Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja wzmacniacza Aune X7S


Rekomendowane odpowiedzi

@Gorionn
Tak było xD

brak pełnego balansu ze względu na symetryzację sygnału tylko na etapie wyjściowym

I to by go u mnie przekreśliło :\

Choć pewnie ze względu na cenę, jakość i funkcjonalność wielu by go przytuliła :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie oczekujesz, że sprzęt słuchawkowy za 1100 zł będzie napędzał K1000 lub HE-6? Bo jakoś nie widzę innych sytuacji, w których konieczne byłoby posiadanie realnej elektrowni. Jeśli takowej potrzebujesz, zawsze możesz kupić Cayina iHA-6 z poprzedniej recenzji ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba nie oczekujesz, że sprzęt słuchawkowy za 1100 zł będzie napędzał K1000 lub HE-6? Bo jakoś nie widzę innych sytuacji, w których konieczne byłoby posiadanie realnej elektrowni. Jeśli takowej potrzebujesz, zawsze możesz kupić Cayina iHA-6 z poprzedniej recenzji ;).

Dla DIY, o d którego odszedłeś to nic trudnego... :ph34r:

Oczywiście jeśli mówimy o produktach seryjnych to masz pełną rację.

Pod swoim kontem ofc nie patrzę, bo ja już ani źródła, ani AMPa nie planuję zmieniać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Chyba nie oczekujesz, że sprzęt słuchawkowy za 1100 zł będzie napędzał K1000 lub HE-6? Bo jakoś nie widzę innych sytuacji, w których konieczne byłoby posiadanie realnej elektrowni. Jeśli takowej potrzebujesz, zawsze możesz kupić Cayina iHA-6 z poprzedniej recenzji ;).

Dla DIY, o d którego odszedłeś to nic trudnego... :ph34r:

Oczywiście jeśli mówimy o produktach seryjnych to masz pełną rację.

Pod swoim kontem ofc nie patrzę, bo ja już ani źródła, ani AMPa nie planuję zmieniać ;)

 

 

Jaki wzmacniacz słuchawkowy DIY za 1100 zł. napędzi wspomniane K1000? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla DIY, o d którego odszedłeś to nic trudnego... :ph34r:

Oczywiście jeśli mówimy o produktach seryjnych to masz pełną rację.

Pod swoim kontem ofc nie patrzę, bo ja już ani źródła, ani AMPa nie planuję zmieniać ;)

 

DIY to nie DIFY. Mógłbyś mi pokazać owy sprzęt w cenie 1100 zł zdolny w pełni napędzić i wysterować moje dwie pary K1000? Bo aż jestem ciekaw.

 

Co do odejścia, miałem swoje powody, ale najważniejsze, że nie firmuję już niczego takiego swoim nazwiskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki wzmacniacz słuchawkowy DIY za 1100 zł. napędzi wspomniane K1000?

Wire BAL-BAL daje jak dobrze pamiętam 3,36W@110ohm na kanał - złożenie mojej sztuki kosztowało minimalnie drożej, ale dałoby się i trochę taniej ;)

Ale my tu rozmawiamy o konkretnym produkcie, a nie robimy przeglądu DIY, więc nie rozwijajmy OT :P

Chętnie bym sobie tego X7S posłuchał... sygnaturą pewnie by podszedł :>

I widzisz? Już rozsierdziłem Jakuba ;<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli z tego co widzę niewiele więcej niż HPA-3B, który kosztuje 2000 zł, a wciąż nie jest w stanie poprawnie napędzić (i wysterować) K1000. Także sorry, ale... :)

 

Panie, ja zbyt zmęczony jestem żeby się rozsierdzić, poza tym forum mam na jednym monitorze, na drugim projekt, więc mam co robić. Aczkolwiek fakt, tematyka DIY przypomina mi zaraz również o podchodach, ciągłym obrabianiu tyłka i kopaniu pod sobą dołków, czego przy sprzęcie normalnie dostępnym w sklepach po prostu nie ma, a zlecający recenzję nie czyni mi nieprzyjemności. To bardzo proste i zdrowe podejście.

 

Z testami i wypożyczaniem to najlepiej do Audeosa. Ja nie mam mocy decyzyjnej w tym zakresie ;).

Edytowane przez EvilKillaruna
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja bdb, ale mam uwagi do podanych danych technicznych przez producenta sprzętu.

Po co komu ta informacja:

– natężenie prądu: 38 mA na tranzystor wyjściowy

– szum własny: 3 uV

 

???

 

Że niby ma być cool trendy i podano jakieś hipsterskie wartości danych technicznych? :blink:

Pasmo przenoszenia do 200kHz to mam nadzieję, że literówka? :)

Pomiaru impedancji wyjściowej oczywiście nie podano.. w końcu po co komu wiedzieć o tym jakże nieistotnym parametrze we wzmacniaczu słuchawkowym <_<


Przy okazji, EvilKillaruna: to może Cię zainteresować odnośnie Twojego artykułu z rozwiązywania problemów z AIM SC808:

http://www.audiostereo.pl/aim-sc808_124619.html/page__st__30#entry3768138

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja bdb, ale mam uwagi do podanych danych technicznych przez producenta sprzętu.

Po co komu ta informacja:

– natężenie prądu: 38 mA na tranzystor wyjściowy

– szum własny: 3 uV

 

???

 

Że niby ma być cool trendy i podano jakieś hipsterskie wartości danych technicznych? :blink:

Pasmo przenoszenia do 200kHz to mam nadzieję, że literówka? :)

Pomiaru impedancji wyjściowej oczywiście nie podano.. w końcu po co komu wiedzieć o tym jakże nieistotnym parametrze we wzmacniaczu słuchawkowym <_<

Żadna literówka, co można w kilka sekund sprawdzić:

http://en.auneaudio.com/index.php?s=Home/Article/detail/id/132.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe sprostowanie: dane techniczne opracowuję i tłumaczę najczęściej sam, doszukując się wszystkich możliwych informacji, jakie są dostępne po stronie producenta. W przypadku sprzętu vintage widać to najlepiej. Zarzut więc o hipsteryzm wędruje pod mój adres, choć pierwszy raz spotykam się, że komuś nie pasuje nadmiar informacji.

 

200 kHz nie jest moją literówką.

 

Chińczycy mają w nawyku niepodawanie wielu informacji o swoim sprzęcie. Ostatni przykład: Cayin.

 

Poza tym recenzja dotyczy X7S, nie SC808, ale dziękuję za cynk.

Edytowane przez EvilKillaruna
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasmo przenoszenia 20Hz-200kHz (przy spadku +/- 0,3dB) :blink:

No dobra, zakładam naiwnie że podają prawdę - w końcu mało kto ma do dyspozycji analizator audio, który potrafi mierzyć ultradźwięki do 200kHz i więcej, żeby zweryfikować ich informacje.

Nie wiem na jaką cholerę aż taki FR tak swoją drogą.

Reszta parametrów również wręcz wyżyłowana do granic możliwości..

.. i nie podali tego najważniejszego pomiaru - impedancji wyjściowej!

Pochwalili się wszystkim, tylko nie output impedance /znowu/

Czyli pewnie jest tak samo jak zwykle, czyli pomiar impedancji jest słaby i głupio wygląda przy reszcie cyferek :ph34r:

Edytowane przez BeatX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hipster, to kupi taki wzmacniacz, będzie na nim słuchać rip'ów winyli w hi-res kupionych z rutracker.org i pisać na fejsie i swoim blogu jaki to dźwięk analogowy z płyty winylowej jest naturalny, a dzięki nowemu wzmacniaczowi jeszcze bardziej naturalny niż normalnie naturalny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jednym słowem hipsteruję z doszukiwaniem się większej ilości danych technicznych pośród informacji podawanych przez producenta, do tego słucham nielegalnych ripów winyli z ruskich trackerów i jaram się ich naturalnością na blogu bo mam lub planuję mieć X7S? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mayster, zapomniałem odpisać że kabelek deluxe do HD600 który od was kupiłem dotarł i działa :D

 

Jeszcze raz powtarzam, nie mam żadnych zastrzeżeń co do formy recenzji i intencji autora.

Ale mam spore zastrzeżenia co do firmy Aune i podawanych przez nią danych technicznych.

Co miałem napisać - to napisałem.

Już więcej nie offtopic'uje i znikam z tego wątku ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był złośliwy, odbierałbym wszystko osobiście, bo jestem na liście hipsterów chcących go kupić. Wszystko przez to, że retoryka przybrała w pewnej chwili formułę ad personam.

 

Rozumiem zarzuty pod adresem producenta i mi też wiele rzeczy powtarzających się u chińczyków nie podoba, ale cóż, takie czasy. Tak jak pisałem w recenzji mogę jedynie zakładać, że opór nie będzie większy niż 10 Ohm, a więc na wzór X1S. I doszukiwać się tak wielu informacji, jak tylko się da. Nawet jeśli zostanie to uznane ostatecznie za hipsteryzm ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jak zwykle wyczerpująca i przyjemnie napisana :).

Ja X7s już kupiłem, właściwie bez zastanowienia. Za kilka godzin rozpakuję, za kilka dni dokupię dorodniejszy interkonekt (Aurorę OCC mam na oku) no i będę słuchał.

Byłem już gotów narzekać, że wyjście jest pre-out (gdzie w X1s było liniowe) co dla mnie osobiście jest problemem, bo wychodzę z niego do wzmacniacza pod kolumny. Ale że Evil tak radośnie rozwiódł się nad dźwiękiem z owego pre-out, to na początek spróbuję przeboleć. Najwyżej w ruch pójdzie splitter rca z X1s :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem koncepcję Aune - najpierw zrobili combo dac + amp, które grało doskonale, następnie zrobili do niego amp, żeby było doskonalej, ale on najlepiej działa jako preamp, więc przydałby się jeszcze jakiś lepszy amp. Czy w takim razie nie lepiej kupić jakieś combo, które samo w sobie jest dobrym dac/ampem (np. nfb28) albo po prostu dobry dac i dobry amp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności