Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

IBasso IT03


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

38 minut temu, Superata napisał:

Mam 03 i mialem długi czas na sklepie AKR01, coś o nich napisać mogę. Moim zdanie słuchawki na podobnym poziomie reprodukują niskie, ale pozostałe pasma znacznie się różnią. AK nie są tak kolorowe i funowe jak 03. W ibasso szalejący bas i lekko podbita góra plus średnica lekko wypchnięta daje moim zdaniem tyle radości ze słuchania. AK to takie rozwiniecie IE800, wielu klientów u mnie wymieniło ie na AK. Neutralna/płaska średnica plus aksamitna góra i bas jw. Znacznie bardziej uniwersalne IT03 acz nie każdemu pasuje ich kształt.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Dzięki. Czy możesz ewentualnie coś napisać, jeśli chodzi o scenę i wygodę w kanale? Bo AKR01 mnie trochę jednak uwierają.

A jak to wygląda w porównaniu do KZ ZST? Fatso ustawił je bardzo wysoko w swoim rankingu, a IT03 się w nim nie załapały. Oczywiście jakość wykonania itp. zapewne nie ma porównania, ale cenowo też :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Nie wiem co cię moze uwierać w akr. U mnie to była kwestia doboru odpowiedniej gumki by dobrze zamknąć kanał słuchowy. IBasso, zobacz co to za konstrukcja. U mnie leżą jak z wycisku ucha, ale bardzo wiele osób rezygnuje nawet z odsłuchu już przy próbie ich założenia. O trzecie słuchawki pytaj autora rankingu.


Wysłane z iPad za pomocą Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, wasyliew napisał:

Dzięki. Czy możesz ewentualnie coś napisać, jeśli chodzi o scenę i wygodę w kanale? Bo AKR01 mnie trochę jednak uwierają.

A jak to wygląda w porównaniu do KZ ZST? Fatso ustawił je bardzo wysoko w swoim rankingu, a IT03 się w nim nie załapały. Oczywiście jakość wykonania itp. zapewne nie ma porównania, ale cenowo też :)

 

Jest coś takiego, jak gust i preferencje osobiste. Z całym szacunkiem dla Fatso, bo nie neguję w żadnym wypadku jego osłuchania i znajomości tematu, ale on nie jest żadną wyrocznią, a jego ranking to jego ranking. Może IT03 wcale nie słuchał a może miał niewygrzane. Może też słuchał, ale na stockowych silikonach, które dla mnie nadają się do kosza, a które wiem, że wielu pasują. Niemniej dla mnie IT03 są lepsze od GR07 i zdecydowanie lepiej brzmią także od Triple.Fi, które bardzo lubię. Postawił bym znak równości między iBasso a FLC8S na ustawieniu czerwony-czarny-złoty.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Vaiet napisał:

Jest coś takiego, jak gust i preferencje osobiste. Z całym szacunkiem dla Fatso, bo nie neguję w żadnym wypadku jego osłuchania i znajomości tematu, ale on nie jest żadną wyrocznią, a jego ranking to jego ranking.

Oczywista oczywistość, ale zawsze można poznać opinię kogoś, kto właśnie z nie jednego pieca chleb jadł :) Przy tej kasie dla mnie raczej nie obędzie się bez odsłuchu ... choć w przypadku IEMów to chyba bywa trudne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem tych słuchawek na jakichś piankach od @rayfe i cóż.... nie podobały mi się. Słuchałem z c10, fiio x5 (1gen), i czarną ważką. Jeżeli chodzi o sq to moim zdaniem przegrywają z er4s, za tą cenę oczekiwałbym czegoś więcej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Sound John napisał:

Ja słuchałem tych słuchawek na jakichś piankach od @rayfe i cóż.... nie podobały mi się. Słuchałem z c10, fiio x5 (1gen), i czarną ważką. Jeżeli chodzi o sq to moim zdaniem przegrywają z er4s, za tą cenę oczekiwałbym czegoś więcej :)

Jeżeli musisz korektorem w ER4S ujmować basu, bo jest go dla Ciebie za mało... Tak, pamiętam tę wypowiedź. Naprawdę zdziwiłbym się, gdyby IT03 przypadły Ci do gustu. Tak samo gust Rafała jest specyficzny, bo on lubił brzmienie Senków IE80 na comply, które dla mnie w tej konfiguracji waliły mułem tak samo, jak IT03 z Comply to dla mnie totalna padaka i muł, bo obcina górę, a dodaje mid-basu niepotrzebnie zagęszczając przekaz. IT-03 dla mnie tylko na silikonach grają dobrze i tylko ze źródłem, które nie podkolorowuje i nie dociąża zbytnio przekazu. Na ten przykład dla mnie z IT03 lepiej gra Pionek po SE, niż Opus po balansie, bo jednak ten drugi gra gęściej. Całe szczęście dynamika bardzo mocno nie cierpi, więc da się słuchać :P

I ktoś może się nie zgodzić ze mną, twierdząc inaczej i pewnie będzie miał rację względem swoich upodobań. Ja się zachwyciłem DX200 mimo, iż z HD600 robił nauszne subwoofery na kawałkach, w których tego basu wiele nie było, a Wojtek uznał, że mu to nie gra :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Vaiet u mnie korektor tak wygląda ostatnio. Z basem zbytniego problemu w it03 nie miałem, najbardziej przeszkadzała mi szorstka góra (w porównaniu do er4s). Jeżeli słuchałem ich z obciętą górą to napewno nie chce ich przetestować na silikonach :D

IMG_0618.PNG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A u mnie niezmiennie przez wszystkie lata, na wszystkich źródłach i wszystkich słuchawkach jakie miałem... Korektor wyłączony. Bo albo coś mi gra, albo nie. A jak się chce komuś bawić w ustawienia korektora, jego wola. Ja nie należę do grona zwolenników takich działań i nie będę na siłę szukał grania tam, gdzie go nie ma.

Wypalone mieczem świetlnym

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ety podobają mi się bez korektora, ale po jego zastosowaniu jest jeszcze lepiej.
Dapa narazie nie chce mi się szukać, a z moich prywatnych rozmów z kolegami z forum wiem, że ciężko będzie odpowiedni znaleźć....

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Dnia 17.05.2017 o 14:11, ichris napisał:

 

no nie słuchałem

Ja zaryzykowałem i do tej pory zbieram szczękę z podłogi. Ściągnąłem dwie pary, z czego druga była zamówiona z zamiarem odsprzedaży (lub zabezpieczenia, gdyby pierwsza okazała się uszkodzona, czy coś) i ... nie odsprzedaję ... Jak zgubię/rozwalę jedne, to będę miał w zapasie :) I tak oszczędność duża w stosunku do ibasso :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, pytanie do użytkowników słuchawek Ibasso it03. Czy jest sens kupowania zbalansowanego kabla cb12 i podłączanie przez przejściówkę z jacj 2.5 na  zwykłe 3.5? Nie posiadam w dap ( dx80 ), czy wzmacniaczu słuchawkowym takiego złącza i zastanawiam się, czy w ogóle będzie różnica w porównaniu do kabla z zestawu? Może ktoś już próbował i ma jakąś opinię. Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Superata napisał:

Nie ma sensu. Po to jest symetryczne aby zasilać przetworniki oddzielnie. Chyba tylko dla samego faktu wymiany kabla bo nam barwa bardziej pasuje. 

ok dzięki za potwierdzenie. Tak właśnie myślałem, że nie ma to najmniejszego sensu:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie. Miał ktoś z was problem z łuszczącą się powłoką na zewnętrznej części słuchawek? Na tej, na której jest logo. U mnie wygląda to tak, jakby z wierzchu zaczynała schodzić przezroczysta powłoka ochronna, a żeby było zabawniej, słuchawki trzymam w etui, prawie nie widzą świata zewnętrznego, bo albo w domu słucham, albo w biurze przy biurku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Polecicie jakieś tipsy do tych słuchawek? Najlepiej takie, które da się kupić i nie kosztują więcej niż słuchawki :) Są jedne z zestawu oryginalne, które mi pasują ale niestety konstrukcja tulejki sprawia, że łatwo się zniej ześlizgują i zostają w uszach. Albo spadają na ziemię przy wyciąganiu. Jest to niestety niekomfortowe w użytkowniu. 

Edytowane przez ichris
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 10 miesięcy temu...

Odgrzeje kotleta, zastanawiam się dlaczego o nich tak mało się piszę? To powinien być złoty środek między drogimi IT04 i świetnie wycenionymi IT01. 

Mają jakieś wady że tak szybko o nich zapomniano?

 

IT01 słuchałem i naprawdę te doki za taką cenę to mistrzostwo

Edytowane przez Teti
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.12.2018 o 12:18, Teti napisał:

Odgrzeje kotleta, zastanawiam się dlaczego o nich tak mało się piszę? To powinien być złoty środek między drogimi IT04 i świetnie wycenionymi IT01. 

Mają jakieś wady że tak szybko o nich zapomniano?

 

IT01 słuchałem i naprawdę te doki za taką cenę to mistrzostwo

 

IT03 jest już EOL, więc nawet producent się nimi mocno nie przejmuje. Ma jednak pojawić się następca w budżecie do ok. 300-350 USD, który będzie uzupełnieniem oferty między IT01, IT01s a IT04. IT03 wymagały dobrego seala, strojenie było dość specyficzne, ale same słuchawki są bardzo dobre technicznie.

Edytowane przez Methuselah
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności