Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

AudioQuest Dragonfly Red i Black


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Są już u nas dostępne dwie nowe wersje ważki, niedługo pojawią się pierwsi użytkownicy i pierwsze recenzje. Zapraszam do dyskusji.

 

aaa90a47aaba1486b45b548e72129ceb.jpg

 

2b6683386c05b68da4144a0c0d8d1315.jpg

 

http://www.audioquest.com/dragonfly-series/

 

http://www.audioquest.com/wp-content/uploads/2016/04/dragonfly-spec-sheet-darktheme.pdf

 

 

A tu link do promocji sklepu - http://forum.mp3store.pl/topic/139713-audioquest-promocja/

Edytowane przez all999
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Mam. Red-a.

Muszę powiedzieć, że gra zawodowo. na razie jeszcze nie testowałem ze Smartphonem.

 

Questyle - lepszy, zawsze to mówię :)

Teac, nie słuchałem

 

MAC Air + Dragon Red + Audirvana - Można powiedzieć, że poradził sobie z HD800.

 

Ale jak sygnal poszedl przez Bakoona HPA-21 - to niesamowita zrobila sie przestrzeń i mięcho - no bajka. W tym zestawieniu HD800 pobily HE-1000. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam. Red-a.

Muszę powiedzieć, że gra zawodowo. na razie jeszcze nie testowałem ze Smartphonem.

 

Questyle - lepszy, zawsze to mówię :)

Teac, nie słuchałem

 

MAC Air + Dragon Red + Audirvana - Można powiedzieć, że poradził sobie z HD800.

 

Ale jak sygnal poszedl przez Bakoona HPA-21 - to niesamowita zrobila sie przestrzeń i mięcho - no bajka. W tym zestawieniu HD800 pobily HE-1000. :)

Jak questyle lepszy to teac rowniez...

Dzieki za info.

 

Wysłane z mojego SM-G925F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem taki wpis odnośnie Red na jednej ze stron:

Low power consumption

The first thing that AudioQuest did was to give the Red a new high-performance USB microcontroller with greatly reduced power consumption (77% less, to be exact) for true compatibility with mobile devices. The new chip also provides an improved signal-to-noise ratio for quieter operation and cleaner sound. Plus, it enables future software upgrades through AudioQuest's free desktop application.

Rozumiem przez to, że nie ciągnie tyle prądu z urządzenia mobilnego. Z kolei skoro nie ciągnie tyle prądu to jest w stanie dać sporo na wyjściu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znów błysnę ignorancją, ale chciałbym zapytać czy fakt, że wersja Black ma 32-bitowy DAC, a wedle specyfikacji natywnie wspiera jedynie 24 bit/96kHz, wynika z ograniczeń innych podzespołów tego DACa, czy powodowany jest ograniczeniami softu?

 

Mocno odbiegłem od charakteru tego tematu, za co przepraszam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znów błysnę ignorancją, ale chciałbym zapytać czy fakt, że wersja Black ma 32-bitowy DAC, a wedle specyfikacji natywnie wspiera jedynie 24 bit/96kHz, wynika z ograniczeń innych podzespołów tego DACa, czy powodowany jest ograniczeniami softu?

 

Mocno odbiegłem od charakteru tego tematu, za co przepraszam.

mogę się mylić ale to są dwa różne parametry i nie ma tu żadnego ograniczenia

poza tym hires =<24bit

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W połączeniu z PC działa i brzmi bardzo dobrze, ale mam problem z połączeniem z moim Galaxy S6 Edge +. Działa od kopa, ale brakuje mocy. Słuchawki podpięte do DFR grają o 1/3 ciszej niż bezpośrednio z wyjścia słuchawkowego telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie znów błysnę ignorancją, ale chciałbym zapytać czy fakt, że wersja Black ma 32-bitowy DAC, a wedle specyfikacji natywnie wspiera jedynie 24 bit/96kHz, wynika z ograniczeń innych podzespołów tego DACa, czy powodowany jest ograniczeniami softu?

 

Mocno odbiegłem od charakteru tego tematu, za co przepraszam.

 

Wszystkie Dragonfly mają odbiornik USB-I2S pracujący w trybie UAC1, czyli max 96/24 i w maksymalnie w takiej rozdzielczości pliki zostaną przesłane do DAC wewnątrz urządzenia.

Gdy zapuścisz plik np. 192/24 do Dragonfly przez ASIO/WASAPI to urządzenie nie odtworzy dźwięku, bo pomimo możliwości obsługi o wiele wyższych rozdzielczości przez układ DAC w Dragonfly - ograniczeniem w tym aspekcie będzie sam konwerter USB-I2S.

Parametry układu DAC to jedno, a chip'a od odbiornika USB-I2S to drugie :)

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Pewnie znów błysnę ignorancją, ale chciałbym zapytać czy fakt, że wersja Black ma 32-bitowy DAC, a wedle specyfikacji natywnie wspiera jedynie 24 bit/96kHz, wynika z ograniczeń innych podzespołów tego DACa, czy powodowany jest ograniczeniami softu?

 

Mocno odbiegłem od charakteru tego tematu, za co przepraszam.

 

Wszystkie Dragonfly mają odbiornik USB-I2S pracujący w trybie UAC1, czyli max 96/24 i w maksymalnie w takiej rozdzielczości pliki zostaną przesłane do DAC wewnątrz urządzenia.

Gdy zapuścisz plik np. 192/24 do Dragonfly przez ASIO/WASAPI to urządzenie nie odtworzy dźwięku, bo pomimo możliwości obsługi o wiele wyższych rozdzielczości przez układ DAC w Dragonfly - ograniczeniem w tym aspekcie będzie sam konwerter USB-I2S.

Parametry układu DAC to jedno, a chip'a od odbiornika USB-I2S to drugie :)

 

 

Czyli jednak ograniczenie ze strony innego podzespołu, Wszystko jasne. Dzięki :)

 

 

Pewnie znów błysnę ignorancją, ale chciałbym zapytać czy fakt, że wersja Black ma 32-bitowy DAC, a wedle specyfikacji natywnie wspiera jedynie 24 bit/96kHz, wynika z ograniczeń innych podzespołów tego DACa, czy powodowany jest ograniczeniami softu?

 

Mocno odbiegłem od charakteru tego tematu, za co przepraszam.

mogę się mylić ale to są dwa różne parametry i nie ma tu żadnego ograniczenia

poza tym hires =<24bit

 

 

Właśnie się zastanawiam nad kupnem wersji Black pod lapka i telefon, choć mam wątpliwość, czy nie czyhać na Encore mDSD, który wspiera 32-bit/384kHz PCM i DSD 256 - nie wiem, czy będę z tego korzystał, no ale to dodatkowe atuty ;)

Edytowane przez Muniek1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie to ma znaczenie?

 

Zasadnicze?

Pytasz serio czy na żarty? :)

 

Obejrzyj chociaż fragment filmiku z mojego linka, dokładnie 4:18 to zrozumiesz w czym rzecz jeżeli chodzi o częstotliwość próbkowania i kwantyzację sygnału.

Na prośbę EvilKillaruna kończę OT i odsyłam do linków, które podałem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 


Obejrzałem i na poważnie pytałem. I gdzie tu zasadniczość?
Ale faktycznie może można to przenieść do innego wątku.

A w kwestii DF, czy 9010 to nowa kość bo 9023 to najnowsze Sabre.

 

9010 to jak pamiętam wersja 9018 wymagająca mniej napięcia, czyli do układów, które dostarczają mniej mocy.

a 9023 to nie tak dobre sabre

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie miałem wcześniej przyjemności z przetwornikami typu Dragonfly (nazywam go typem "pendrive"), ale od wczoraj mam wersje red i przyznaje że jestem pod dużym wrażeniem.

 

Pierwsze pomiary poboru prądu ze źródła, u mnie to telefon, pokazują że jest niewielka różnica w porównaniu np. do mojo, czyli obawa że Dragonfly szybko wyczerpie telefon okazała się bezpodstawna.

 

Dragonfly red brzmi jak "kawał dobrej roboty", daje dużo radości z słuchania. To nie poziom mojo, ale spokojnie ponad poziomem tańszych dap'ów.

Jeśli miałbym się przyczepić to może brzmi minimalnie za ostro jest z flc8, ale może coś zmienią w nowym firmware jeśli wyjdzie kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności