Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Combo + słuchawki ~ 1800


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, szukam słuchawek zamkniętych, wokółusznych i do nich Dac'a oraz ampa.
Oczekuję fajnej sceny, dużej muzykalności i dosyć sporej ilości bassu. Słucham wszystkich gatunków muzycznych także tutaj nie będę się rozpisywał. Czasem będę na nich grał oraz oglądał filmy.
Myślałem nad ATH M50X i AKG K550. Mogą być używki, ale wtedy MAKSYMALNIE 1200zł (biorę na firmę).
Nie jest problemem podjechać i przesłuchać :) Z góry dzieki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie traktować tego jako namawianie (bo Bursonów na uszy nie słyszałem) ale JA jakbym robił teraz tor od zera i miał 1800 do wydania to bym wziął AIMa SC808 z Bursonami na pokładzie i (wspomniane wyżej) DT150. Przy takim budżecie wolałbym pominąć wzmacniacz i ewentualnie dozbierać kasę w przyszłości, za to mieć dwa konkretne filary na własność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proszę nie traktować tego jako namawianie (bo Bursonów na uszy nie słyszałem) ale JA jakbym robił teraz tor od zera i miał 1800 do wydania to bym wziął AIMa SC808 z Bursonami na pokładzie i (wspomniane wyżej) DT150. Przy takim budżecie wolałbym pominąć wzmacniacz i ewentualnie dozbierać kasę w przyszłości, za to mieć dwa konkretne filary na własność.

No co prawda X1S odsłuchiwałem krótko, a SC808 tylko stock, ale imo X1S jest lepszym DACem :\

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na AIM'a nie ma szans, korzystam z laptopa :/

No to smuteczek :(

 

@crysis AIM na stocku to wg mnie pieniądze (prawie) wyrzucone w błoto, za to po zmianie kostek - mrrrr :)

 

Na audio z lapka się nie znam także tego... *flies away*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

Do DT150 potrzebny solidny wzmacniacz. Super opcja to np. dostępny na allegro FCL2 naszego kolegi Fatso, miałem taki zestaw i grał świetnie, na wysokim poziomie. Żaden aune mu nie zaszura ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klon wcale nie jest jakiś wybitny prądowo... do DT-150 jak już mówimy o DIY to bardziej poleciłbym Wire lub Rapture (poza $-$) i wtedy DAC po taniości to np jakiś XMOS + PCM5102 z aliexpress ;)

Tylko to już nie jest takie wygodne jak X1S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Początkującym w audio nie jestem, po prostu przesiadka. Obecne brzmienie mnie znudziło.

 

Powinieneś zamieścić krótkie info o swojej audio-historii w pierwszym poście. Wszystkim będzie łatwiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Barthuss

A do DT150 potrzeba wzmacniacza wybitnego prądowo? ;) One zagrają nawet z Forum608 :)

Kompletnie nie zagrają ze słabym źródłem i/lub wzmacniaczem .

Sorry z OT, szkoda zaśmiecać tematu.


 

Początkującym w audio nie jestem, po prostu przesiadka. Obecne brzmienie mnie znudziło.

 

Powinieneś zamieścić krótkie info o swojej audio-historii w pierwszym poście. Wszystkim będzie łatwiej.

 

 

Brzmi jak wprowadzenie do terapii.... świetne, no naprawdę kapitalne :)

Edytowane przez Barthuss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla DT-150 bardziej liczy się synergia niż moc (im więcej tym lepiej, na zapas, ale nie są to jakieś potwornie wymagające słuchawki). Warto dla nich zbudować odpowiedni tor, ja bym comba nie brał tylko oddzielnie DAC+AMP, łatwiej później coś zmienić.

Edytowane przez tybysh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do DT150 potrzebny solidny wzmacniacz.

A do DT150 potrzeba wzmacniacza wybitnego prądowo?

Od strony SQ Aune nic zarzucić nie można - ino prądowo NIE wybitmy.

Dla DT-150 bardziej liczy się synergia niż moc (im więcej tym lepiej, na zapas, ale nie są to jakieś potwornie wymagające słuchawki). Warto dla nich zbudować odpowiedni tor, ja bym comba nie brał tylko oddzielnie DAC+AMP, łatwiej później coś zmienić.

Wierz lub nie, ale to się zgrywa i tyle ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Początkującym w audio nie jestem, po prostu przesiadka. Obecne brzmienie mnie znudziło.

 

Powinieneś zamieścić krótkie info o swojej audio-historii w pierwszym poście. Wszystkim będzie łatwiej.

 

No to proszę:

Shure SRH240A + Maya U5 - za jasno

Focal Spirit Classic + Focusrite Scarlett Solo (z tego co czytałem starsze tematy to niektórzy userzy mieli) - mało basu, bardzo fajna scena, średnia separacja, niewygodne.

Beyerdynamic DT770Pro + Focusrite Scarlett Solo - nawet nie pamiętam co mi w nich nie pasowało. Ale to nie było to czego szukałem i wróciłem do focali.

Z doków wielbię Xiaomi Piston Iron za ich brzmienie, tak samo Shure SE215.

To chyba na tyle z tego co posiadałem, bo słuchałem wiele więcej i najbardziej podeszła mi AudioTechnica ATHM50X

Edytowane przez Stenzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności