Skocz do zawartości

Pionner XDP-100R


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Pytanie nie do mnie, ale mam obydwa w domu, więc odpowiem :) Mojo jest mniej rozdzielcze, ma mniejszą scenę i jest bardziej podkolorowane (niektórzy powiedzieliby analogowe, inni że bardziej oszukuje). Pioneer szczegółowy, przestrzenny, lekko podkolorowany, świetna scena, całkowicie czarne tło. Mojo imo ma więcej mocy i lepiej sobie daje radę dużymi trudnymi, Pioneer świetnie gra z ciemami i iemami, ale wiem że Fatso słucha z niego naprawdę trudnych słuchawek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawdza Pionek w roli DACa po lineout względem Mojo? Czy zachowuje swoje cechy? Bo dla mnie Mojo to w 1 kolejności DAC, a dopiero potem wzmacniacz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawdza Pionek w roli DACa po lineout względem Mojo? Czy zachowuje swoje cechy? Bo dla mnie Mojo to w 1 kolejności DAC, a dopiero potem wzmacniacz.

 

I Mojo i Pioneer nie mają tradycyjnego line-out'a. Więc teoretycznie po line-out grają dokładnie tak samo jak po head-out.

Swoją drogą Mojo nie jest wzmacniaczem i nie ma sekcji wzmacniającej... Chord ma konstrukcje inne niż 99% innych producentów. To w uproszczeniu po prostu DAC z regulacją mocy i możliwością ustawienia na sztywno 3V na wyjściu (tzw. line-out).

 

W moim odczuciu Pioneer ma większą scenę, inaczej kreowaną niż Mojo - bardziej w oddali, Mojo gra intymniej. Mojo ma cieplejsze brzmienie (ale nie jakoś szczególnie podkoloryzowane) i pełniejsze. Wg mnie detaliczność jest na tym samym poziomie, choć Pioneer dzięki większej scenie i chudszemu brzmieniu może sprawiać wrażenie bardziej rozdzielczego.

 

Oba urządzenia są kapitalne i wybór między nimi sprowadzać się powinien do synergii z danymi słuchawkami i wymaganiami danych słuchawek (pod względem mocy Mojo to jednak jeden z najmocniejszych przenośnych DACów, a Pioneer to jeden ze słabszych DAPów).

Edytowane przez awayeah
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności