Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

A ja wolę DXa, moje porównanie AKacz to takie HEki a DX 009, co kto woli ;)

No aleś przywalił...... A 380 to Orfeusze ?

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A ja wolę DXa, moje porównanie AKacz to takie HEki a DX 009, co kto woli ;)

On aleś przywalił...... A 380 to Orfeusze ?

 

No nie bardzo, poza tym 380 jest podkolorowana.

Chodziło mi bardziej o odniesienie do słuchawek, 300 i HEki łagodzą brzmienie, upiększają, słabych

kawałków da się słuchać, a DX tak jak 009 gra jak jest nagrane, jak jest słabe nagranie to jest słabo,

jak jest wybitnie to jest wybitnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to przemysł muzyczny powinien wesprzeć AK. Bo teraz normalna muza jest słabo realizowana.

Nie, to zdecydowanie tak nie jest. AK300 jest dość neutralnym grajkiem i też doskonale ukazuje dobre oraz złe produkcje. Dlatego mam problem ze słuchaniem pewnych płyt, które np. na DX90 grały fajnie. Ostatnio złapałem się na tym, że słucham wyłącznie płyt dobrze nagranych, a unikam słabo nagranych. Na DX90 nie miałem takich dylematów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

No to przemysł muzyczny powinien wesprzeć AK. Bo teraz normalna muza jest słabo realizowana.

Nie, to zdecydowanie tak nie jest. AK300 jest dość neutralnym grajkiem i też doskonale ukazuje dobre oraz złe produkcje. Dlatego mam problem ze słuchaniem pewnych płyt, które np. na DX90 grały fajnie. Ostatnio złapałem się na tym, że słucham wyłącznie płyt dobrze nagranych, a unikam słabo nagranych. Na DX90 nie miałem takich dylematów.

 

A ja, po tym co słyszałem z AK300 (a w przeszłości z Twoich 846-tek), tak sobie myślę, że po prostu znalazłeś świetną synergię. Tzn. równoważysz brzmieniowo DAP-a ze słuchawkami i słuchawki z DAP-em. To, czego nie ma w AK300, jest w 846-tkach i odwrotnie. To, czego nie ma w 846-tkach, jest w AK300.

​Pamiętam bowiem moje ogólne rozczarowanie po słuchaniu Twoich 846-tek na AK240. AK300 brzmieniowo jest inny, niż AK240 i zapewne dlatego to zestawienie Ci pasuje.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie ze ak300 tuszuje a dx200 ukazuje dobrze nagrania.

Bo dx200 tez ma swoje cechy ktore narzuca. Jak chocby rzuca bardziej na twarz, taka wysilona troche szczegolowosc. Czy kwestia tej srednicy /gory.

To nie jest ukazanie slabosci nagran... to juz cecha dx200 imo. Dla slabych nagran poteguje zle czynniki... dla dobrych jest tylko denerwujaca:)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zgodze sie ze ak300 tuszuje a dx200 ukazuje dobrze nagrania.

Bo dx200 tez ma swoje cechy ktore narzuca. Jak chocby rzuca bardziej na twarz, taka wysilona troche szczegolowosc. Czy kwestia tej srednicy /gory.

To nie jest ukazanie slabosci nagran... to juz cecha dx200 imo. Dla slabych nagran poteguje zle czynniki... dla dobrych jest tylko denerwujaca:)

zależy jaki mamy punkt odniesienia, czy dx200 jest wypchany czy ak schowany ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Nie zgodze sie ze ak300 tuszuje a dx200 ukazuje dobrze nagrania.

Bo dx200 tez ma swoje cechy ktore narzuca. Jak chocby rzuca bardziej na twarz, taka wysilona troche szczegolowosc. Czy kwestia tej srednicy /gory.

To nie jest ukazanie slabosci nagran... to juz cecha dx200 imo. Dla slabych nagran poteguje zle czynniki... dla dobrych jest tylko denerwujaca:)

zależy jaki mamy punkt odniesienia, czy dx200 jest wypchany czy ak schowany ;)

 

I tak uważam, że nawet przy AK380, który jest, nazwijmy to w sporym przybliżeniu, wypośrodkowany pomiędzy, z jednej strony, AK300 a DX200 z drugiej strony, DX200 ma cechy, które napisał Grubbby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie zgodze sie ze ak300 tuszuje a dx200 ukazuje dobrze nagrania.

Bo dx200 tez ma swoje cechy ktore narzuca. Jak chocby rzuca bardziej na twarz, taka wysilona troche szczegolowosc. Czy kwestia tej srednicy /gory.

To nie jest ukazanie slabosci nagran... to juz cecha dx200 imo. Dla slabych nagran poteguje zle czynniki... dla dobrych jest tylko denerwujaca:)

zależy jaki mamy punkt odniesienia, czy dx200 jest wypchany czy ak schowany ;)

I tak uważam, że nawet przy AK380, który jest, nazwijmy to w sporym przybliżeniu, wypośrodkowany pomiędzy, z jednej strony, AK300 a DX200 z drugiej strony, DX200 ma cechy, które napisał Grubbby.
Punktem odniesienia jest sporo innych DAPow i tor stacjonarny ktory jest bardziej szczegolowy nie majac tak agresywnej (nie bezwzglednie agresywnej ale stosunkowo) prezentacji co daje to uczucie wysilenia i nieco meczy.

 

Ak300 czy p90 ida w tyk aspekcie wlasnie w kierunku fajnej stacjonarki. Bez takiego poczucia wymuszenia/wysilenia.

Majac oczywiscie i na tle dx200 swoje wady ktore tez wymienilem

 

I niech bedzie ze ak380 tez idzie w tym dobrym kierunku;) bo tak jest... ale jednak jego innych wad nie trawilem. Moze trzeba posluchac ponownie.

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Grubbby a DXa słuchasz na Mango ?

Tak. Przez mango sluchalem i tez sie okazalo ze egzemplarz co mialem juz byl nieco pogrzany. Wiec moze i nawet te 200h mial.

A nie... czekaj wroc.

Pomieszalo mi sie z pure music w x5 iii.

Musze wrocic do notatek w domu to bede wiedzial jak sluchalem dx :)

Edytowane przez grubbby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, to taka sytuacja...

 

tOLi0xA.jpg

 

I drugiego Mojosa dostałem przez przypadek. Podstawowe pytanie - czy da się jakoś przyblokować kółko volume? Strasznie łatwo można zgłośnić przez przypadek. :/ Pierwszy kontakt z AK i tak na szybko z pamięci, już mi się bardziej podoba niż DP-X1.

Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jeszcze nie porównywałem, w weekend przysiąde, na Staxach wszystko wyjdzie.

Póki co słucham sobie z D7200 i mi się podoba, jest synergia. Listen też fajnie. Na Flare jest tak sobie, chyba wolę je z iPoda, dziwne słuchawki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja dorzucę garść swoich spostrzeżeń. Kawał świetnego sprzętu, naprawdę. Jakość wykonania mistrzostwo, premium feel jak najbardziej jest. Boli trochę, jak w AK380, brak płynności w menu na przykład podczas przewijania, czy przemieszczania się po folderach.

 

Dźwiękowo jest naprawdę świetnie. Dźwięk dociążony i pełny, ciepły, ale... Jak oni to zrobili? Faktura basu jest mega, podobnie jak jego kontrola. Świetna średnica, bo wespół z basem są bardzo muzykalne. Jednak góra... Ta góra podobała mi się bardziej, niż ta w AK380 i DX200, serio. Bez śladu ostrości, ale wspaniale rozciągnięta, przekazująca jednocześnie masę detali, ale bardzo naturalna i na iBasso IT03 zero ostrości czy sykliwości, a brzmienie talerzy to poezja. Scena... Heh. Zaczyna być kreowana blisko słuchacza, tuż przed nim w zasadzie, przez co jest bardzo angażująca. Jednak przestrzeń jest niesamowita, bo rozchodzi się praktycznie w kierunku, ze świetną głębia i powalającą szerokością. Mówię to oczywiście przez pryzmat ceny i pozycjonowania, bo taki AK380 sprawia, że w bezpośrednim porównaniu AK300 brzmi trochę duszno i muliście, nie daje takiego poczucia przestrzeni, dynamiki, czy wrażenia trójwymiarowej sceny. Niemniej Astell odwalił kawał dobrej roboty tworząc produkt kompletny, który solo jest w stanie popędzić nawet nauszniki. W swojej cenie naprawdę zajedwabisty DAP i gratuluję posiadaczom dobrego wyboru :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni AKacza i kurczę jest on warty swojej ceny. Nawet mój brat który nabija się z mojej żonglerki sprzętem i który od zawsze słucha muzyki z telefonu jest pod mega wrażeniem. Pożyczyłem mu na weekend i nie chce oddać. C4 nie zrobiło na nim wrażenia, zapewne przez beznadziejną obsługę i brak obsługi serwisów typu Tidal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 300-tkę i też mi się podoba. W zasadzie dźwiękowo nic nie mogę mu zarzucić, świetny jest. Bardzo podobna sygnatura do Mojo, bardzo uniwersalny dźwięk, będzie pasował do większości słuchawek. Ergonomicznie kilka rzeczy mnie denerwuje jednak.

Edytowane przez Karmazynowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja juz osobiście myślałem, że w tym wątku sie dużo nie wydarzy, a tu Ci taka niespodzianka :-) Ja przez 300 jakoś niebardzo mam ochote szukac innego odtwarzacza. No chyba, że 300 w rozmiarach Ak Jr bo gabarytowo to średnio to w kieszeni wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam od kilku dni AKacza i kurczę jest on warty swojej ceny. Nawet mój brat który nabija się z mojej żonglerki sprzętem i który od zawsze słucha muzyki z telefonu jest pod mega wrażeniem. Pożyczyłem mu na weekend i nie chce oddać. C4 nie zrobiło na nim wrażenia, zapewne przez beznadziejną obsługę i brak obsługi serwisów typu Tidal.

 

Jak oceniasz połączenie 300 z A8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam 300-tkę i też mi się podoba. W zasadzie dźwiękowo nic nie mogę mu zarzucić, świetny jest. Bardzo podobna sygnatura do Mojo, bardzo uniwersalny dźwięk, będzie pasował do większości słuchawek. Ergonomicznie kilka rzeczy mnie denerwuje jednak.

Porownasz prosze blizej te dwa sprzeciki?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem jeden wieczór, dla mnie różnice nie są za duże - na pewno filozofia dźwięku ta sama. AK ma lepiej zaznaczone skraje pasma, bas ciut niżej schodzi a góra ciut wyżej ciągnie, można powiedzieć odrobinę bardziej równy, Mojo jest kapkę cieplejszy, lepiej wypełniony i ma trochę więcej masy, ale nie dzieje się to kosztem detaliczności czy rozdzielczości, na AK nie słyszę nic więcej ponad to, co słyszę w Mojo. Średnica i tu i tu na pierwszym planie, scenicznie nie ma rewelacji, chociaż czuć wyraźnie dystans tego, co ma być na dalszych planach. Góra analogowa i bardzo przyjemna w obu sprzętach. Różnice do wyłapania tylko przy bezpośrednim przepinaniu. Po dłuższej przerwie nie wiem czy bym je na ślepo odróżnił. Mojo jest mocniejszy.

 

Z rzeczy, które nie podobają mi się w AK:

  • pokrętło głośności chodzi za lekko, można sobie przez przypadek zrobić kuku
  • nie działa mi przycisk home, może to przypadłość testówki
  • system mógłby chodzić płynniej
  • kształt jest ogólnie mało poręczny, w kieszeni uwiera
  • ekran świeci za jasno, nawet na maksymalnym ściemnieniu
  • bateria słabsza niż w Mojo, niestety... taka przypadłość dapów, iPod ma 1/3 baterii AK a chodzi 3x dłużej
  • jak AK robi jako DAC z lineoutem pod Staxy to przy przełączaniu utworów słyszę cyfrowe zgrzyty (nie ma tego jak wepnę go w system stereo, nie wiem o co chodzi)
Edytowane przez Karmazynowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności