Skocz do zawartości

Jaki interfejs audio do 1000zł ?


Rekomendowane odpowiedzi

Potrzebuje interfejsu audio dla moich monitorów (pod TRS) z b.dobrym wzmakiem dla słuchawek (32 Ohm).


Zależy mi na jak najniższej latencji wyjściowej (jeżeli FireWire będzie konieczne to dokupię kartę PCI-E).


Fajnie jakby miał jakiś port MIDI ale nie jest to wymóg.



Do tej pory znalazłem:


-Focusrite Scarlett 2i4 oraz 6i6


-Native Instruments Komplete Audio 6


-AKAI EIE Pro


-Tascam Us-4X4




Co możecie polecić do 1000zł?


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie słyszałem interfejsu w tej cenie, który brzmiałby dobrze słuchawkowo. Dlatego zawsze proponuję opcję typu Scarlett 2i4 + podpięcie osobnego wzmaka słuchawkowego przez wyjścia RCA w interfejsie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

(...) z b.dobrym wzmakiem dla słuchawek (32 Ohm). (...)

Do tej pory znalazłem:

-Focusrite Scarlett (...) 6i6

 

 

Więc raczej odpada. Wzmacniacz nie jest specjalnie wybitny. Jest bo jest, stricte do monitoringu i liniowy do bólu. Co innego po dołożeniu dodatkowego układu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie widze w tym nic zabawnego gościu szuka interfejsu do 1000 zł. więc polecam mu sprawdzony interfejs mający, co prawda czasem problemy z drajwerami ale przy tym zjada twojego SCARLETT 6 i 6 na papierze co lepsze robi to w małej cenie bo idzie wychaczyć go tanio ;)

 

a jeśli mówimy o brzmieniu to autor musiał by posiadać oba te urządzenia i sam zdecydować który mu lepiej siada ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Proste pytanie: miałeś Focusrite'a? Jak nie to nie feruj wyroków, bo może być Ci głupio, kiedy ktoś zweryfikuje Twoje słowa.

 

Ja miałem już "naście" interfejsów, część z nich jednocześnie (w tym także EMU0404 czy 1212m) i powiem jedno: nawet Saffire 6/Scarlett 2i4 są o klasę lepszymi sprzętami niż Emu0404. Wpinałeś Ty kiedykolwiek coś, co wymagało niskiej latencji w EMU? Że o brzmieniu monitorów pod torem zbalansowanym nie wspomnę, bo szkoda tak się produkować...

 

To jest przepaść. Co więcej, piszesz że "co prawda czasem problemy z drajwerami", a przecież OP wyraźnie zaznaczył, że zależy mu na jak najniższej latencji, której mu nie da EMU właśnie przez skopane sterowniki. Także nie wpychaj komuś czegoś, co nie jest wcale najlepsze do jego potrzeb.

 

No i aluzja, że Focusrite to niesprawdzone interfejsy (w przeciwieństwie do EMU) to już zakrawa na kabaret :D

Jeszcze jedna mała uwaga; nie nazywaj tu nikogo "gościem". Z liczby postów wynika, że to raczej Ty tu jesteś gościem :P

 

PS. Czekam na dowody, gdzie to EMU "zjada" interfejsy Focusrite ;) bo to, że Ty nie słyszałeś o tej firmie, nie znaczy, że nikt nie słyszał. Tysiące zawodowych realizatorów brzmienia, producentów i muzyków pozwoliłoby się z Tobą nie zgodzić. I ja jestem wśród tych osób (oraz spora część Forum, która używa aktywnych monitorów studyjnych z interfejsami Scarlett - wszyscy są zachwyceni jakością).

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, E-MU nie są takie złe. Zwłaszcza po drobnych modyfikacjach 0404 USB daje radę. Tyle że po tylu latach trochę już odstają od konkurencji. Chyba największa wada to że nie działają na nowszych systemach niż 7. Zresztą nawet praca z 0202 USB i Win 7 x64 była strasznie denerwująca. Sterowniki niedopracowane, często się sypały i trzeba było restartować interfejs. W niektórych zastosowaniach może też przeszkadzać asymetria między kanałami do nagrywania - mają inne wzmacniacze. No i wzmacniacz słuchawkowy mają mocno słaby. 22 Ohmy impedancji wyjściowej i dosyć niska moc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobrze, nie dało się po dobroci. Kłótliwe posty ukryłem w całości, wybaczcie że nie rozdzielałem pieczołowicie kłótni od treści merytorycznych, ale były zbyt mocno wymieszane i i zaburzyłoby to logiczny ciąg wypowiedzi.

Użytkownik vismaior 14 dni urlopu za trolling w czystej postaci i to pomimo wcześniejszej prośby o jego zaprzestanie. Pozostałych dyskutujących uprasza się o nie kontynuowanie dyskusji w tej formie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Emu 0404 mialem dawno temu - dobry DAC...na tamte czasy.

 

A to Evil szykuje coś? :P

Już ma przetestowany ale kiedy się pojawi recenzja nie wiadomo :-). Ale pojawił już się w polecanych więc źle nie wypadł raczej.

 

 

 

Emu 0404 mialem dawno temu - dobry DAC...na tamte czasy.

 

A to Evil szykuje coś? :P

 

 

Niech już Evil wrzuci recenzje Scarlett 6i6 :-)...

 

Próbuja ale mnie nie dajo.

 

Tak, dzięki uprzejmości i cierpliwości Dam'a, mogłem trochę się pobawić owym cudem i choć nie udało się przetestować w pełni wszystkich funkcji, to interfejs wypadł obłędnie w roli DACa USB. Fantastyczna jakość dźwięku, sceniczność, atak, a porównywałem jak pamiętam wtedy go ze swoim DAC-iem 80, więc półka ponad 3x wyżej. Można powiedzieć, że niebezpośrednio również z Cayinem iDAC-6, a więc jeszcze wyżej. Sprzęt definitywnie nie dla każdego, ale dla świadomego użytkownika jako DAC USB jest to prawdziwy skarb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbuja ale mnie nie dajo.

 

Tak, dzięki uprzejmości i cierpliwości Dam'a, mogłem trochę się pobawić owym cudem i choć nie udało się przetestować w pełni wszystkich funkcji, to interfejs wypadł obłędnie w roli DACa USB. Fantastyczna jakość dźwięku, sceniczność, atak, a porównywałem jak pamiętam wtedy go ze swoim DAC-iem 80, więc półka ponad 3x wyżej. Można powiedzieć, że niebezpośrednio również z Cayinem iDAC-6, a więc jeszcze wyżej. Sprzęt definitywnie nie dla każdego, ale dla świadomego użytkownika jako DAC USB jest to prawdziwy skarb.

Strasznie mi zabiłeś ćwieka z tym 6i6. Posiadam 2i4 i zachodzę w głowę jak bardzo może być gorszy (tylko sekcja dac, bo z rca wychodzi na Ican SE), wziąwszy pod uwagę, że jest zasilany z usb. Miał ktoś możliwość porównać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności