Skocz do zawartości

Projekt Wrocławska MiTa 2016 czerwiec


kurop

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie Panowie, ten śmieszek bez słuchawek na głowie to ja ;)

krz'y akurat badał kennerton'y magistra. Reszta ludzi z foto jest nieobecna na forum :P

Mój kierowca i tato równocześnie podczas powstawania zdjęcia zajmował się akurat DT880 vintage 600Ohm, a mój brat ogarniał akurat rumuńskie dzieło techniki xD

 

No i może krótko parę spostrzeżeń podam tak jak podawałem po meecie na śląsku:

1. DT880 vintage 600 Ohm to jedyne DT880 które mógł bym mieć xD

2. HE400i znów spodobały mi się z lampami. Zarówno z Cainem HA-1A jak i miniwatem. I sam nie wiem czy to ta "magia" lampy, czy to że te wzmaki są cieplejsze od mojego UgzAMP'a, czy może to że mają więcej mocy. No cóż dowiem się jak w końcu posiedzę w domu dłużej niż noc, i uzbieram w końcu kasę na dalsze mody wzmaka i dac'a...

3. Dunu DN-2000J + Pioneer XDP-100R to zestaw portable który dorównuje, albo i przewyższa nie jeden zestaw stacjonarny. Płynny wygodny i dźwięk również zaskakuje na plus. Choć dalej nie sprawił żebym rzucił się na grajki przenośne.

4. DT-R10 krz grają inaczej niż moje xD Mają jakby większą V-kę mimo że są mniejsze ;)

5. SoundMagic HP100 po modach mógł bym żyć, gdybym musiał sprzedać swój obecny tor xD

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie Panowie, ten śmieszek bez słuchawek na głowie to ja ;)

krz'y akurat badał kennerton'y magistra. Reszta ludzi z foto jest nieobecna na forum :P

Mój kierowca i tato równocześnie podczas powstawania zdjęcia zajmował się akurat DT880 vintage 600Ohm, a mój brat ogarniał akurat rumuńskie dzieło techniki xD

 

No i może krótko parę spostrzeżeń podam tak jak podawałem po meecie na śląsku:

1. DT880 vintage 600 Ohm to jedyne DT880 które mógł bym mieć xD

2. HE400i znów spodobały mi się z lampami. Zarówno z Cainem HA-1A jak i miniwatem. I sam nie wiem czy to ta "magia" lampy, czy to że te wzmaki są cieplejsze od mojego UgzAMP'a, czy może to że mają więcej mocy. No cóż dowiem się jak w końcu posiedzę w domu dłużej niż noc, i uzbieram w końcu kasę na dalsze mody wzmaka i dac'a...

3. Dunu DN-2000J + Pioneer XDP-100R to zestaw portable który dorównuje, albo i przewyższa nie jeden zestaw stacjonarny. Płynny wygodny i dźwięk również zaskakuje na plus. Choć dalej nie sprawił żebym rzucił się na grajki przenośne.

4. DT-R10 krz grają inaczej niż moje xD Mają jakby większą V-kę mimo że są mniejsze ;)

5. SoundMagic HP100 po modach mógł bym żyć, gdybym musiał sprzedać swój obecny tor xD

 

To w końcu był meet czy Twój zjazd rodzinny? ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, to tak w szybkim, ale trochę bardziej rozbudowanym skrócie:

 

1. Wielkie podziękowania dla Łukasza za gościnę i organizację przedsięwzięcia :)

2. Tylko potwierdziły się moje przekonania, że jak sobie w samotności nie porównam dwóch sprzętów, to reszta to tylko gdybanie. Co napiszę poniżej bierzcie z przymróżeniem oka.

3. Na obecnym etapie mógłbym żyć ze słuchawkami pokroju modowane HD681 (otwarte) i moje HP100 (zamknięte). Reszta, to tylko moje widzimisie, by mieć jakieś hobby.

4. HE400i - "poprawne" słuchawki. Sygnatura, którą mógłbym lubić, ale szybka przesiadka do starych DT880 pokazuje ich miejsce.

Nie znam innym Hifimanów (chociaż i te tylko na szybko założone), ale wydaje się, że ten sam poziom, a nawet wyższy, można uzyskać dużo taniej.

5. Meze - początkowo oczarowały. Nawet bardzo, ale do momentu, aż zobaczyłem jak w nich wyglądam. Ten "bazar" spowodował, że nie zdecydowałbym się ich zabrać do pracy lub na ulicę. Myślę, że nawet jasna wersja by tego nie zmieniła.

Gdy emocje ostygły, nagle zaczął mi w nich przeszakdzać bas. Wg mnie, zbyt napompowany. Wygoda i przestrzeń na wysokim poziomie. Bardzo fajna średnica i góra, ale bas mnie przytłaczał. Odsłuchane na stacjonarce (na symetrycznym) i bezpośrednio z dziury Video. Przesiadka na modowane HP100 tylko potwierdziła, że nie bez powodu ich używam na co dzień w pracy. I wcale nie potrzebuję ich zmieniać.

6. Kennerton Magister - moja osobista rewelacja spotkania. Otwarte słuchawki w zamkniętej obudowie. Świetna przestrzeń, rozdzielczość. Zdecydowanie odmienne granie w stosunku do Meze, ale ja właśnie takie granie w pełni akceptuje. Lekkie i przyjemne, ale jak mają uderzyć, to też potrafią zejść. W ogóle bym się po nich tego nie spodziewał. Niestety, mogą być trochę niewygodne. Po przesiadce z Meze, od razu wyłapałem dyskomfort (imadło), ale dalsze odsłuchy jakoś mi nie przeszkadzały. Ciekawi mnie, co by było po godzinie-dwóch, ale może nie będzie tak źle. Testowane na przewodach symetrycznych i niesymetrycznych. Przy tych drugim grały nawet przyjemniej. Co ciekawe, dawały radę bezpośrednio z DAPa.

Niestety, cena producenta trochę przesadzona, ale tak to bywa w obecnych czasach. Jak ktoś szuka zamkniętych o takim graniu, to oferta Tajniakosa wydaje się być bardzo ciekawa.

 

Tajniakos,

jeszcze raz dzieki za organizację i spotkanie. Do następnego! :)

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6. Kennerton Magister - moja osobista rewelacja spotkania. Otwarte słuchawki w zamkniętej obudowie. Świetna przestrzeń, rozdzielczość. Zdecydowanie odmienne granie w stosunku do Meze, ale ja właśnie takie granie w pełni akceptuje. Lekkie i przyjemne, ale jak mają uderzyć, to też potrafią zejść. W ogóle bym się po nich tego nie spodziewał. Niestety, mogą być trochę niewygodne. Po przesiadce z Meze, od razu wyłapałem dyskomfort (imadło), ale dalsze odsłuchy jakoś mi nie przeszkadzały. Ciekawi mnie, co by było po godzinie-dwóch, ale może nie będzie tak źle. Testowane na przewodach symetrycznych i niesymetrycznych. Przy tych drugim grały nawet przyjemniej. Co ciekawe, dawały radę bezpośrednio z DAPa.

 

I znów zastanawiam się czy jednak ich sobie nie zostawić. Tomek dzięki za refleksje z odsłuchów i mam nadzieję, że nastepny meet niedługo :)

Edytowane przez Tajniakos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@krz - zgaduję, że K551 by Perul też mógłbyś polubić :)

Nie wiem co tam Perul nawojował, ale miałem słuchawki spod ręki Fatso, na jego "magicznym" kabelku i jakoś mnie nie zachwyciły.

Przynajmniej w porównaniu do HP100, uznałem, że nie ma sensu ich wymieniać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@krz - zgaduję, że K551 by Perul też mógłbyś polubić :)

Nie wiem co tam Perul nawojował, ale miałem słuchawki spod ręki Fatso, na jego "magicznym" kabelku i jakoś mnie nie zachwyciły.

Przynajmniej w porównaniu do HP100, uznałem, że nie ma sensu ich wymieniać.

 

Spiłował górę, podniósł pady i symetrycznie zrekablował,

Grają dosadniej, ale to nadal K551. U mnie zostają dopóki się nie rozlecą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

@krz - zgaduję, że K551 by Perul też mógłbyś polubić :)

Nie wiem co tam Perul nawojował, ale miałem słuchawki spod ręki Fatso, na jego "magicznym" kabelku i jakoś mnie nie zachwyciły.

Przynajmniej w porównaniu do HP100, uznałem, że nie ma sensu ich wymieniać.

 

Spiłował górę, podniósł pady i symetrycznie zrekablował,

Grają dosadniej, ale to nadal K551. U mnie zostają dopóki się nie rozlecą.

Jak dobrze kojarzę, to Perul wyżej ceni modowane HP100. Może bardziej mu takie granie odpowiada.

Podejrzewam, że u mnie byłoby podobnie.

Dawno ich nie słuchałem, ale nie porównałbym ich do Kennertonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie HP100 ja cenię niżej.

Tutaj masz rację - to kwestia gustu.

Z tego co pamiętam, to Perul uważa nawet modowane CAL! za lepsze od modowanych K551 :)

Dla mnie nie do przyjęcia są CAL! w porównaniu do K551.

Ale właśnie jak Kennertony Ci podeszły, to zgaduję, że one grają chudziej od hp100, więc K551 mogłyby tym razem podejść.

Oczywiście gdybamy cały czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi guys!

 

I am so sorry for writing in English (hope I will not get banned for it). I moved to Wroclaw a couple of months ago and only recently discovered this forum.

I understand Polish and even can speak a little, but writing is too difficult :) I wonder if there are any meetings planned for August?

 

I can bring a Celsus Sound Companion One (one of the best portable DACs under $1000 I heard) and if somebody has a Mojo - I would very much like to compare them

 

Best regards!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hi hungryewok

Unfortunately I'm going out of Poland for new project in DE and I'll be out next few months. Maybe someone else will organize "meet". For sure I'll come home for weekend so maybe then but I don't now exact date now. It's great that you are here and trying to meet peopel... big big respect for that :). Post PM to kurop he's mp3store (head gear shop) manager in Wro. I think he is able to organize MOJO for listening sesion in his shop.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dobra Pany jadem do PL 16.12 na dłużej więc robimy meet-a u mnie tylko mam nadzieję, że tym razem będzie nas więcej :) Jest jedno ale termin:

 

19-21.12 albo 27-30.12 czyli znów w tygodniu :(

 

Pierwszy weekend po powrocie muszę jechać w Beskidy do rodziny potem Wigilia no a potem Sylwester.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dobra Pany jadem do PL 16.12 na dłużej więc robimy meet-a u mnie tylko mam nadzieję, że tym razem będzie nas więcej :) Jest jedno ale termin:

 

19-21.12 albo 27-30.12 czyli znów w tygodniu :(

 

Pierwszy weekend po powrocie muszę jechać w Beskidy do rodziny potem Wigilia no a potem Sylwester.

 

Ja bym się zapisał w okolice 27-30 grudnia .

Jestem we Wrocławiu u rodziny na swieta, wiec termin w sam raz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności