Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Dac pod lampę, 500 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Poszukuje Dac pod lampę swoją. Nie potrzebne mi żadne kombo itp.

Najważniejsze co musi mieć:

- usb pod kompa (najważniejsze)
- wyjście rca (reszta mi zbędna); może być wyjście jack- użyje wtedy jack-rca kabla.
- fajnie jakby było wejście optyczne (nie wymagane )
- zasilane obojętnie jak
- używki why not

-DSD fajnie, ale pewnie w tej cenie nie mam co liczyć.

Co do dźwięku, chciałbym by było cos jaśniejszego ale z nastawieniem na muzykalność. Chińskiej myśli inżynieryjnej nie znam stąd temat. Alliexpress i inne zagraniczne sklepy na spokojnie wchodzą w grę.


Tapnięte z Batmobilu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Trudno coś konkretnie doradzić w takiej kwocie pod takie wymagania. Z chińczykami jest wielka loteria. Można trafić na coś ciekawego jednak większa część jest pod jakimś względem skopana. Dokładając 100-200zł można mieć używanego DacMagica (starszą, lepszą wersję) który imho kosi chyba wszystkie DAC w swojej klasie czy nawet wyżej. Problem jest taki że nie ma dobrego USB - do komputera trzeba podłączyć przez coaxa albo toslinka ew. dokupić konwerter. Jest też ODAC który nieźle wpisywał by się w wymagania - wejście USB, wyjście RCA albo jack, zasilanie z USB. Tylko przy obecnych kursach dolara nie wiem czy będzie to opłacalny wybór. Najciekawszą opcją byłoby chyba polowanie na jakiegoś używanego HRT. Fajne sprzęty ale u nas mało popularne, może być trudno coś kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znaczy teraz jest nowa rewizja na kompletnie innych chipach, tj. PCM5102 zamiast ES9023 i innym kontrolerze USB z lepszym zasilaniem - KLIK. Stary ODAC był mocno wrażliwy na jakość zasilania z USB. Nowego niestety nie słuchałem jednak na papierze wygląda sporo lepiej. Dalej jednak nie wiem czy przy mocnym dolarze jest to opłacalne. Szukałbym raczej czegoś od HRT, powinny Ci pasować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności