Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Edifier R2600 vs Solo 7C


drozdz052

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, dziś własnie doszły do mnie r2600.. Kupiłem je w celu zrelacjonowania walki toczonej pomiedzy własnie microlabami solo 7c...

 

Są recenzję, jednak nigdzie nie ma bezpośredniej konfrontacji obu zestawów.. Tylko nic nie znaczące "Wydaje mi się że są lepsze"

 

Relacjonuję porównanie z moimi zmodyfikowanymi microlabami solo 7c...Których opis znajdziecie w innym temacie.

 

Jednak mimo wszystko opiszę barwę jaką oddają.. Pamietam zresztą mniej wiecej jaką niosły orginalne solo 7c..

 

 

Edifiery są analityczne, wysokie tony analityczne, troche suche.. jednak dość dokładne, czasem bywają nie przyjemne..

 

Napewno są to jasno grające kolumienki..

 

Srednica jest troche rozmyta przez bass.. Budowanie sceny jest ok..

 

Słaba przestrzeń>..

 

I bass.. wlasnie wiekoszść walk na forach jest wlasnie na jego temat..

 

Bass jest ewidentnie podbity przy ok. 50-60hz.. Potrafi zmeczyć... Jego kontrola jest dobra.

 

Wiekszość pisała iż.. mają one lepsze zejście... Niestety tutaj się zawiodłem.. Oczywiście jeśli ktoś miał głosniki typu z2300 i tam zejscie polega na buczeniu i dudnieniu.. moze wydawać się ze edifiery mają to zejscie całkiem dobre.. Jednak..

 

W pewnych rodzajach muzyki potrafi wejść w plany..

 

Oba zestawy rozstawione były od siebie ok. 3m , oraz odsuniete od siedziska odsłuchowego ok. 1,5m.

 

Microlaby generują cieplejsze brzemienie..

 

Wysokie nie są tak analityczne, a bardziej przyjemne i równie równie szczegółowe.. Nie meczą.

 

Srednica może nie jest pierwszo planowa bo potrafią się gubić delikatnie nie które instrumenty.

 

Jednak budowanie sceny jest bdb, .. Wlasnie to co mi się w nich podoba to przestrzeń.. jest świetna.

 

Bass jest tutaj nie meczący a schodzący naprawde nisko... Trzyma się w ryzach i nie dudni... dość naturalny przekaz.

 

Niestety kupiłem je jedynie w celu porównawczym.. I nikomu nic nie ujmuję jednak , irytowały mnie wątki w których nie które osoby wypowiadały się,

 

iż mają edifiery, nie miały solo 7c. Ale edifiery są dużo lepsze. itd... Ponieważ tak wyczytał w internecie..

 

Ja osobiście się zawiodłem.. min. ze względu że są poprostu dość syntetyczne, jakby troche sztuczne...

 

Zapewne przez wzmacniacz cyfrowy oparty na tda 8920..

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności