Skocz do zawartości

Astell&Kern AK300


siara1975

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Widze ze, jak w wiekszosci Twoich postow, najwieksze znaczenie ma mozliwosc pochwalenia sie wlasna kolekcja, wiara w unikalnosc i "elytarnosc" itp. :) Co do dynamiki winyla poczytaj sobie troche zanim bedziesz pisal znowu o niezrownianej dynamice plyt gramofonowych ...

 

 

Podobnie jak wielu innych wystających tutaj z szeregu. Robię to tylko w bardziej bezczelny i ordynarny sposób, ale Ty też masz niekrótką sygnaturkę, w której nie ma niczego, czego nabycie nie wymaga więcej niż zrobienia przelewu czy użycia plastiku z portfela. Dla mnie to jest unikalność.

Siedzę w tym od 8 lat i daruj sobie wycieczki, bo nie masz bladego pojęcia o analogu.

Czytam o tym codziennie, zgromadziłem grubo ponad 4000 artykułów w pdf-ie, co roku jeżdżę do kolekcjonerów z Niemiec i Francji, Munich High-End, a wkrótce wydam książkę o japońskim mistrzu audio. Od czasu nieudolnej recenzji JH13Pro zrobiłem spory postęp i nie chce mi się marnować czasu przeznaczonego na odsłuchy, testy i zakupy, na forum słuchawkowym, bo i tak większość dyskusji prowadzi do nikąd. Żadnego wielkiego skoku nie było i nie będzie. Wciąż dopracowuje się stare, sprawdzone technologie.

 

 

płyty analogowe też są nagrywane za pośrednictwem studiów nagraniowych. A tam są stoły mikserskie, kompresory, efekty, komputery, ProoToolsy.

No co Ty - jest tuba, rylec i wosk ;)

 

Nie kupuję nowych płyt za wyjątkiem wydań Stockfisch, ORG i Analogue Productions. Żadnego ścierwa z Empiku.

Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widać aż nazbyt, bo popuściły spamozwieracze. Ostatnie 10+ bzdurnych postów nie na temat usuwam.


Bardzo proszę Panowie, jak zwykle i tradycyjnie już w tematach o Astellu, o pisanie na temat, niemal na temat, albo chociażby jakkolwiek na temat. Bo zwieracze i żony raczej zbyt wiele z AK300 wspólnego nie mają :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moj kolezka zna sie na wszystkim, bo siedzi od 5 lat.

 

A ja znam się na domach, bo siedzę w swoim od 1980.

 

Jesteście malutcy i zawistni, tyle ode mnie.

Nie wchodziłem tutaj od 24h, więc nie wiem jakie komentarze zostały usunięte, ale domyślam się.
Z tego co obaj doskonale pamiętamy, Fatso, swój pierwszy dac/amp high-end kupiłeś ode mnie. RSA Predator. I nawet nie RACZYŁEŚ, zapytać czy możesz WYKORZYSTAĆ zdjęcia MOJEGO autorstwa do recenzji.
Subtelnie zwróciłem Ci uwagę, że "nawet ja przyłożyłem rękę do tej recenzji", a Ty nadal niewzruszony, olałeś to.
Nie jestem Twoim wyznawcą, więc mnie olewasz. Szkoda, bo RAZEM można by w tym kraju i kontynencie namieszać, a tak, każdy jest zdany na siebie. Na samotne dziubanie i wysłuchiwanie uwagi "bardziej" doświadczonych kolegów, którzy myślą, że znają rynek bo słuchali Stax Omega 2 i 3, oraz Dubiel'a. Wierz mi, to nie jest nawet za paznokciem doświadczenia takich ludzi jak Headphoneaddict(Larry Ganz) z head-fi, u którego byłem 2 lata temu.
Znasz Singlepower SDS-XLR? Znasz Blue Hawaii SE? Znasz KGSS? Znasz B22? Znasz MDR-R10?
A co dopiero sprzęty EMT, Studer, Fidelity Research, Micro Seiki, Shindo Laboratories, TRIAD, LAMM'a, Tenor Audio, Manley'a, Leben'a, Altec'a, Lowther'a. Nazwy tych firm zapewne czytacie po raz pierwszy, a co dopiero ich odsłuch czy jakiekolwiek doświadczenie.
Dlatego, że u nas w kraju jest takie, a nie inne podejście do każdego, który wie i potrafi coś więcej, tacy jak Stefan Kudelski, Jaromir Waszczyszyn, Tadeusz Marek, musieli wyjechać lub znaleźć klienta za oceanem - vide Pan Kingston.
Docenia się DIY'owców, bo nie mają oficjalnych firm, marek, prestiżu, uznania i KASY. W momencie, w którym ktoś, kto jeszcze niedawno dziubał w garażu, zaczyna zarabiać, zaczyna utrzymywać siebie i rodzinę ze swojej PASJI, zaczyna się pojawiać zgraja zawistnych, maluczkich ludzi, którzy obsrają się po kostki, byleby tylko przy*******ić. Przysrać, obrazić. Prymitywnie, choć czasem silą się na sarkazm.
Dlatego katowicki RCM Audio sprzedaje swojego Sensor'a I i II do USA, Chin, Tajwanu, Singapuru, Hong Kongu, Rosji, Holandii, Belgii, Francji, Grecji i Niemiec, a niewiele w Polsce. Cena nie jest wysoka, wykonanie nie jest garażowe, ale na 100, juz 80 zdąrzyło policzyć, że za materiały i robociznę płacą max 2k PLN, więc trzeba ich zdeptać, bo za dużo przycinają.
Jeszcze długa droga przed nami, byśmy zaczęli dorównywać kolegom z innych krajów. Nie mamy za grosz pokory i szacunku do bardziej doświadczonych. Nie muszę mieć swojego bloga i wyznawców, by wiedzieć więcej i mieć większe doświadczenie.
Chciałbym móc się tym dzielić z rodakami, ale niestety 60-80% ma to głęboko w dupie, bo liczą się tylko z tymi, których autorytetu kwestionować się nie da i nie wypada, jak np. Piotr Ryka, LampizatOr czy Elberoth.
Edytowane przez kubus_pl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A moj kolezka zna sie na wszystkim, bo siedzi od 5 lat.

 

A ja znam się na domach, bo siedzę w swoim od 1980.

 

Jesteście malutcy i zawistni, tyle ode mnie.

...
Nie jestem Twoim wyznawcą, więc mnie olewasz. Szkoda, bo RAZEM można by w tym kraju i kontynencie namieszać, a tak, każdy jest zdany na siebie.
...

 

Osobiście trzymam kciuki za "namieszanie" na kontynencie i czekam na "namieszanie" w galaktyce. Ale to pewnie najszybciej jakby się co najmniej takich pięciu znalazło. ;)

 

Co do A&K 300 - jako muzyk, czasami biorę zgrywki materiału z koncertu bezpośrednio ze stołu realizacyjnego. Nie specjalnie znajduję zastosowanie A&K300 w legalnym nagrywaniu na żywo. No chyba że wykonanie to czysty akustyk bez grama wzmocnienia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już założyłem spółkę z inżynierem WAT, emerytowanym oficerem lotnictwa, wysokiego szczebla WP, specjalistą od zakłóceń. W ekipie mam też kilku ludzi po technikum elektronicznym i automatyce na Polibudzie. Więcej ludzi nie potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój wizerunek na tym forum to jedna z moich "masek", nie ja prawdziwy. Jestem bezczelny, przechwalam się i piszę niewiele postów. Nie zamierzam się uzewnętrzniać i zaprzyjaźniać na forum. Mam wystarczająco dużo wartościowych przyjaciół i rodziny w życiu realnym, by nie czuć najmniejszej potrzeby poszukiwania kolejnych, wirtualnych, przez co nie miałbym czasu dla tych pierwszych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Ciekawy artykuł o recordingu;

http://blog.nativedsd.com/recording-music-analog-tape-lps-dsd/

 

Kilka zdjęć z prezentacji AK300 w Astell & Kern Hong Kong Club :) taki nasz meet u nich :)

 

13233103_1085297428182613_4549226857885501229_n.jpg13237865_1085297618182594_8361954362428362397_n.jpg13245492_1085297411515948_9131043527206999625_n.jpg13248505_1008132705923493_2142527325464616048_o.jpgAstell-and-Kern-AK300-3.jpgastell-Kern-AK300-AK-recorder-5.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Bywalec

Ja jestem bardzo zainteresowany tym rekorderem. Od razu mogę powiedzieć, że macie klienta więc gdyby jakaś przedsprzedaż to ja się piszę.

 

Opcja zgrywania winyli pewnie najbardziej użyteczna będzie dla większości. Mnie interesuje trochę inny aspekt ale możliwość połączenia tego z Vinylem - lepiej być nie mogło.

 

Tak w ogóle to miałem okazję być w tym roku w Monachium i sprawdzić osobiście..

Rewelacja. Zgrywanie to bajka , no i jakość znakomita. Mikrofoniki od Astella też były wystawione. Ładnie zbierają dźwięk, ale chce to sprawdzić w terenie.

Ciekawe jak podłączy się jakiś lepszy mikrofonik. Właśnie to zamierzam sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz bardzo ładny, aczkolwiek przeraża mnie myśl, jak intensywnie by się kurzył/brudził ;). Ciekawe, czy projektantom przechodzi takie coś przez myśl czasami.

 

Zawsze mnie też ciekawiło - bo też nigdy AK nie miałem - czy takie odkryte i wystające potencjometry nie luzują się z czasem? Bo wygląda, jakby jedno niefortunne zaczepienie miało załatwić sprawę...

 

Recording natomiast... chyba któryś sprzęcik Zooma sprawdziłby się nie gorzej, a pewnie i taniej. Bo to wygląda jak sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam nic nie wystaje. Nie znam Zooma, ale widziałem i słyszałem co robił recorder AK. Reakcja ludzi po odsłuchu nagrań bezcenna. Na pewno nie jest to sztuka dla sztuki czy gadżet dodany na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem około 3-4 letni ak120 z wystającym potkiem i zero luzów więc nie ma się co obawiać. W dodatku jest to świetne rozwiązanie.

Ak300 wreszcie ma cenę akcepptowalną teraz tylko trzeba go posłuchać.

Swoją drogą to śmieszne, że za każdym razem w tematach o astellu ktoś dostaje upomnienia lub bana. Nie można w tych tematach rozmawiać na podobnym poziome co w ibasso, fiio czy cowonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PROPONUJE POCZYTAĆ ZA CO BYŁ BAN A NAWET WYRZUCENIE Z FORUM LUB ZAPYTAĆ MODERACJE

MOŻE SIĘ ZDZIWICIE ALE GOŚĆ NIE KRYTYKOWAŁ AK A WAS!

 

Cytuję wyrzuconego usera: Jesteście malutcy i zawistni, tyle ode mnie. - to plus masa innego tekstu w podobnym tonie plus wychwalanie samego siebie jaki to jest doskonały - tak to zdecydowanie krytyka AK.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam nadzieję uzupełnić swoje recenzje o AK300. Wydaje mi się światełkiem w tunelu. Oby tylko był bardziej od droższych braci, zrównoważony brzmieniowo, to będzie bajka.

 

Zresztą, nawet drożsi bracia, jakby tylko byli bardziej równi tonalnie to pomimo ceny, byłbym nimi zachwycony.

Edytowane przez Fatso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedno, co mnie zastanawia, to pojemność pamięci tego odtwarzacza. Według specyfikacji na stronie mp3store ma 64GB wbudowane i obsługuje karty pamięci do 128GB. To dość mało, przynajmniej dla mnie. No, może nie mało - niewystarczająco. Skoro to ma być uniwersalnie przenośne audio, to chciałbym móc zabrać ze sobą całą kolekcję muzyki, a nie być ograniczonym pamięcią :(. Po takiej cenie spodziewałbym się braku limitów w tym temacie. Znaacznie tańszy chociażby iBasso DX80 nie ma tego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności