Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest Dragonfly Red i Black


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Porównywałem mojego DACport do Reda i CEntrance jest oczko wyżej we wszystkich aspektach dźwiękowych. DACPort Slim grał naturalniej, lepiej sobie radził w opracowywaniu wyimaginowanej sceny, a Aune X1S robi to jeszcze lepiej choć różnica nie jest duża.

Edytowane przez Caution
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Dnia 8.09.2017 o 08:21, Jaworrr napisał:

Z kompa po usb nie ma takich szumów, są mniejsze. To będzie problem telefonu czy kabelka otg? 

Przypuszczam że telefon. Mógłby pomóc tutaj Jitterbug z tej samej firmy, poza tym, to urządzonko łagodzi górę, jeśli komuś jest za ostra w DF B/R

Edytowane przez Miljar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Czy miał ktoś problem z czarną ważką w filmach? przeważnie filmy w foramcie mkv, oglądam film i po jakimś czasie dźwięk zanika, oglądam dalej mija jakieś 20min i ponownie dźwięk zanika na 1-2min.W muzyce sprawuje się idealnie, gorzej w filmach.Ktoś coś podobnego miał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.01.2018 o 20:40, deftones9 napisał:

Czy miał ktoś problem z czarną ważką w filmach? przeważnie filmy w foramcie mkv, oglądam film i po jakimś czasie dźwięk zanika, oglądam dalej mija jakieś 20min i ponownie dźwięk zanika na 1-2min.W muzyce sprawuje się idealnie, gorzej w filmach.Ktoś coś podobnego miał?

Może masz coś w ustawieniach zmienione typu "wyłącz USB po xx minutach nieużywania" ? A sprawdzałeś na innym sprzęcie czy też tak jest?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Siema wszystkim. Mam w planach zrobić aktualizację sprzętu grającego. Chciałbym wymienić B&O H7 na Sennki HD700 i do tego DF Red lub Black. Próbował ktoś takiego połączenia? Aktualnie moim głównym odtwarzaczem dla Beopleyek jest Macbook Air z kolekcją ALAC. Kupując DF załatwiłbym też problem dźwięku w iPhone 7. Co myślicie? Gdzieś we Wrocławiu posłucham tych Sennek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Witam

Planuję zakup nowego DACa do mojego audio: Sony TA-F444ES, Avance Omega 503, jako źródło Tidal Master i HI-FI, Spotify Premium i pliki FLAC. Zastanawiam się pomiędzy Dragonfly Red a black. Rożnica w cenie jest dwukrotna pomiędzy nimi. Muzyka jakiej słucham, wszystko po trochę.. Z nastawieniem na jakościowy Rap, Pop, Dance lata 80s, Muzyka filmowa, trochę Rock. Co bardziej polecacie? Czy warto dopłacać do wersji Red? Dziękuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@_Kamol_ Red to wyższa jakość dźwięku, jest bardziej dopieszczony. Mam oba, uzywam w pracy, elektroniki lżejszej i cięższej oraz death metalu słucham na redzie i jest super (z Aune E1).

Black nie czaruje, jest rzetelny. Do twoich gatunków może być nawet lepszy przez bliższą średnicę. Red ma cofniętą przez co gitary są nieco lżejsze a wokal niebezpośredni. Za to przestrzeń jest większa, pojawia się głębia. Jest też więcej subbasu i najwyższej góry.

Brałbym reda :)

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Jaworrr napisał:

@_Kamol_ Red to wyższa jakość dźwięku, jest bardziej dopieszczony. Mam oba, uzywam w pracy, elektroniki lżejszej i cięższej oraz death metalu słucham na redzie i jest super (z Aune E1).

Black nie czaruje, jest rzetelny. Do twoich gatunków może być nawet lepszy przez bliższą średnicę. Red ma cofniętą przez co gitary są nieco lżejsze a wokal niebezpośredni. Za to przestrzeń jest większa, pojawia się głębia. Jest też więcej subbasu i najwyższej góry.

Brałbym reda :)

 Plus moje kolumny też grają dość ciepło więc black chyba mógłby zrobić zbyt cukierkowe granie.. A z red będzie dość  neutralnie, przynajmniej mam taką  nadzieję. 

 

ps. aktualnie mam samsuna S6, czy będzie duża różnica  na plus? Czy jednak  niewielka? I jakie to są róźnice  na średnicy? Dość znaczące czy raczej  niewielkie?  Nie jest w redzie zbytnio wycofana?

Edytowane przez _Kamol_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarys masz, teraz musisz posłuchać :)

Gadac można i przez 20lat, każdy ma inną percepcję słuchową, oczekiwania, muzykę i jej realizacje.

 

*Black wg mnie nie słodzi. Red trochę słodzi i czaruje.

Edytowane przez Jaworrr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 1.12.2018 o 21:06, Jaworrr napisał:

@_Kamol_ Red to wyższa jakość dźwięku, jest bardziej dopieszczony. Mam oba, uzywam w pracy, elektroniki lżejszej i cięższej oraz death metalu słucham na redzie i jest super (z Aune E1).

Black nie czaruje, jest rzetelny. Do twoich gatunków może być nawet lepszy przez bliższą średnicę. Red ma cofniętą przez co gitary są nieco lżejsze a wokal niebezpośredni. Za to przestrzeń jest większa, pojawia się głębia. Jest też więcej subbasu i najwyższej góry.

Brałbym reda :)

 

Mam w planach Aune e1, a teraz akg k551. Black czy red do smarkfona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
8 minut temu, core3m napisał:

 

Czy są różnice w jakości dzwieku pomiędzy słuchaniem DFR z laptopa pod Windowsem lub z telefonu na Androidzie ?

 

Są. Df z komputera gra lepiej przez większą moc w USB w stosunku do gniazda w telefonie. 

Z tel oba df grają bardziej miękko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ok, a nie jest tak że lampka będzie grała ocieplona barwa? Dt150 też należą do słuchawek lekko ocieplonych. Nie będzie tak że góra całkowicie zniknie a dołu będzie już za dużo?
Pożyczyłem ważkę czerwona, jest fajnie, więcej szczegółów pojawiło sie, dźwięk czystszy. Natomiast spodziewałem się za taką kasę dużo lepszego grania.

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pitex2 napisał:

Ok, a nie jest tak że lampka będzie grała ocieplona barwa? Dt150 też należą do słuchawek lekko ocieplonych. Nie będzie tak że góra całkowicie zniknie a dołu będzie już za dużo?
Pożyczyłem ważkę czerwona, jest fajnie, więcej szczegółów pojawiło sie, dźwięk czystszy. Natomiast spodziewałem się za taką kasę dużo lepszego grania.

A jesteś pewien że to wina DFR? A nie plików lub transportu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slucham z Tidala Hifi, wiadomo różna jakość natomiast głównie słuchałem w jakości master. To jest moje praktycznie jedyne zrodlo i tylko mogę na tym się opierać. Nie mówię że jest źle bo jest poprawa ale wg mnie nie za 500 zł bo tyle nowa kosztuje, natomiast używki widziałem za 350, to nadal za duzo. Może gdybym użytkował to jako źródło mobilne to super sprawa, mały solidny itp.
Więc szukam dalej :)

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

cześć

 

przeczytałem sporo materiałów ale nie znalazłem odpowiedzi może ktoś z Was mi pomoże.

Mam oba urządzenia Black i Red. Z telefonem - android działają prawidłowo.

Jednak w przypadku podłączenia do laptopa Thinkpad win 7 pro pod USB 3.0 lub USB 2.0 dźwięk jest totalnie poszatkowany.

Ustawienia są zgodne z instrukcją Adioqesta.

Może ktoś ma pomysł co zrobić ? w jakim iść kierunku.

 

pozdrawiam z nadzieją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Jakis czas temu kupilem colorfly c10 i denon mm400 i teraz potrzebuje poprawic jakosc dzwieku z komputera. Karta muzyczna oczywiscie zintegrowana na ktorej sluchawki graja srednio dobrze. 

Mam dwie opcje kupic karte muzyczna lub dragonfly. Budzet ok 300zl na sprzet uzywany. 

Zalezy mi ma troche mocniejszym basie, wiekszym dociazeniu dzwieku i uspokojeniu gornego zakresu pasma, zeby bylo troszke cieplej. 

Poprosze o porade.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności