Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli 320 bliżej do 380 ?

Porównywałem AK320 (bez dodatkowego wzmacniacza) do AK380 (bez dodatkowego wzmacniacza) na niewygrzanych jeszcze wówczas Laylach II i faktycznie jest tak, jak pisze Azahiel. To prawie podobne granie.

Ale słowo "prawie" robi różnicę, bo AK380 ma lepiej "osadzony" dźwięk na średnicy w sensie, że lepiej pokazywane są bryły wokalistów/instrumentów. Lepsza w AK380 dzięki temu jest również przestrzeń. Dźwięk jest jakby bardziej "otwarty" przestrzennie. AK320 w połączeniu z Laylami II daje dźwięk bardziej zamknięty w sobie (na usta ciśnie się słowo klaustrofobiczny), niż z AK380.

AK300 nie słuchałem (i bezpośrednio nie porównywałem), więc się nie wypowiadam w tej materii.

Edytowane przez wulkan
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie w ogóle gra ładnie... Nie obsrwowałem kłuć bo zawsze mam EQ Pro.

Wróć Lordzie do zwykłego trybu (bez korekcji).

Też jakiś czas słuchałem EQ Pro zarówno na AK240, jak i AK380, jednak wydaje mi się, że bez jakiejkolwiek korekcji jest może mniej ładnie, ale za to "prawdziwiej".

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na nowym firmware skończyły się te ķłucia.Gra jakoś "ładniej" ?

Wydaje mi się, że to bardziej siła sugestii, albo jeszcze bardziej, że Twój AK300 się po prostu wygrzał.

Też wydawało mi się, że kolejne aktualizacje w przypadku AK380 coś zmieniały w brzmieniu, ale z czasem przekonywałem się, że tak nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Na nowym firmware skończyły się te ķłucia.Gra jakoś "ładniej" ?

Wydaje mi się, że to bardziej siła sugestii, albo jeszcze bardziej, że Twój AK300 się po prostu wygrzał.

Też wydawało mi się, że kolejne aktualizacje w przypadku AK380 coś zmieniały w brzmieniu, ale z czasem przekonywałem się, że tak nie jest.

 

Może rzeczywiście się wygrzał

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym ukochanym AK300 a właściwie etui od niego, brakuje mi dziury na wyjęcie karty pamięci. Aktualnie mam tam 64 GB (po AK120). Na razie zakup 128 GB odkładam. A gdzies mam jeszcze 64 GB. Można by przekładać karty. Bez wyjmowania z etui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W naszym ukochanym AK300 a właściwie etui od niego, brakuje mi dziury na wyjęcie karty pamięci. Aktualnie mam tam 64 GB (po AK120). Na razie zakup 128 GB odkładam. A gdzies mam jeszcze 64 GB. Można by przekładać karty. Bez wyjmowania z etui.

 

Sprawe załatwiały by 2 sloty jak w poprzednikach i nie trzeba by nic przekładać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

W naszym ukochanym AK300 a właściwie etui od niego, brakuje mi dziury na wyjęcie karty pamięci. Aktualnie mam tam 64 GB (po AK120). Na razie zakup 128 GB odkładam. A gdzies mam jeszcze 64 GB. Można by przekładać karty. Bez wyjmowania z etui.

 

Sprawe załatwiały by 2 sloty jak w poprzednikach i nie trzeba by nic przekładać ;)

 

To prawda. Tak było w AK100 i AK120. Tez co prawda nie było to za wiele (3 X 64) ale lepiej niż 2 x 64 GB. Skoro oszczednościowo pamięć w AK300 ma 64 GB to mogli dac 2 sloty na karty.

 

AKonnektować to można w domku. Gorzej poza domem. No teraz jest Tidal...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi głównie o to że np. mam Shufelkę i tam mam 4/5 albumów i potrafie tego słuchać tydzień zanim się osłucham.

 

Natomiast jak mam dużo muzyki, to tak siedzę i siedzę i wybrać nie mogę :D

 

Nie mówiąc że w domu na dysku to czasami sam już nie wiem co mam ;p

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

List od Astella :

"Hi Arturo,

Did you mean to attach a CUE sheet to your email? Please note you must load the CUE sheet in the internal memory or microSD card of the AK300 and can be accessed through the Playlist menu.

We do not offer offline mode for Tidal so because the agreements with the record labels are limited to Tidal applications and not a third party. Tidal and Astell&Kern are honoring the agreements with those who own the music.

Please also note that Alex works out of our headquarters in Seoul, Korea. You have reached the US/Canada customer service email line.

Regards,

Astell&Kern / iriver US Customer Service Center"

 

Czyli sprawa jest niewygodna. Nie tak jak w Rockbox gdzie wybierasz plik CUE i odpalasz tylko wchodzisz do menu PLAYLISTS, tam jest podmenu CUE sheet i tam sa wszystkie pliki CUE z całego AK. Dopiero tu odpalasz plik CUE i pokazują się ścieżki danej płyty.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tidalem i offline to za przeproszeniem pitolą jak obici. Skoro każde urządzenie na normalnym androidzie ma offline a ak300 nie to niby jakie ustalenia oni honorują?

 

Ale to nie jest aplikacja Tidala, mogą mieć takie zastrzeżenie w umowach z wytwórniami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności