Skocz do zawartości

IBasso IT03


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Póki co IT03 mają jakieś... 15h na budziku? Grały w szufladzie i trochę w uszach (+/- 4h). Bas jednak przyznaję, że dość obfity, choć dużo zależy od utworu. Może albo trzepać jak taran (vide Massive Attack <3) albo naprawdę punktowo uderzać (Septicflesh, lol). Średnica dokładnie taka jak lubię, choć wokale mogłyby być ciut odsunięte do tyłu, żeby dać więcej miejsca gitarom. Ich sposób prezentacji nie jest jednak nachalny, więc mnie nie męczą. A na tym punkcie akurat jestem wyczulony. Góra fajna, rozciągnięta i w ogóle... tylko te talerze brzmią trochę bez wyrazu, jakby panowie z iBasso za bardzo się rozpędzili i za mocno rozciągnęli dźwięk, zapominając o jego wypełnieniu. Jako fana blach, trochę mnie to boli, ale ilość mięsa i ogólna prezentacja pasuje mi na tyle, że jestem w stanie przymknąć oko na pewne niedociągnięcia. Zwłaszcza, że idealnie siedzą w moich uszętach. Jeszcze tylko odrobina zabaw z tipsami i pewnie będę musiał zamówić Comply. Póki co mam obecnie tipsy od Ostry albo Mee. Pewien nie jestem, bo są dosłownie identyczne i chyba różnią się wysokością o pół milimetra, a że mam je wymieszane... :D

 

Nie ma słuchawek idealnych. Zawsze można lepiej, to wiadomo. Trzeba jedynie mieć kasę, chęci i czas, żeby bawić się w przerzucanie sprzętu, podczas poszukiwań świętego Graala. Ja biorę IT03 właśnie takimi, jakimi są. Akceptuję je ze wszystkimi wadami i zaletami, bo są wygodne, energiczne i obłędnie wyglądają w uszach xD

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tylko pograją jeszcze kilkanaście godzin :) Ogólnie IT03 wymagają ok. 150h żeby zabrzmieć pełnią możliwości. Tak na head-Fi twierdził Paul z iBasso. W każdym razie jutro lub w niedzielę coś skrobnę. Od czwartku nie miałem w uszach nic innego, jak IT03, więc jestem bardzo ciekaw i naprawdę nie mogę się doczekać, aż posłucham MA750 xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrzewanie trwa dalej i obecnie jest chyba coś koło 70-80h. Straciłem rachubę po prostu xD Tak czy owak, jest dobrze, a nawet bardzo. Zdecydowanie góra się uspokoiła i przestała być taka dziwna, jak wcześniej. Przede wszystkim talerze wyszły do przodu, zyskując na naturalności brzmienia, bo wcześniej to dźwięk miały taki totalnie nijaki. Wokale odrobinę się cofnęły, choć wciąż są nieco wysunięte. Z kolei bas się wyrównał i chociaż nadal ma walnięcie, to przestał napitalać jak szalony. Innymi słowy, nadal jest energicznie i z wykopem, ale IT03 zyskały na kulturze, co bardzo mnie cieszy :) Jak odzyskam siły, sprawdzę jak grają z hybrydą od Smoka, która właśnie do mnie wróciła.

Edytowane przez Vaiet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wokale odrobinę cofnęły się w tył, choć wciąż są nieco wysunięte w przód.

To zdanie mnie zniszczyło :D

Zdobywanie atencji zawsze na propsie ;)

A tak serio, to muszę nauczyć się czytać swoje posty, kiedy piszę przed snem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

coby się nie cofać w przód tyłem, czy coś, to tutaj relacja z wygrzewania it03:

http://headpie.blogspot.jp/2016/10/ibasso-it03-review-expatinjapan.html?m=1

Zupełnie jak relacja mojej żony z kierunków :)

A co do średnicy - Ciebie Hałasie er4 rozpieszczają póki co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

coby się nie cofać w przód tyłem, czy coś, to tutaj relacja z wygrzewania it03:

http://headpie.blogspot.jp/2016/10/ibasso-it03-review-expatinjapan.html?m=1

Zupełnie jak relacja mojej żony z kierunków :)

A co do średnicy - Ciebie Hałasie er4 rozpieszczają póki co :)

 

 

Rozpieszczają mnie iBasso na Smoczej Hybrydzie :D Kabelek stockowy jest naprawdę świetny, ale po przejściu na hybrydę jest progres słyszalny już od pierwszych nut. Wygrzewanie swoją drogą, ale hybryda solid core świetnie im robi i co najważniejsze, nie przejaskrawia. Wrażenia świeże, bo słucham muzyki a nie kabla (LOL!), ale wydaje mi się, że dźwięk zyskał na przejrzystości, smaczki będące w tle zyskały na wyrazistości, bo wcześniej miałem wrażenie, jakby niektóre dźwięki z dalszych planów były dziwnie zamglone, jakby dobiegały spod kocyka. Gitary i growl mają ten fantastyczny balans między pazurem a dociążeniem. Że się posłużę takową analogią, która dość wyraźnie zobrazuje moje odczucia - Kamehame na ryj xD

 

Hajpuję ostro, bo słucham Be'lakor i żałuję, że mam dłuższą brodę, niż włosy, bo ukręciłbym sobie kark :> \,,/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przyglądałem się ostatnio wnikliwie, bo więcej czasu spędzają w szufladzie, niż w uszach. Na pewno lubią łapać odciski palców i smugi, ale taki urok lakierowanych, błyszczących powierzchni. Przyjrzę się przy świetle dziennym.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak się sprawują obudowy tych IEM'ów, a konkretnie ta błyszcząca ich część? Czy ona jest bardzo podatna na zarysowania na jaką wygląda na zdjęciach czy tylko robi takie wrażenie?

odkupię porysane jeżeli komuś się nie podobają
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jeszcze się okaże, że Fekale za pół ceny będą lepszym zakupem to w ogóle się popłaczę. :)

@Karmazynowy a jak u Ciebie? Podeszły Ci IT03? Zostają z Tobą czy szukasz dalej?

 

 

Poszły dalej, nie złapałem seala, a ten jest mega istotny, bo bez niego dźwięk jest karykaturalny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba było zainwestować w tipsy od Mee :) Całe naście złotych, prawdziwy majątek, a świetnie się sprawdzają.

 

Ja złapałem świetnego seal'a ze stockowymi o szerokiej "dziurce". Fajnie się układają w uchu i są wygodne. Ogólnie tip-rolling w nich to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Jeszcze się okaże, że Fekale za pół ceny będą lepszym zakupem to w ogóle się popłaczę. :)

@Karmazynowy a jak u Ciebie? Podeszły Ci IT03? Zostają z Tobą czy szukasz dalej?

 

 

Poszły dalej, nie złapałem seala, a ten jest mega istotny, bo bez niego dźwięk jest karykaturalny.

 

 

No właśnie, w przypadku takiego kształtu obudowy trzeba naprawdę dobrze trafić aby dopasować je do kształtu własnego ucha. Bez tego dopasowania niestety nie da się tego typu słuchawek używać. Ja przez chwilę miałem ochotę je kupić ale właśnie z tego względu się wstrzymałem, bo bez wcześniejszego przetestowania ciężko powiedzieć czy by podeszły.

Edytowane przez LuQi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

 

zUdALzl.jpg

 

Na zdjęciu nie ma tych z zestawu...

 

Trzeba mierzyć, nie radze w ciemno kupować. Akurat kształt samej słuchawki był dla mnie OK, tylko, jeśli ktoś lubi jak słuchawka nie wystaje za bardzo z ucha, to żeby się "zrównała" to te ibasso mają dosyć głęboką aplikację.

 

Druga sprawa, tipsy i aplikacja bardzo zmieniają dźwięk. Zależy on od tego jak głęboko wsadzimy słuchawkę, jaki jest tips a nawet to, jak głęboko siedzi on na samej słuchawce (!), bo ta tulejka nie ma żadnego ogranicznika, a jedynie lekko się rozszerza, więc tipsy różnie na nią wchodzą. A nawet jak sobie ustawisz to podczas aplikacji do ucha tips Ci się przesunie... Masakra.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ekhm...

 

zUdALzl.jpg

 

Na zdjęciu nie ma tych z zestawu...

 

LOL xD No to podziwiam, że nie udało się złapać seal'a xD

P.S. Próbowałeś pianki od Etów? xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo, te to dopiero grały. :D Próbowałem z vsonic, Shure Olives, 3x compy + inne, które się latami uzbierały.

Było dobrze na takich dużych comply, ale one same w sobie są duże + duża tulejka ibasso to kanał rozsadzało po kilkunastu minutach.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam, rozrysowanie budowy wewnętrznej, czytam opisy. Właśnie szczególnie opisy brzmienia. I przychodzi mi na myśl jedna rzecz, to 45 chińska iteracja słuchawek, których wiadro modeli można dostać na Aliexpressie, a wzorowanych na K3003. Normalnie kropka w kropkę. Wybaczcię tę analogię, ale opisy brzmieniowe pasują mi tutaj idealnie do tego co słyszałem z kilku tego typu, nie powiem klonów, ale inspiracji konstrukcją AKG. Sam sposób aplikacji poszczególnych przetworników wewnątrz obudowy, na dzień dobry implikuje cechy brzmieniowe. A różnice są na poziomie zastosowanej filtracji na wyjściu kanału audio. Ciekawe czy tylko ja mam takie wrażenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linków co do zasady wolałbym nie podawać do tego ślicznego chińskiego portalu, ale każdy sobie znajdzie, DQSM, LZ A3 itp. itd. Naprawdę jest tego sporo, oczywiście różnią się obudową zewnętrzną, no bo muszą czymś się różnić, ale internal jest identyczny. Dlatego też zresztą mają taką średnicę tulejki, bo inaczej się nie da. Co ciekawe, gdzie by nie spojrzał na opisy brzmieniowe są również bardzo podobne, żeby nie powiedzieć identyczne w wielu aspektach. A różnice w opiniach sprowadzają się do własnych preferencji, dokładnie jak w tym wątku. Ale ogólne wrażenia, kropka w kropkę. Dokładnie to mi przyszło do głowy po prześledzeniu tego wątku, "jak bym widział to co już nie raz słyszałem, w tym układzie konstrukcji 2+1" :). W takim razie chyba posortowałbym po cenie i wybrałbym najtańsze i najmniej błyszczące :)

Edytowane przez SlawekR
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Linków co do zasady wolałbym nie podawać do tego ślicznego chińskiego portalu, ale każdy sobie znajdzie, DQSM, LZ A3 itp. itd. Naprawdę jest tego sporo, oczywiście różnią się obudową zewnętrzną, no bo muszą czymś się różnić, ale internal jest identyczny. Dlatego też zresztą mają taką średnicę tulejki, bo inaczej się nie da. Co ciekawe, gdzie by nie spojrzał na opisy brzmieniowe są również bardzo podobne, żeby nie powiedzieć identyczne w wielu aspektach. A różnice w opiniach sprowadzają się do własnych preferencji, dokładnie jak w tym wątku. Ale ogólne wrażenia, kropka w kropkę. Dokładnie to mi przyszło do głowy po prześledzeniu tego wątku, "jak bym widział to co już nie raz słyszałem, w tym układzie konstrukcji 2+1" :). W takim razie chyba posortowałbym po cenie i wybrałbym najtańsze i najmniej błyszczące :)

LZ miałem niższy model, DQSM też chwilę miałem. Nie wiem jak wyglądają w środku, ale nigdy nie wpadłbym na ich porównanie. Zupełnie inna bajka wg mnie. Biorąc pod uwagę tylko ich brzmienie, dziwna teoria :)

 

A różnice w kształcie kopułki? A strojenie?

Edytowane przez all999
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o to, że wszystkie grają identycznie, bo ze względów oczywistych to nie może mieć miejsca. Choćby zastosowanie rodzaju filtrów na wyjściu, albo wprost ich brak, będzie się przekładać na charakterystykę częstotliwościową. Chodziło mi raczej o konkretne cechy i ich powtarzalność. Wspomniany i tutaj wcześniej, pewien brak spójności przy przejściu pomiędzy dołem a średnicą, dół skierowany ku akcentowi na subbasie, specyficzna prezentacja średnicy, taka trochę na twarz, przestrzeń bardziej w głąb jak w szerz i jeszcze kilka innych cech, będących konsekwencją specyficznego umieszczenia armatur "sklejonych" przed głośnikiem dynamicznym będącym za nimi. Co do strojenia kanału, wbrew pozorom, na które wskazywałyby różnice w wyglądzie zewnętrznym, komora wewnątrz jest dość podobna. Oczywiście różnice są, ale mam wrażenie, że najwięcej na poziomie filtracji w samym kanale audio. Może w zwrotnicy. Chociaż tu kolejna ciekawostka, zauważyłem prawidłowość, że wszystkie te konstrukcję bazują na dwóch impedancjach, 8 i 16 ohm, częściej ta druga wartość, praktycznie nie występują inne wartości. Myślę, że podobieństw jest mimo wszystko więcej niż różnic. A kupując wersję z wymiennymi filtrami, a takie też są, możemy objąć całkiem sporą grupę podobieństw. Oczywiście to tylko moje dywagacje, może i niesłuszne, ale biorąc pierwszy, trzeci, piąty, dziesiąty model z listy, ze zdziwieniem stwierdzam, że są bardzo podobne. A wszystkie wychodzą ze źródła K3003, w mniej lub bardziej udany sposób. Zazwyczaj mniej.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności