Skocz do zawartości

Recabling Audio-Techica Ath-Msr7


davidof

Rekomendowane odpowiedzi

Postanowiłem się podzielić moja praca z dwoma kabelkami do moich nauszników Msr7
Pierwszy brązowy to CONDUCFIL SONOLENE 3014 w brązowym oplocie

Drugi czerwony 6mm KLOTZ my206

18579a18e56d4cf100bfc81e59d346e7.jpge8da27723c581aa75eb8c31f2423b771.jpg
b48a01b4b5a466cce5d6321372e674bb.jpg
ad5ec1089c77d8fb9437296d30473195.jpg
7e19706baaafffe634768ecfda2bc0a1.jpg
95465ae5e02562cba1035ab6c4b732c6.jpg

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Edytowane przez davidof
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie dziwię się chęci zrobienia kabelków, firmowe są paskudnie sprężyste. Ja sam używam takich od Master&Dynamic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oryginalne strasznie się plączą. Wkurzają strasznie

 

Co sądzicie o czerwonym? Dla mnie wygodniejszy bo gruby i miękki a brązowy sztywny choć kolorystycznie bardziej pasuje.

 

I o co chodzi ze użyte nie prawidłowo?

 

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Edytowane przez davidof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mam przez to rozumieć?

 

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

To, że przewody, których użyłeś są 2-żyłowe / mikrofonowe (obie nazwy wskazują na to samo). To już mówi wystarczająco dużo, o ile ma się podstawy teoretyczne - na forum znajdziesz kilka moich wpisów na ten temat i pewnie nie tylko moich. Generalnie negatywnych skutków raczej nie odczujesz - aczkolwiek nie znaczy to, że nie może być lepiej, niż obecnie :)

 

Czerwony bardzo fajnie się prezentuje, a o sztywność Sonolene się nie martw - z czasem będzie tylko lepiej :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możecie polecić jakiś kabelek brązowy o średnicy 6mm i żeby był mieciutki

Myślałem o SOMMER CABLE SC-CLUB SERIES MKII

Co sądzicie

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Edytowane przez davidof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czemu dziwne? Do sluchawek

 

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Bo tutaj jak stawiasz na pierwszym miejscu wygląd i wygodę użytkowania, to jesteś dziwny ;). Też się z tym zmagam :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Czemu dziwne? Do sluchawek

 

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Bo tutaj jak stawiasz na pierwszym miejscu wygląd i wygodę użytkowania, to jesteś dziwny ;). Też się z tym zmagam :P.

 

 

Nie, nie o to chodziło akurat. Też wygodę użytkowania stawiam wysoko i wszystkie moje kable (gotowe) są elastyczne, pozbawione efektu pamięciowego itd. ;]

 

Dziwne, bo interesuje Cię kolor, a nie to jak kabel jest zbudowany i ile ma żył. Ledwo co Chickenek wskazał Ci błąd, a w kolejnym poście szukasz tego samego.

 

Nadające się do takiego użytku kable to np Canare Starquad l-4e5c / l-4e6s, ale z brązowym będzie ciężko. Lepiej wrzucić żyły w oplot brązowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież nie na płynące elektrony na takim krótkim odcinku :)

Bo w każdym tej klasy będzie bez różnicy.

 

 

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Elektrony nie płyną, tylko odbijają się od siebie zgodnie z teorią struktur przewodzących - gdyby płynęły, jak to się przyjęło mówić w niższych szkołach, prędkość prądu nigdy nie mogłaby być zbłiżona do prędkości światła, a właśnie tak się przyjmuje ^^

 

A co do kabla - są dobre i lepsze zarówno pod względem użytkowym, jak i brzmieniowym. Da się bez problemu połączyć jedno i drugie, a do wszystkiego prowadzi doświadczenie. Przetarte drogi nigdy nie otwierają nowych możliwości. Sommera jak kupisz też powinno się stosować po jednym takim przewodzie na kanał - patrząc na wymiary bardziej na interkonekt RCA się nadaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słyszałem inna teorie odnośnie przewodów tzn ze przy takiej długości nie usłyszymy różnicy.

Jest poruszany ten temat w slepych testach audio.

 

A co do ilosci żył . nie pisze bo wiadomo że do sluchawek :)

A chodzi o kolor i wygodę

 

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Edytowane przez davidof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi dwie pary CAL! - stock i recablowane, już nawet klienci, którzy sami przyznają, że słuch to mają kiepski wracają do mnie z informacją, że coś się zmieniło. Nawet nie brzmienie, a sama głośność potrafi się zmienić :P

 

Poza tym "teoria" o której napisałem to ogólnie przyjęte zachowanie fizyczne i myślę, że bez tytułu conajmniej profesora i własnego zespołu badawczego raczej tego nie obalisz. No i nie ma ona nic wspólnego z dźwiękiem po zmianie kabla :woot:

 

I co z tego, że wiadomo, że do słuchawek? Skoro do słuchawek można wymyślić pierdyliard dobrych i drugie tyle lepszych konstrukcji. Jak chodzi Ci o kolor i wygodę, to nie rozumiem po co zakładać temat - nikt raczej tutaj nie będzie wiedział lepiej od Ciebie, co się Tobie podoba ^^ Kup sobie dokładnie to co napisał Mayster - czyli Starquada - i wsadź go w swój wymarzony oplot. Problem z głowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Daj mi dwie pary CAL! - stock i recablowane, już nawet klienci, którzy sami przyznają, że słuch to mają kiepski wracają do mnie z informacją, że coś się zmieniło. Nawet nie brzmienie, a sama głośność potrafi się zmienić

 

Poza tym "teoria" o której napisałem to ogólnie przyjęte zachowanie fizyczne i myślę, że bez tytułu conajmniej profesora i własnego zespołu badawczego raczej tego nie obalisz. No i nie ma ona nic wspólnego z dźwiękiem po zmianie kabla :woot:

 

I co z tego, że wiadomo, że do słuchawek? Skoro do słuchawek można wymyślić pierdyliard dobrych i drugie tyle lepszych konstrukcji. Jak chodzi Ci o kolor i wygodę, to nie rozumiem po co zakładać temat - nikt raczej tutaj nie będzie wiedział lepiej od Ciebie, co się Tobie podoba ^^ Kup sobie dokładnie to co napisał Mayster - czyli Starquada - i wsadź go w swój wymarzony oplot. Problem z głowy.

Szczerze ja bym takim ludziom co twierdzą że " coś się zmieniło " zrobił bym ślepy test i ciekawe czy by się zmieniło a wiem że swojego doświadczenia i były badania robione tak zwanym "audiofilom"

I nie ciekawie wyszły dla tych znawców super sprzętu kabli itp można w necie poczytać.

Więc ja się nie sugeruje że coś komuś coś tam :-)

Bo to bardziej jest "efekt sennheisera" niż faktycznie uslyszana różnica w dźwięku.

I nie zakładałem tematu żeby zapytać się o kabelek brązowy ( który już znalazłem) chciałem pokazać jak zrobiłem recabling nie ma co wnikać w szczegóły w takim krótkim kabelku wiadomo ze nie dam sznurówki z buta :P i przy codziennym używaniu wygoda się liczy

tapnięte z ⓢ7ⓔⓓⓖⓔ

Edytowane przez davidof
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

No i ładnie :) Tylko oczywiście oba przewody użyte nieprawidłowo i z obu zrobiłeś sobie antenę ^^

większość gotowych kabli ma puszczoną masę po ekranie

 

M.in. dlatego warto czasem sięgać po DIY lub lepsze konstrukcje. Dodatkowo większość kabli, która ma puszczoną masę po ekranie nie ma dodatkowego ekranu z folii - więcej to daje do myślenia jak się przestanie traktować masę, jako masę, którą nie jest, a jako punkt common.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

No i ładnie :) Tylko oczywiście oba przewody użyte nieprawidłowo i z obu zrobiłeś sobie antenę ^^

większość gotowych kabli ma puszczoną masę po ekranie

 

M.in. dlatego warto czasem sięgać po DIY lub lepsze konstrukcje. Dodatkowo większość kabli, która ma puszczoną masę po ekranie nie ma dodatkowego ekranu z folii - więcej to daje do myślenia jak się przestanie traktować masę, jako masę, którą nie jest, a jako punkt common.

 

np taki cordial z oznaczeniem low noise sygnał mono puszcza 2 żyłami a masę ekranem, mogli przecież użyć tylko żył

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności