Jump to content
  • 0
Volfensten

Słuchawki nauszne 200-300zł - do domu (gry, rock, metal)

Question

Witam, przymierzam się do zakupu słuchawek nausznych do użytku wyłącznie w domu przed komputerem podczas grania, rozmawiania (mikrofon oczywiście osobny) i słuchania muzyki.
Nie jestem audiofilem, najważniejszą cechą słuchawek dla mnie jest komfort w użytkowaniu, później ich dźwięk (a wygląd nie ma najmniejszego znaczenia).

Obecnie posiadam dwa egzemplarze słuchawek nausznych: Sennheiser HD 201 oraz Sennheiser HD 202.
Pomijając kwestię jakości dźwięku (szczególnie w przypadku moim zdaniem tragicznych HD201) zależy mi aby słuchawki nie męczyły uszu jak i nie wytłumiały mocno dźwięków z otoczenia (używane będą w warunkach domowych - rozmawiając w HD201 często nieświadomie "krzyczałem" do mikrofonu) i takie właśnie były HD202. Szczególnie zachwalam sobie ich poduszki - słuchawek praktycznie nie czuć na uszach ani ich nie grzeją, czego nie mogę powiedzieć o HD201.

Niestety po wielu latach użytkowania zaczęły mi szwankować, tak więc chciałbym prosić o pomoc w znalezieniu nowych jak najbardziej opłacalnych w przedziale cenowym 200-300zł.

Za wszelkie zainteresowanie serdecznie dziękuję :)

Edited by Volfensten

11 answers to this question

Recommended Posts

• 0

Nie wiem dlaczego ludzie chcą do grania zamknięte Takstar'y.Ich scena nie powala szerokością i głębią.Jeżeli chcesz czegoś z dobrym pozycjonowaniem to poszukaj Philips SHP9500.Za 350 zł można je spokojnie dostać (były ostatnio na forum na 250zł).Wygodne będą na pewno,z "napędzeniem" ich też problemu nie powinno być,do gier wybrałbym właśnie te SHP9500.

Edited by Kiss_

• 0

Dziękuję za odpowiedzi,
Przyznam szczerze, że w przypadku zarówno Takstar Pro80 i Philips SHP9500 nie umiem znaleźć żadnego większego (wiarygodnego) sklepu, a osobiście wolałbym obejść się bez kupowania używanych. Dodam jeszcze, że 300zł to granica absolutna której nie chcę już przekroczyć, a słuchawki nie muszą być ściśle gamerskie. Nie miałbym również nic przeciwko słuchawkom z dolnego pułapu jeśli są bardzo opłacalne ze względu na stosunek cena/jakość.

• 0

Kingston hyper x cloud. To rebrand pro80.

Bardzo dobrze pozycjonują superlux hd668b ale wygodne to one nie są do długich sesji.

• 0

Na welurach Hd668b to mega wygodna sprawa, w sumie jeśli słuchawki nie muszą być zamknięte to warto je rozważyć.

• 0

HD668B muszę przyznać bardzo zachęcające cenowo szczególnie patrząc po recenzjach. Wydaje mi się że bardziej kierowałbym się w ich stronę niż HyperX Cloud - i tak będą grały na integrze z płyty ASRock Z77 Extreme6 więc nie ma chyba co przepłacać. Te poduszki welurowe rozumiem nie są dołączane do zestawu i pewnie trzeba je kupić za niemały pieniądz?

• 0

Mam takie welury (od HD681 EVO) powinny pasować bez problemu.

• 0

Dziękuję za odpowiedzi,

Przyznam szczerze, że w przypadku zarówno Takstar Pro80 i Philips SHP9500 nie umiem znaleźć żadnego większego (wiarygodnego) sklepu

Bo nie znajdziesz, drugie nie są kontynuowane a pierwsze wyprzedane i raczej też już nie będzie, Filipsy nowe chyba już tylko na Amazonie, wychodzi ~310 zł

http://www.amazon.com/Philips-SHP9500-Precision-Over-ear-Headphones/dp/B00ENMK1DW?ie=UTF8&psc=1&redirect=true&ref_=ox_sc_act_title_1&smid=A3FQYQYKQGS7LP

• 0

Zdecydowałem się na Superluxy hd668b. Muszę przyznać słuchawki naprawdę dobre za takie pieniądze. Grają o niebo lepiej od moich poprzednich Sennheiserów i ogólnie są całkiem wygodne nawet na oryginalnych nausznikach. Cała małżowina uszna mieści się w środku. Jedynie co to po godzinie słuchania dobrze je zdjąć na minutę, bo faktycznie trochę gorąco się robi.

• 0

HD668B są świetne w swej cenie. Polecam welurowe nausznice do tych słuchawek, pozbędziesz się kłopotu z komfortem :)

• 0

Jak potrzebujesz welurów pisz PW mogę sprzedać.

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Answer this question...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Similar Content

• By joker718
      Myślę od jakiegoś czasu o jakimś lepszym audio i w sumie cały czas myślałem o DACach, DAPach i tym podobnych, a niedawno dowiedziałem się o istnieniu LG V30 (i innych modeli LG z tym DACem - V40 kusi, ale cena trochę odstrasza :P). Jako, że nowy smartfon by się przydał kupno telefonu i źródła dobrej jakości dźwięku w jednym brzmi kusząco, zastanawiam się jednak jak ten telefon ma się do sprzętu stricte audio w podobnej cenie (w sklepie teraz zapłaciłbym za telefon ponad 1300zł). Telefon wtedy służyłby za główne źródło także stacjonarnie i planowałbym dokupić do niego jakieś słuchawki nauszne, na razie pewnie gdzieś za ok. 500 - 600zł, czytałem ludzi którzy opisywali V30 jako grającego świetnie nawet z wiele droższymi słuchawkami, czy faktycznie jest to wysokiej jakości sprzęt i czy odtwarzacze czy DACe w podobnym przedziale cenowym nie będą jakoś znacząco lepsze? W kwestiach audio jestem raczej laikiem ale coś tam zawsze kombinowałem żeby słuchać w dobrej jakości, dotychczas słuchałem na Grado SR60e i bardzo sobie je ceniłem, przeszły mi też przez rękę różne tanie DACe (E10k, SMSL M2) i odtwarzacze mp3 (Shanling M1, Xduoo X2) oraz kilka modeli słuchawek w różnych segmentach cenowych.

Dodatkowo ponoć dołączone do telefonu pchełki też jakoś grają, cudów się nie spodziewam ale aktualnie słucham na słabiutkich. Czy są faktycznie znośne? Ktoś wie może coś na temat słuchawek dołączanych do LG G7 Thinq i LG V40?

I ostatnia rzecz: czy gdyby mi odbiło i miałbym kupić V40, coś się zmieni jeśli chodzi o jakość dźwięku? Tu cena telefonu to już 2200 aczkolwiek za sam sprzęt audio raczej tyle bym nie dał bo wtedy smartfona by trzeba kupić oddzielnie więc i kasy mniej

Z góry dzięki za odpowiedzi
    • By from_scratch
      Cześć wszystkim,

Kocham muzykę, która towarzyszy mi wszędzie i zawsze (oprócz tego kiedy śpię). Potrzebuję porządnego zestawu do słuchania muzyki w domu, podróży i aucie:
      Słuchawki - przenośne, rozmiar nie jest dla mnie ważny, dokanałowych raczej nie lubię, chyba, że wskażecie, że warto naprawdę Odtwarzacz - historycznie używałem jedynie iPod i telefonów Samsung/Huawei, dobrze gdyby był uniwersalny, aby można było go używać do wszystkiego (głośniki, słuchawki, auto, laptop) Może to szczegół, ale zbliża się zakup nowego telefonu i coś słyszałem o LG V40 i G8S - warte połączenia wątków? Źródłem muzyki są obecnie płyty CD (auto), a także wersje elektroniczne (pamięć) oraz streaming online/offline Tidal/Spotify W aucie jest seryjny zestaw JBL, także biedy nie ma, ale zawsze może być lepiej Muzyka różna: elektroniczna (house, deep, trance), klasyczna (Einaudi, Debussy), latynoska,, jazz, hard rock Lubię dobrej jakości bass, słyszę w muzyce bardzo dużo, jestem audiofilem, chociaż nie znam się na sprzęcie ;/ Budżet na zestaw np. 3,000 zł - da radę mieć coś sensownego?  
      Widziałem zestaw dx150+amp7 na allegro, ale nie wiem czy to się wpisuje w to o czym mówię, plus zostałoby tylko 800 zł na słuchawy?

Proszę uprzejmie o porady

• By OverMan
      Witam.

Tak jak w temacie bezprzewodowe wokółuszne/nauszne do 800zł (1000zl w przypadku pojawienia sie duzo lepszego wyboru do tej kwoty) wygodne z żywotną baterią a najlepiej mozliwoscią otwarzania przez aux (ostatecznie usb w czasie ładowania).

Do słuchania wszystkiego ale głównie wszelkich rodzajów rocka.

Szczegółowe z dobrą sceną. Robiąca wrażenie przestrzeń. Budowa nie ma znaczenia, do słuchania głownie w mieszkaniu.

ANC nie jest priorytetem, wygoda oraz dobre, przyjemne brzmienie duzo wiekszym.

Spontanicznie do gier / filmów.

Obecnie używam Takstar PRO 82, chciałbym aby poza rozwinięciem o BT słuchawki były sporym upgradem brzmieniowym.

Z góry dziękuje za sugestie i podpowiedzi, pozdrawiam. 
    • By robsaint
      Cześć,
      2 lata temu wkręciłem się w fps Battle Royale PUBG. Jest już może jakiś godny następca? Tylko taki w realiach współczesnych bez kreskówki...
    • By mariusz10101
      Od wczoraj próbuję zdecydować się na zakup słuchawek, ale nie mając w tym doświadczenia, mogę czytać o tym jeszcze tydzień i nic nie kupię, dlatego proszę tutaj o pomoc.

Muzyka jakiej słucham to (przykładowo):
      tematy około Rockowe -> 50%: Tool, Coma, AC/DC, Dream Theater, RHCP, Led Zeppelin, Rammstein, System of a Down, Stone Sour
      w tym czasami coś mocniejszego typu Frontside, Black Label Society
      Lżejsze, w tym akustyczne i w jakiejś części elektroniczne -> 40%: Bob Marley, Eddie Vedder, Hans Zimmer, The Piano Guys, Coldplay, czasami lekkie i przyjemne typu Akurat, Power Of Trinity, Tabu, Jamal
      uniwersalne, radiowe, głosowe -> 10%

Zacząłem lekturę od KZ ZST. Po spędzeniu dnia na czytaniu i oglądaniu polskich i angielskich recenzji, skończyłem na KZ ZSN i TRN V80 i nie jestem w stanie się zdecydować. Pojawiały się także inne interesujące modele, takie jak KZ ES4 i Senfer DT6, ale z jakiegoś powodu mniej się na nich skupiłem. Mimo wszystko, jestem otwarty na cokolwiek zaproponujecie. Jeżeli coś trzeba dokupić żeby było dobrze (np. kabel, tipsy) to też chciałbym to zrobić od razu, ale raczej górna granica budżetu to cena V80 + tipsy. Na ten moment oceniam każdą z tych słuchawek po równo, dlatego jestem skłonny wybrać najtańszą opcję jaką jest KZ ZSN, w wersji z fioletowym plastikiem (wydaje się, że całość z kablem nie odstaje tak jakoś niespójnie na twarzy jak te ciemne wersje). Najlepiej wygląda chyba czarny V80 z czarnym kablem. Chciałbym mieć na kablu przycisk i mikrofon, ale spotkałem się też z informacją, że rzekomo powoduje to degradację dźwięku. W przypadku ZSN czytałem, że bardzo pomaga zmiana kabla i tipsów na piankowe. Przy V80 pojawiają się wskazówki żeby dokupić tipsy piankowe ze względu na "szumienie" (?) na górze.

Obecnie nie posiadam przedwzmacniacza i słuchawki będę podłączał do telefonu i komputera. Być może się tym zajaram i coś dokupię w przyszłości, ale teraz przy zakupie wolałbym jednak bazować na tym co mam. Dosyć duża część muzyki jakiej słucham nie jest w najwyższej jakości, ale jak słuchawki się odwdzięczą to już się postaram o lepszą jakość.
  • Create New...

Important Information

Register to have access to community resources. Forum rules Terms of Use and privacy anc cookies policy Privacy Policy