Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Integra Po Cayinie Ha3


Rekomendowane odpowiedzi

Witam ;)

 

jaki następny krok zrobić po ha3 ? Cayin był genialny ale brakowało mi drobiazgów wiec znowu re-search robię

O co mi chodzi ? W Cayinie brakowało mi nieco basu i powietrza wszystko inne było na poziomie niezgorszym od oppo ha1 a przynajmniej w towarzystwie he5le i hd650.

No więc co z tym oppo ? A no gra jak typowe sabre jest do bólu techniczny i lekki . Moc jest w nim silna nawiązując do slangu Jedi ale to nie moje granie .

Przede wszystkim oczekuje neutralności / delikatnego ciepła szczegółowości bez wyostrzeń i z mocnym jak tąpniecie płyt tektonicznych basem .

Docelowe słuchawki to hd600/650 he500

Z recenzji mam na oku aune16 i m daca . Z recenzji wynika że tam sabre jest zaimplementowane właściwie gra bez cyfrowego nalotu

Jakieś propozycje ?

 

a może by tak kupić np Lyra i jakiś dac na sabre i lampami te techniczne zapędy daca korygować ?

BTW ciekawe czy da sie lampizować sekcje daca w oppo

 

budżet jest dość swobodny do tych 6 k za nowy klocek a używka to gdzieś połowa z tego

Edytowane przez Maciejus19
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nfb28? Dla mnie był cięższy w brzmieniu od S16 - tutaj względem ha3 to Cię technikalia (S16) zabiją.

A z ocieplajacych wynalazków, to zdaje się zestaw Comptona w komisie do takich należy (nie sĺuchałem- zgaduję, że ociepla).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta ale ta oferta na AGD to żadna okazja za 3 z kawałkiem kupie oppo ha1 używane i jeśli fajtycznie sie da to zlampizuje to sabre . Zapomniałem dodać Że lubię ładne klocki . A co powiecie na właśnie kombo ciepła lampa hybryda i ultra rozdzielczy dac ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Widziałem w komisie @grubbby wystawiał swoje combo Audio-GD NFB-28. Tam Sabre też ma "łagodniejszą" aplikację.

Buahahahaha - telepatia :)

 

:)

Zenku, NFB-28 jest łagodniejszy od mojego Schiitowia.

 

to zdecydowanie. w schiitowiu jednak wzmak mocno zaostrza - mimo ze DAC taki przyjemny i cieply.

tez bym polecil nfb28 bo w swoim budzecie dla mnie po wielu testach byl bezkonkurencyjny :) teraz sprzedaje tylko dlatego ze znow chce sie przesiasc na nowa wersje :)

 

jesli w nowkach mowisz budzecie 6k to bym popatrzyl jednak na osobne DAC i AMP. Zostawil 1k na IC. Choc w sumie wroc... tu i tak bym szukal w uzywkach bo w nowkach w sumie w tym budzecie to kurcze nic ciekawego nie przychodzi mi do glowy.

chyba ze DIY i tutaj bym sprobowal zestaw w stylu Citrone z dobrymi lampami / Lampizator i do tego Headonic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grubbby wypożycz mi go do testów to chętnie ocenie ewentualnie odkupie . Podepnę do niego jakieś przezroczyste słuchawki i zobaczę jak tonalnie sprawa się ma :)


przy okazji uważasz ze lepsza lampa na dacu niż na wzmacniaczu do korekcji wdzięku ? zawsze myślałem odwrotnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem zwolennikiem naturalnego cieplego daca i transparentnego wzmaka.

Taki zestaw u mnie sprawdza sie najlepiej tez w kwestii synergii z wieloma sluchawkami.

Jak wzmak dawal cos od siebie to mialem zawsze jakie ale do toru...

 

Co do wypozyczenia to skad jestes?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kombinujesz nie w tą stronę co trzeba :D I z opisem własnego gustu się mijasz, toteż ciężko znaleźć coś dobrego Tobie i trafić chłopakom w Twoje potrzeby ^^

 

Lampizacja DAC'a - czemu nie, jeśli ktoś lubi zniekształcenia to droga wolna. Znacznie lepiej/poprawniej jest robić możliwie czysty sygnał z DAC'a - już sam w sobie ma niski poziom sygnału ~2V, więc głupotą jest nakładać tutaj zniekształcenia lampy, a potem to jeszcze wzmacniać. Lampy mają swoje dwa miejsca, gdzie ciężko jest je zastąpić tranzystorem i w zasadzie takie efekty tylko lampą można uzyskać - przedwzmacniacze mikrofonowe (to się trochę gryzie z tym co wcześniej napisałem, ale inne podłoża teoretyczne uzasadniające takie zastosowanie) oraz wzmacniacze mocy/stopnie końcowe mocy. Tak też pracuje większość studiów nagraniowych i nie bez powodu.

 

Na początek znajdź sobie wzmaka, który Ci podejdzie - celuj w lampę i najprościej w te sprawdzone modele. Są popularne, łatwiej dostępne i właśnie sprawdzone ^^ Kamyk, Espressivo, WBA, Skorpion itd.

 

Potem mogę Ci pomoc z DAC'em - Sabre mam w domu, to raczej niewielkim problemem będzie sprawdzić, czy lampa zapanuje nad jego technicznym charakterem. Chociaż znając Twój gustu prędzej na CS4398 bym Ci coś skrobnął lub polecał szukać. Z odsprzedażą mojego sprzętu raczej problemu nie ma, bo większość decyduje się na upgrade ^^ A stare płytki lądują chociażby na audiostereo. Chociaż sam wiesz, że u mnie nie trzeba nic kupować, chętnie doradzę i bez tego jak widać :>

 

W skrócie podsumowując: wiem, jakiego impetu szukasz nie zapewni Ci go tranzystor, a jeżeli lampa będzie w DAC'u, to skutecznie ten impet opadnie na tranzystorze obecnym we wzmaku.

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Damian dzięki to mi rozwiales watpliwości posłucham paru wzmacniaczy z jakimś źrodłem ktore mam i co ważniejsze znam i będę wiedział w która stronę iść a co do mojego opisu dźwięku to nie rozumiem czemu nie moze być gładko z basiorem ,ciepło delikatnie bez wyostrzen a przy tym rozdzielczo tak gra np alo continental z iPhone ;) sam słuchałeś tego zestawu i wiesz o czym mowię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DAC-80, Cayin IDAC-6 lub coś podobnego, a do tego Burson Lycan z opampem odpowiednim (najbardziej Twojemu opisowi odpowiada Sonic Imagery Labs 994). Generalnie z DACiem to opcji jest więcej, podałem to co znam i na przestrzeni kilku lat wypadło w mojej ocenie najciekawiej. Wzmak z tym opampem natomiast gra tak, że nie mogę sobie przypomnieć nic podobnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności