Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest Dragonfly Red i Black


all999

Rekomendowane odpowiedzi

10 hours ago, Karmazynowy said:

Sabaj DA3, tylko trochę trzeba poczekać na używki. Spokojne, wygładzone, lekko ciepłe brzmienie.

 

Dziekuje za odpowiedz. Poczytalem troche w wolnej chwili o DFR i doszedlem do wniosku, ze do moich raczej jasno grajacych sluchawek sie nie sprawdzi. Boje sie, ze poleci mi krew z uszu. Poczytam teraz o Sabaj da3, jeszcze raz dzieki. 

 

Pozdrawiam 

Into

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.04.2019 o 10:18, Karmazynowy napisał:

Sabaj DA3, tylko trochę trzeba poczekać na używki. Spokojne, wygładzone, lekko ciepłe brzmienie.

A jeżeli nie Sabaj to Black, Idea i DA2 odradzam. W skali ostrości ja bym ustawił Idea>>>Red>Black 1.0 i 1.2> Black. 

 

W dniu 22.03.2019 o 13:57, MacPaul napisał:

cześć

 

przeczytałem sporo materiałów ale nie znalazłem odpowiedzi może ktoś z Was mi pomoże.

Mam oba urządzenia Black i Red. Z telefonem - android działają prawidłowo.

Jednak w przypadku podłączenia do laptopa Thinkpad win 7 pro pod USB 3.0 lub USB 2.0 dźwięk jest totalnie poszatkowany.

Ustawienia są zgodne z instrukcją Adioqesta.

Może ktoś ma pomysł co zrobić ? w jakim iść kierunku.

 

pozdrawiam z nadzieją

Co to znaczy poszatkowany, jakieś zniekształcenia, szumy? I jak z głośnością? Nie wiem czy mam szczęście do audioquesta ale miałem wszystkie modele i z żadnym nie miałem problemów. Miałem też Jitterbuga ale mało wnosił. Aktualnie używam Ifi Defender z zewnętrzną ładowarką 2A i tutaj różnica jest wyraźna. W Twoim przypadku wypróbowałbym:

 

- podłączyć pod aktywny hub usb,

- spróbować z podłączonym i odłączonym zasilaczem od laptopa,

- kupić Ifi Defender na testy i odesłać. Jitterbuga w Twoim przypadku odradzam, bo on nie poprawi zasilania.

Edytowane przez gumiak9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 22.04.2019 o 22:22, gumiak9 napisał:

A jeżeli nie Sabaj to Black, Idea i DA2 odradzam. W skali ostrości ja bym ustawił Idea>>>Red>Black 1.0 i 1.2> Black. 

 

Co to znaczy poszatkowany, jakieś zniekształcenia, szumy? I jak z głośnością? Nie wiem czy mam szczęście do audioquesta ale miałem wszystkie modele i z żadnym nie miałem problemów. Miałem też Jitterbuga ale mało wnosił. Aktualnie używam Ifi Defender z zewnętrzną ładowarką 2A i tutaj różnica jest wyraźna. W Twoim przypadku wypróbowałbym:

 

- podłączyć pod aktywny hub usb,

- spróbować z podłączonym i odłączonym zasilaczem od laptopa,

- kupić Ifi Defender na testy i odesłać. Jitterbuga w Twoim przypadku odradzam, bo on nie poprawi zasilania.

Z tym aktywnym hubem to spróbuję

resztę sprawdzałem i bez rezultatu

co to jest ten ifi defender ?

 

poszatkowany to najlepsze określenie taki dźwięk trochę przypomina czkawkę ciągłą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.05.2019 o 21:15, MacPaul napisał:

Z tym aktywnym hubem to spróbuję

resztę sprawdzałem i bez rezultatu

co to jest ten ifi defender ?

 

poszatkowany to najlepsze określenie taki dźwięk trochę przypomina czkawkę ciągłą

 

Sprawdź, czy masz zaznaczoną opcję 'wyłącz wszystkie ulepszenia' we właściwościach urządzenia. Sprawdzałeś, czy zmiana ustawień próbkowania etc coś zmienia? Instalowałeś wcześniej ASIO? Masz wpięte inne urządzenia do USB w tym samym czasie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 4 tygodnie później...
W dniu 8.05.2019 o 18:56, zolwinho napisał:

 

Sprawdź, czy masz zaznaczoną opcję 'wyłącz wszystkie ulepszenia' we właściwościach urządzenia. Sprawdzałeś, czy zmiana ustawień próbkowania etc coś zmienia? Instalowałeś wcześniej ASIO? Masz wpięte inne urządzenia do USB w tym samym czasie?

sorry za długi brak kontaktu

tak się złożyło

(a ta kwestia to nie jest dla mnie najważniejsza w życiu)

Dzięki za próby pomocy.

Nie mam włączonych żadnych ulepszeń, zmiana próbkowania nic nie wnosi, do tego samego USB w tym czasie nie mam nic innego wpiętego a w pozostałych - nie  ma znaczenia (znaczy nie wpływa to na zmianę w działaniu dragon Fly. Co to jest ASIO ? Jeśli chodzi o oprogramowanie aiodioqesta to mam  i uzywam ale to jest tylko do aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

"dał radę" jest pojęciem względnym, no i na pewno nie wysterował prawidłowo DF-ów, nie ma takiej opcji. ;)

Powiem więcej; nawet dobrze ważce zrobiła taka impedancja, bo niewiele trzeba było ściszać lub wcale, a zdaje się ta regulacja odbywa się w domenie cyfrowej;) (kij wie na jak długim słowie).

Tak czy siak zgadzam się, że wszystko jest względne i nie mam pojęcia co to są prawidłowo:ph34r: wysterowane DFy;  nie rozumiem forumowych twierdzeń - z Prawem Ohma idzie mi znacznie lepiej...i niech już tak zostanie.

Mocy DFowi nie brakowało do DFów, prądu 600ohmowe słuchawki prawie nie pobierają, a poziom sygnału ok. 2V okazał się wystarczający.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.05.2019 o 00:00, Seler666 napisał:

Ale bez iDefendera, iSilencera, iPurifiera, iChargera, iJittera, iPowera i iFlexera musi brzmieć jak kupa.

W przypadku takiego Jitterbuga to owszem, równice ciężko wychwycić i trzeba się wsłuchiwać. W przypadku Idefendera z ładowarką (jak pisałem zwykła 2A chyba z htc) różnice się słyszy i żadne placebo. Bez ładowarki porównałbym do Jitterbuga, wbrew obiegowej teorii IDefender nie odcina zupełnie zasilania, bo podłączeniu idefender+Red urządzenie działa, zresztą są 2 diody usb i external w zależności od trybu pracy. Jak ktoś nie wierzy  mam Red+Idefender, mogę podesłać na testy bo leży nieużywany

13 godzin temu, neonlight napisał:

"dał radę" jest pojęciem względnym, no i na pewno nie wysterował prawidłowo DF-ów, nie ma takiej opcji. ;)

Pomijając wysterowanie, sama głośność

 

K702- wystarczająco, z dużym zapasem

HD600- wystarczająco (fajne połączenie polecam)

DT990 Pro 250om - za ciche, w niektórych kawałkach bardzo ciche

DT990 Edition 600om - jak wyżej, do tego żyletki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Dlaczego ten Dragonfly Black jest... niebieski? :D bo szczerze mówiąc wszędzie widziałem czarne

https://www.olx.pl/oferta/wzmacniacz-sluchawkowy-usb-dragonfly-black-CID99-IDEnKJd.html#bac56dfe76

 

Czy taki DAC podłączony do przejściówki z allegro na micro usb b do telefonu na androidzie 4 będzie działał? Podobnie z Linuxem (lubuntu)?

Edytowane przez jacol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Kurczę, sprawiłem ja sobie ostatnio DFRa do Nighthawków i jestem trochę zawiedziony - i chciałbym się spytać bardziej doświadczonych kolegów, czy... tak ma być? :D

 

Nigdy nie miałem żadnych urządzeń typu ten DAC i słuchałem po prostu z pomocą integry na płycie głównej, ale że kupiłem teraz lepsze słuchawki to chciałem potestować i wybór padł na DFRa. Może miałem za bardzo wygórowane oczekiwania, ale po tym jak usłyszałem o ile lepiej hołki brzmią na moim Macbooku Air z 2014 w porównaniu z pecetem stacjonarnym, liczyłem na co najmniej znów taki sam przeskok w górę, tym razem z Maca na kompa z DFRem. No ale z przykrością stwierdzam, że jest co najwyżej porównywalnie, jeśli nawet nie minimalnie na minus w niektórych momentach w stosunku do laptopa 😕

 

Poustawiałem wszystko zgodnie z instrukcją Audioquesta (zaktualizowałem firmware, ustawiłem 96kHz w systemie [chociaż próbowalem też 44.1 jak sugerują]), odpaliłem parę tracków Master na Tidalu HiFi no i kurczę trochę zawód. Tzn. przeskok od integry oczywiście jest, ale też nie jest to coś, co zmiotłoby mnie z planszy :D A o poprawie w stosunku do Maca to już w ogóle nie może być mowy.

 

Czy ja coś źle robię i powienienem coś gdzieś jeszcze jakoś ustawić, czy "ten typ tak ma" i nie ma w tym nic dziwnego, a po prostu to ja miałem za duże oczekiwania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Fooger napisał:

miałem za duże oczekiwania?

Tak.

34 minuty temu, Fooger napisał:

usłyszałem o ile lepiej hołki brzmią na moim Macbooku Air z 2014 w porównaniu z pecetem stacjonarnym, liczyłem na co najmniej znów taki sam przeskok w górę, tym razem z Maca na kompa z DFRem.

Mac ma niestety dobre wyjście słuchawkowe, a „przeskoki” są duże tylko na początku drabinki do super SQ. Niemniej jednak redzik ( w przeciwieństwie do blacka) ze swoim audiofilsko zrobionym brzmieniem ma już jakiś tam sens, nawet dla posiadaczy maca (choć sam progres sq względem makodziury jest taki-se).

Polecam cobalta; bo nie tylko gra wyraźnie lepiej; ale wraz z zakupem takiego urządzenia za 9 stów, które na zdrowy rozum warte jest kilka dych, jednym susem awansujesz do zacnego grona audiofili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności