Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest Dragonfly Red i Black


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie pewna kwestia...
Jeśli pod USB miałbym podpiętą zewnętrzną kartę dźwiękową (w moim wypadku jest to interfejs audio do nagrywania instrumentów, np. http://www.m-audio.com/products/view/m-track-mkii) to czy podpinając DragonFly Red'a będzie on mógł skorzystać z lepszej, zewnętrznej karty czy i tak pójdzie z integry?

Ktoś już tak kombinował? Jest jakaś szansa na kolejną poprawę dźwięku?
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie bałdzo. Przecie Red w ogóle nie "korzysta z integry" tylko sam w sobie jest DACiem (i to bardzo dobrym) i podłączony po USB przejmuje funkcje dźwiękówki. Można zrobić odwrotnie Pominąć fukcję ampa i korzystać tylko z DACa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Dnia 25.06.2017 o 12:58, zdzichon napisał:

Można zrobić odwrotnie Pominąć fukcję ampa i korzystać tylko z DACa.

Czyli co, mógłbym podłączyć sobie Aune'a S2 do DFB jackiem-2rca?

 

Nie testowałem Reda, ale DragonFly Black świetny w swojej kategorii cenowej, może mało funkcjonalny, ale nie spodziewałem się, że dźwięk z tak małego urządzenia może być tak dobry. Daje radę nawet z K612 Pro, a jeszcze lepiej gra z K712 Pro. Nie jest to oczywiście optimum, ale efekt jest naprawdę zadowalający.

 

Edytowane przez qjin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, qjin napisał:

Czyli co, mógłbym podłączyć sobie Aune'a S2 do DFB jackiem-2rca?

 

Osobiście nie próbowałem, bo nie mam potrzeby, ale jak robiłem wywiad przed kupnem, to na takie info się parokrotnie natknąłem. Jak to się robi, to już musisz poszukać, bo zabij, nie pamiętam (coś z max głośnością), ale nie chcę zmyślać, a szukać chwilowo nie mam czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Powiedzcie proszę czy black zagra lepiej niż Meizu mx4 pro?

I czy w tej cenie (do 4 stówek) jest jakiś dac, który zagra lepiej niż black?

Reda nie biorę pod uwagę bo x2 droższy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Najlepiej opór mniej niż 3,75ohm :) 

 

Obczaj sobie hasło damping http://audio.com.pl/vademecum/leksykon/19739-wspolczynnik-tlumienia-ang-damping-factor-wzmacniacz 

 

X2 mają 30ohm/8=3,75 po to żeby nie było 'zakłuceń' na basie. 

 

DF będą miały 1-2ohmy pewnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, snuffdbko napisał:

A ja polecam i tak słuchać, bo np. X1S ma na wyjściu 10 Ohm, a Hawki 25 Ohm i... wszystko gra jak należy.

X1S jest dwa razy droższy od Red'a a wg mnie ich klasa jest porównywalna jeśli chodzi o jakość dźwięku. Nawet z lekkim wskazaniem na Red. Przynajmniej jeśli chodzi o NHC. Na innych słuchawkach nie porównywałem, może z X2 byłoby inaczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak mówiłem już tyle razy, tak powtórzę, jak dla mnie DFR to nie jest nic ciekawego. Wołałem od niego Geek Out 450, a którego to później wymieniłem na X1S i jestem zadowolony z tego ruchu. Ponadto używki X1S można dostać w cenie nowego DFR i są znacznie częściej spotykane. Dla mnie nie jest to ta sama klasa, X1S stawiam wyżej i jest jak dla mnie wart dopłaty.

Audio to nie benchmarki, każdy inaczej odbiera sprzęty, także pozostało słuchać.

Moje zdanie jest takie, Twoje inne i tyle. Nie widzę sensu roztrząsać tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uzywki DFR są po 500 zlotych a X1S po 900. Za nowego Red zapłaciłem 610 zl nowy X1S kosztuje 1100. -Każdy słyszy inaczej na inne kwestie zwraca uwagę, ale po to jest forum aby właśnie o tym dyskutować szczególnie, że i temat topica  odpowiedni. Wg mnie Red jest bardziej techniczny, wyrazisty i jaśniejszy co służy niektórym sluchawkom. Świetnie kreuje scenę, zdawało mi się że nawet jest wieksza niż w X1S, ale tutaj bym się nie upierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca wiem o co ci chodzi. Podobny rezultat pod jakim kątem? GeekOut ma zupełnie inną sygnaturę od Reda. Geek jest dociążony i ciepły, RED to krystalicznie czyste, ale też mocno kliniczne granie. Jedyną jego przewagą nad GO jest mały pobór prądu z telefonu przy jednocześnie sporej mocy jaką oferuje na wyjściu. Geek pożerał mi baterię w telefonie w jakieś dwie/trzy godziny max. Na Redzie mogłem słuchać praktycznie tyle samo co z dziurki telefonu.

 

Osobiście nie byłem zachwycony Redem, nie zgrał mi się specjalnie dobrze ani z m50x ani z h6. GO dużo przyjemniejszy. Ba, Black dla mnie gra lepiej. No ale tu juz wchodzi w grę kwestia gustu. Lubię detaliczne ale jednak muzykalne granie. Red zapewnia tylko to pierwsze.

Edytowane przez zdzichon
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Caution napisał:

Niemożliwe, żeby taka pierdółka DFR była w stanie pobić X1S. Mam lepszego CEntrance DACport Slim i nawet nie doskakiwał do T1 Mk2. Co do sceny to nie ma mowy, żeby była na DFR większa.

Słuchałeś czy zgadujesz? Bo ja miałem Red i X1S z Nighthawkami Carbon i największa różnica była na średnicy...kontrola basu czy scena była lepsza na Red. Dużo lepiej też artykułowane były wysokie tony. Przymierzam się do identycznego porównania z X2 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności