Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki nauszne do 200 zł


Friq

Pytanie

Witam,

 

poszukuję słuchawek nausznych w cenie do max 200 zł, jednak nie będę ukrywał, że ucieszyłbym się, gdyby cena nie wyniosła więcej jak 150 zł. Do tej pory posiadałem słuchawki Creative Fatality i byłem z nich raczej zadowolony. Niestety ich kabel jest bardzo awaryjny i gdy jedna ze słuchawek odmówiła posłuszeństwa zacząłem rozglądać się za czymś nowym.

Słuchawek używam bardzo często i nierzadko nawet wiele godzin dziennie, dlatego zależy mi przede wszystkim na wygodzie. Mam dość dużą głową (duży mózg, gdzieś musi się zmieścić :P) i uszy lekko odstające, dlatego ten aspekt jest zdecydowanie najważniejszy. W Fatality poza początkowym ciśnieniem w uszy przez następne 2 lata nie miałem problemu z wygodą - to tak dla porównania.

 

Słuchawek używam głównie do:

- oglądania filmów

- słuchania muzyki, tutaj zaznaczam, że nie jestem jakimś wybitnym melomanem i słucham raczej wielu gatunków, więc najmniejsze niedociągnięcia basowe to dla mnie żaden problem, jednak najchętniej słucham niezbyt ostrego rocka

- nie gram specjalnie w żadne strzelanki, jednak bardzo okazjonalnie z kolegami się zdarza, dlatego jakimś minimalnym pozycjonowaniem bym nie pogardził.

 

Jeśli chodzi o to czy zamknięte czy otwarte. Słuchawek używam raczej wyłącznie w domu, więc nie muszą one specjalnie wytłumiać efektów z zewnątrz. Czytałem, że przy zamkniętych bolą uszy przy dłuższym użytkowaniu ale ile w tym prawdy to nie wiem, bo się nie znam.

 

Podsumowując szukam słuchawek, które dobrze radziłyby sobie z ww wymaganiami, nie trzeba by było wymieniać w nich części, by pokazały co potrafią, np. kabla na nowy (czytałem już o takich praktykach gdzieś), nie słynęły z szybko rwącego się kabla (jak w Fatality) i PRZEDE WSZYSTKIM były wygodne dla osób z raczej większą głową i uszami.

 

Do tej pory zainteresowały mnie
- Superlux HD681 EVO MKII (tutaj problem jest z tym, że pałąg się nie wydłuża i z tego powodu mogą być niekomfortowe przy dłuższym użytkowaniu i jakieś wadliwe wypuszczone nowe egzemplarze)

- PANASONIC RP-HX550 (wadą jest bardzo krótki kabel)

- Takstar HD 2000 (tu jeszcze wiele nie doczytałem ale źle nie wyglądają i mają dobre opinie)

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi.

Edytowane przez Friq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki Zenek za odp. Zapomniałem wcześniej ;)

Tylko pojawił się problem. Zamówiłem evo w sklepie jednak jak poszedłem je przymierzyć to okazało się, że są trochę za ciasne, w sensie muszę mocno naciągnąć pasek nad głową, by muszle naszły mi na uszy, a przez to robi się ucisk na głowie. Czy to znaczy, że musiałbym odpuścić sobie te słuchawki (ktore btw. bardzo mi się spodobały) czy ten pasek na głową da się jakoś rozciągnąć może? Sorki jeśli to już offtop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Opaska na głowę jest w Evo mocowana na na bardzo mocnych gumkach, z czasem trochę odpuszczają, ale prędzej powoduje to rozerwanie opaski. Najlepiej je od razu wymienić na słabsze, wtedy jest i wygodniej i opaska nie pęknie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dzięki za info. W takim razie Evo odpadają, bo wolę nie tracić gwarancji w nowych słuchawkach.

 

Także pytanie:

Mógłby ktoś porównać Takstary HD2000 z Superluxami HD669-wady, zalety? Które lepsze, by były do rocka i ew. csa?

I słyszał może ktoś coś o PANASONIC RP-HX550, bo czytałem dobre opinie ale jest ich niewiele i nie wiem czy warte je kupić zamiast powyższej dwójki?

No chyba, że ktoś ma jakieś inne propozycje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

HD2000 są bardzo uniwersalne brzmieniowo, mają dość rozrywkowy charakter, ale bez przesadzonego basu, bardziej chodzi o barwę średnich tonów. Scena raczej nieduża.

HD669 mają potężny i dobrze kontrolowany subbas, chudą i wycofaną średnicę i przesadzone (jak dla mnie) wysokie. Scena dość duża, zwłaszcza uwzględniając, że to zamknięte.

Osobiście bardziej lubię HD2000 za dużo naturalniejsze granie, wolałbym je do rocka, natomiast w grach typu CS liczy się bardziej scena i tu lepiej sprawdzą się HD669.

Jeszcze możesz popatrzeć na HD662 - grają naturalniej od HD669, choć też dość ostro, a scena dość podobna. Mają też wygodniejszy pałąk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam ponownie,

 

właśnie zakupiłem te Takstary i takie pytanie:

Ich muszle dosyć mocno skrzypią jak się nimi kręci. Nie będę ukrywał, że to strasznie irytuje, bo dźwięk brzmi jak skrobanie styropianu. Czy to normalne i czy z czasem to się jakoś wyrobi? I druga sprawa. Przy oglądaniu filmów na YT (na tych puszczanych bezpośrednio z komputera tego nie zauważyłem) coś w słuchawkach cicho trzeszczy (czasem też przy przesuwaniu myszką po stronach www). Normalnie tego nie słychać w filmikach ale jak się bardzo mocno ściszy to owszem, a jak wyłączy dźwięk to już w ogóle. To też normalne?

Edytowane przez Friq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Skrzypienie konstrukcji może trochę ustąpi jak się "dotrą". Można przesmarować lekko łączenia jakimś smarem, który nie reaguje z plastikiem (np. wazeliną).

 

Co do dźwięków przy oglądaniu itp, to niestety wychodzi kiepska jakość zintegrowanej karty muzycznej. Wcześniej mogłeś tego nie słyszeć jeśli miałeś mniej skuteczne słuchawki/głośniki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności