Skocz do zawartości

Bob Budowniczy czyli anatomia betonu


micbud

Rekomendowane odpowiedzi

I niech mi tylko ktos powie, ze znow cos niezgodnie z regulaminem oglaszam

 

Za darmo oddam: gruz betonowy, slusznego ciezaru, idealny do fundamentow. Trzeba tylko przyjechac sobie po niego na Lubelszczyzne i zabrac;D P.S. Na wierzchu jest troche pustakow, ale to tylko przykrywka.b18922ec52aeb5b7ef475e47a6a785aa.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pustak wapien o naruszone strukturze bo leży na deszczu pewnie sie już sypie w rękach i stary wilgotny beton super pomysł na fundament wręcz genialny nawet pod wygódke bym tego nie położył

(przepraszam za oftop ale jako budowlaniec porostu nie mogę mea Maxima culpa)

 

 

Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technik budownictwa specjalizacja nowoczesne technologie w budownictwie

 

I nic tak nie niszczy wytrzymałości betonu jak wrzucanie w niego takiego typu "smieci" nawet żwir musi być płukany bez osadów. I najgorzej jeszcze osłabia beton wibowanie go co powoduje osadzanie się wypełniaczy na dnie co skutkuje zmianami jednorodnosci struktury i nawet może prowadzić do rozwarstwiania sie betonu. że po wsiach wrzucają tego typu śmieci w fundamenty bo taniej to nie znaczy że tak sie robi

 

Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Technik budownictwa specjalizacja nowoczesne technologie w budownictwie

 

I nic tak nie niszczy wytrzymałości betonu jak wrzucanie w niego takiego typu "smieci" nawet żwir musi być płukany bez osadów. I najgorzej jeszcze osłabia beton wibowanie go co powoduje osadzanie się wypełniaczy na dnie co skutkuje zmianami jednorodnosci struktury i nawet może prowadzić do rozwarstwiania sie betonu. że po wsiach wrzucają tego typu śmieci w fundamenty bo taniej to nie znaczy że tak sie robi

 

Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

tia, o teoriach to słyszałem. Widzę, że praktyki w polskich szkołach jeszcze długo nie będą uczyć. Jutro przejadę się po rodzince i powiem, że wg teorii naukowych, to ich domów już nie ma:-D

Chciałem wprowadzić trochę rozluźnienia, bo ostatnio ponuro się zrobiło, wiadomo z jakich powodów;D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z betonu chyba taniej i póki co każdy budowlaniec twierdził, że beton wytrzymalszy, niż bloczki. W sumie zapytam z ciekawości kierownika budowy następnym razem, bo tylko 2 rozwiązania wszyscy zalecali: ławy lane lub płyta fundamentowa. O bloczkach nikt nie chciał słyszeć.

Edytowane przez micbud
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postawiłem 2 domy z czego jeden dla taty więc o praktyce się nie martw

Już w jednej firmie poprawiłem jednemu geniuszowi takie fundamenty bo wszystkie śmieci co powrzucal się wyruszyly lał fundament z betoniarki więc cały rozwarstwiany no i potem zdziwiony że ściany spekane za zrobienie nowych fundamentów i wybicie starych zapłacił tyle co za postawienie domu tak że biznes opłacalny

 

Bloczki ok ale świeże a nie zlasowane na stercie gruzu

Poza tym wylanie ściany fundamentowej idzie szybciej :) zwłaszcza jak ława krzywa zresztą te bloczki tak trzymają wymiar ze trzeba je na 1.5 cm fuge robić a potem wszystko pływa :)

 

 

Sent from my Lenovo A7000Plus[DemonMode] using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to skoro sie licytujemy, to w mojej rodzince postawili z 10 takich domow, wszedzie wrzucali gruz w fundamenty i domy stoja od kilkudziesieciu lat bez zadnych pekniec na scianach. Przegrales

 

Jak sie wrzuca smieci, ktore sie wykruszaja, to nic dziwnego. Dlatego lepiej wrzucac mokry beton, a nie wysuszone pustaki, zadna filozofia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jakże no i są kochani Polacy jedni :P , fachowcy we wszystkim :D ej słuchajcie zbliża się euro we Francji nie macie jakichś rad dla Adasia szanownego Nawałki? :lol: dobre może kończę z alko na dziś bo mnie biere :D no albo internetami eh jest to dylemat ale pewne jest jedno:

 

biorę którekolwiek

Wezmę, PW :)

 

@down

Porównam z JVC HA-FX34 po modach i gorsze wrócą tu do tematu, więc nic straconego :)

no co? pierwszy :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polacy robią za roboli na całym świecie, to i znają się na wszystkim.

W beton wrzuca się śmieci gruz i trupy od niepamiętnych czasów(już starożytni tak robili) i nic się nikomu nie zawaliło :P A bloczek betonowy(a nie suporeks) w budownictwie jednorodzinnym jak najbardziej nadaje się na podmurówkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności