Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Takstar Hi1200 vs VJJB K4S vs Xiaomi Hybrid vs Rock Zircon vs ?


Katto

Pytanie

Witam forumowiczów,

Chciałbym kupić niedrogie doki do 120zł i zwracam się do Was z prośbą o pomoc w wyborze. Co mnie interesuje: przede wszystkim dobry bas, ale też czysta, szczegółowa góra (głównie elektro, rock i metal, ale słucham ogólnie wszystkiego). Kolejna sprawa, potrzebuję dobrego mikrofonu jako że słuchawki będą też robić za zestaw słuchawkowy z telefonem Xiaomi (główne źródło dźwięku zarazem). Po przeczytaniu kilkuset postów ograniczyłem wybór do modeli poniżej, ale że jestem totalnym "lajkonikiem" w kwestii audio i potrzebuję dodatkowej pomocy.


Takstar Hi1200

Jeśli basowe doki, to Hi1200. Problem w tym że nie za bardzo mi odpowiadają wizualnie, wyglądają trochę targowo. Wiem że słuchawki nie są do oglądania, ale...


VJJB K4S -- https://audiobudget.com/product.php?brand=VJJB&id=K4S

Mój faworyt. W innym poście Inszy stwierdził że "grają V" oraz że "wyższa średnica miewa tendencje do sybilizowania", ale niestety nie wiem co to znaczy. Domyślam się że V oznacza podbicie góry i dołu kosztem środka? Natomiast kompletnie nie wiem co to jest sybilizowanie, wujek Google nie był pomocny.


Xiaomi Hybrid -- https://audiobudget.com/product.php?brand=Xiaomi&id=Quantie

Jedni zachwyceni, drudzy narzekają że wokale i instrumenty akustyczne są przytłumione. Dużym plusem jest wielofunkcyjny pilot działający z telefonem.


Rock Zircon -- https://audiobudget.com/product.php?brand=ROCK&id=Zircon

Wedle opisu z audiobudget byłyby chyba idealne, ale wygląd do mnie kompletnie nie przemawia. Jak się mają do Takstar'ów w kwestii dźwięku? Kosztują obecnie $10 i zastanawiam się czy ich nie wziąć (dodatkowo) na próbę i ewentualnie odsprzedać, może oczy się przyzwyczają.

 

 

???

 

Inne godne uwagi słuchawki o podanej charakterystyce i przedziale cenowym?

 


Będę wdzięczny jak ktoś mógłby porównać te słuchawki ze sobą i przy okazji rozwiać tajemnicę V oraz sybilizowania.

Jeszcze jedna sprawa, zarówno Takstar i VJJB robione są niby pod iPhone, czy nie będę miał problemu z audio i mikrofonem w telefonie ze złączem typu Nokia/Android? Wiem że dodatkowe funkcje pilota zwykle nie działają, ale akurat te mają tylko jeden guzioł.

Dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zircony dźwiękowo nie mają czego szukać w starciu z Takstarami i VJJB. Hybrydy od Xiaomi są gdzieś pośrodku.

 

Takstary są bardziej basowe i cieplejsze w brzmieniu, VJJB mają mocniejszą górę i lepszą dynamikę, ale czasami nadmiernie akcentują sybilanty. Co to są sybilanty? To jest to:

http://forum.mp3store.pl/topic/54613-sybilizacja-co-to-jest/?p=577330

 

 

W cenie Xiaomi są też Senfery VT66. Nadzwyczaj dobrze zbalansowane jak na budżetówki, a ogólną jakością dźwięku kręcą się w okolicy Takstarów i VJJB.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Przepraszam za zniknięcie, wydarzenia nieprzewidziane.

 

Chyba zaryzykuję i wezmę VJJB, podobają mi się bardziej, zarówno same słuchawki jak i detale, jest szansa że moje nie wytrenowane ucho będzie usatysfakcjonowane. Przesłucham i jeśli nie będą mi odpowiadać to wtedy zamówię Takstar'y, a może w międzyczasie pojawi się coś jeszcze lepszego. Orientuję się już co to są sybilanty, ale ktoś musiałby mi wskazać palcem żeby się upewnić, mam tylko nadzieję że nie jest to na co cierpią moje obecne słuchawki FSL Zinc Zn30 (kupiłem na podstawie bardzo dobrych opinii w danym czasie, teraz mają gorsze) które mają tak ostrą górę że praktycznie uszkadzają słuch.

 

Senfery odpadają, są zbyt przekombinowane na mój gust. Co ciekawe wtyczka i Y-split są takie same jak w VJJB K4.

 

Dzięki Inszy, jeśli kiedykolwiek będziesz startował na Ministra Dźwięku, masz mój głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności