Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki ~160zł (hd669 do fiio e07k?)


Firley

Pytanie

Witam!

 

Jestem posiadaczem sprzętu fiio e07k + Superluxy HD681. Ponieważ słuchawki mają już kilka lat, a kabel jest mocno poprzecierany, pomyślałem o zmianie na jakiś nieco lepszy okaz :)

Podoba mi się jak gra to połączenie, daje fajne brzmienie i raczej nie chciałbym czegoś grającego zupełnie inaczej. Jedyną rzeczą której mi nieco brakuje są niskie tony. Nie jestem raczej bass headem, nie słucham muzyki typowo bassowej (słucham wszystkiego co mi się akurat spodoba) ale bardzo lubię muzykę filmową, z mocnym uderzeniem. Tej potęgi mi trochę brakuje w obecnych słuchawkach, uwielbiam jak bass jest... drapiący? soczysty i podkreślający np. głosy (przykładowe video poniżej). Myślę, że interesuje mnie charakterystyka jak najbardziej zbliżona do kinowej. Obecne słuchawki mimo, ze mają trochę tego basu, to czuję, że gdzieś go nieco brakuje. Dlatego używam podbicia basu w fiio, chociaż to wciąż nie daje oczekiwanego rezultatu (może dałoby jakbym maksymalnie podbił, ale wtedy będzie za bardzo zdominowane przez bass). Miałem okazję przetestować wersję 681 EVO - Głosy postaci były właśnie takie jakich oczekuję, jednak czułem, ze inne pasma są za bardzo zdominowane / zalane przez bas. Z tego powodu ten model skreślam.

Możliwe, że nie potrzebuję więcej basu, a po prostu więcej mocy w nim zawartej. Bardzo ciężko powiedzieć.

Z racji, że jestem laikiem - nie wiem, czy potrzebuję więcej najniższych tonów, czy może "wyższego basu", a precyzyjny opis wymagań sprawia mi trudność. W tej kwestii oczekuję porady, być może na podstawie powyższego opisu będziecie w stanie coś podpowiedzieć :)

 

Tutaj na przykładzie Hobbita: głosy postaci, które moim zdaniem powinny brzmieć "mocarniej".

https://www.youtube.com/watch?v=5gONTgZ5yo4

https://www.youtube.com/watch?v=nk1x4UrJZE4

 

Muzyka: Szczególnie początek i ten "drapiący dźwięk" - to lubię!

https://www.youtube.com/watch?v=TzzrzGyKo6g

 

Polecono mi słuchawki HD669, są one w moim zasięgu, jednak nie mam możliwości przetestowania. Czy zgrają się z moim źródłem? Będzie to odpowiedni wybór, patrząc na moje upodobania? Czytałem dużo, jednak jest wiele opinii - jedni mówią, że 669 to inny typ grania, podczas gdy reszta twierdzi, że to właśnie to czego oczekuję :D

Edytowane przez Firley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

668B fajnie rozwijają to co 681 prezentują. Dla mnie ten basik jest ok.

Jedna uwaga - w języku polskim zakorzeniło się już i funkcjonuje słowo bas. Bass w naszym języku oznacza rybę z rodziny okoniowatych :)

Hd669 to ponoć 668b z jeszcze większym wykopem - ja osobiście preferuję 668b.

Ps - porównywałem łeb w łeb 681B do 668B. I 668 mają sięcej basu, który niżej schodzi, a do tego jest bardziej zwarty.

Edytowane przez ZenekHajzer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

668B fajnie rozwijają to co 681 prezentują. Dla mnie ten basik jest ok.

Jedna uwaga - w języku polskim zakorzeniło się już i funkcjonuje słowo bas. Bass w naszym języku oznacza rybę z rodziny okoniowatych :)

Hd669 to ponoć 668b z jeszcze większym wykopem - ja osobiście preferuję 668b.

Ps - porównywałem łeb w łeb 681B do 668B. I 668 mają sięcej basu, który niżej schodzi, a do tego jest bardziej zwarty.

 

Dzięki za odpowiedź!

Co do tego "bassu" to oczywiście masz rację, jakoś nie mogę się powstrzymać i piszę "bass", chociaż zdaję sobie sprawę, że powinienem napisać "bas" :)

To co napisałeś o 668B brzmi bardzo zachęcająco!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kupiłem hd669, jestem właśnie po pierwszym odsłuchu :)

 

Odczucia są póki co mieszane ale wydaje mi się że jest nieźle! Na pewno mogę potwierdzić, że basu tu jest sporo więcej niż hd681 - to jest pierwsza rzecz która rzuciła mi się w ... uszy. Reszta jakby delikatnie wycofana, zwłaszcza góra, ale może to przez przyzwyczajenie do 681.

Odnoszę wrażenie, że słuchawki grają ciszej niż 681, to przez opór 56 vs 32ohm? Tak to działa? :D Nie ma problemu, bo i tak nie słucham muzyki na max, ale teraz nie wiem jak ustawić, żeby mieć taką samą głośność jak wcześniej hehe

 

Słuchawki zaczynam wygrzewać, napiszę coś więcej jak już się z nimi osłucham na poważnie. Dzięki za odpowiedzi!

Edytowane przez Firley
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności