Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Dokanałowki brzmiące jak wokół-uszne (XBA-Z5?)


ICTC

Pytanie

Cześć.

 

Czy w budżecie 1000-1500zł można znaleźć słuchawki dokanałowe które będą grać podobnie do pełnowymiarowych zamkniętych czy półotwartych nauszników? Podobnie i z mięsem. Basss. ;) W większym budżecie na pewno XBA-Z5.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Mnie z A15 dobrze grały HBA-H3,ale czegoś mi jakby w tym graniu brakowało.

Dokupiłem B1 i to było TO. Cud, miód, malina i orzeszki ;)

 

Patrząc w Twoją sygnaturkę, brakuje Ci tylko soniaków...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co rozumiesz przez podobnie? Jak tonalnie, to wskaż model do którego mają być podobne.

Jak przestrzeń i scena - będzie ciężko. Gr07 są bardzo, jak na doki przestrzenne. Ale tu Twoje upodobania co do soczystości basu nie zostaną zaspokojone. Może te FLC8 którymi się wszyscy zachwycają? Ustawisz sobie wszystko jak Ci pasi, pod swój gust.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A i przestrzeń w Soniaczach większa.

Dlatego też głównie o nich pomyślałem, bo mówiąc "grające jak duże słuchawki" mamy chyba przede wszystkim na myśli scenę ...

Zaś B1 fajnie cywilizował w nich midbas, grały swobodniej, z większym polotem i lekkością, nabierały życia, nie były takie stłumione przez słabe mocowo A15.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Z pamięci, ale dla mnie H3 basu mają więcej niż FLC8s.

 

 

 

A i przestrzeń w Soniaczach większa.

Dlatego też głównie o nich pomyślałem, bo mówiąc "grające jak duże słuchawki" mamy chyba przede wszystkim na myśli scenę ...

Zaś B1 fajnie cywilizował w nich midbas, grały swobodniej, z większym polotem i lekkością, nabierały życia, nie były takie stłumione przez słabe mocowo A15.

 

 

Ani basu nie ma teoretycznie więcej ani przestrzeni moim zdaniem:) FLC są bardziej napowietrzone i scena ma ogólnie większy rozmiar (choć są filtry, które scenę zmniejszają - na złotych chyba jest najbardziej przestrzennie).

 

W kwestii basu - FLC na czerwonych ma więcej subbasu niż H3/A3 (przy standardowych tipsach). Natomiast midbasu jest rzeczywiście więcej w Sony niż w FLC na czarnych. Bas w Sony bardzo zależy od doboru tipsów i seal'a - przy czym korzystając z takich np SpinFit - bas rośnie, bardzo przysłaniając średnicę i nie da się tego słuchać (a przynajmniej wg mnie nie powinno:) ).

 

Ale źródła pozorne w FLC nie są największych rozmiarów, więc nie do końca jest substytut dla dużych słuchawek.

Z moich doświadczeń lepiej w tym zakresie spiszą się Earsonics Velvet (ale ciężko w tym budżecie je znaleźć), a najlepiej Flare Audio - to zdecydowanie pełnobrzmiące doki - trzeba jednak lubić pianki Comply.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Matko !

Awayeach ...chapeau bas :)

 

Gdybym tak rozbierał muzykę, zniósłbym chyba strusie jajo :P

Dla mnie H3 grały jak duże słuchawki i bardzo szeroko, po prostu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To mają być słuchaweczki do Sony A15 i Pono - bez żadnego dodatkowego wzmacniacza. Dobra, szeroka scena, wiernie odwzorowane wokale i pięrdoln*ęcie basowe tam gdzie trzeba. ;) Muszą być zdecydowanie lepsze od XBA-H1.

Edytowane przez ICTC
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Polecam Cardas EM5813 -. Jak przebolejesz "niezbyt" udany kabel pancerny, to granie jak z dużych słuchawek i basu też sporo.

 

O:) - zapomniałem o Cardasach - też polecam, ale A8-ki. Dla mnie to lepsze, wygodniejsze, bardziej izolujące XBA-H3/A3. Jeszcze większa scena, grają równiej, bardzo muzykalnie i gładko.

No i to najskuteczniejsze doki jakie miałem - napędzi je wszystko, ale dobrze mieć źródło trzymające bas w ryzach. Naprawdę świetne doki. Wymagają dość długiego wygrzewania i też trzeba właściwie dobrać tipsy, ale potem jest magia - i wystarczy dobry smartphone:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiecie może gdzie można nabyć w dobrej cenie XBA-Z5? Mało dostępne są skubańce.

 

Nie lubię komuś polecać czy odradzać czegoś czego nie słuchałem, ale znam 2 osoby które miały Z5-ki i obie były zawiedzione i stwierdziły, że H3/A3 były lepsze - z opiniami takimi spotkałem się też na forach. Może lepiej sobie odpuścić? Stosunkowo drogie to słuchafony....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

 

Wiecie może gdzie można nabyć w dobrej cenie XBA-Z5? Mało dostępne są skubańce.

 

Nie lubię komuś polecać czy odradzać czegoś czego nie słuchałem, ale znam 2 osoby które miały Z5-ki i obie były zawiedzione i stwierdziły, że H3/A3 były lepsze - z opiniami takimi spotkałem się też na forach. Może lepiej sobie odpuścić? Stosunkowo drogie to słuchafony....

 

Poczytałem trochę i wygląda na że masz rację. Postawię na XBA-A3, szkoda że dostępne są tylko w Azji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja się brzydko wtrącę i wrzucę może coś co nie jest popularne i za co mi się pewnie dostanie :D
Rzucam hasło : Panasonic HJX20. Duży przetwornik (13,5mm), głębsza aplikacja, dosyć tanie, specjalna budowa przetwornika, a napis "Premium Bass" ma pokrycie w rzeczywistości. Bas nie rozlewa się, a potrafi być bardzo miękki (niczym puch). Ewentualnie poszukaj (i poczekaj) na Panasonici HDE10 (dokanałowe odpinane, świeżynki z Japonii), które mają kilka opinii na Hifi-forum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kolego Marsson, a jak do wymienionych przez ciebie słuchawek Yamahy mają się bang & olufsen beoplay h3, przez promocje w plusie można je dostać przez pół ceny? Mam ochotę kupić żonie. Głównie słucha muzyki klubowej, hip hopu i rapu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Ciepok, B&O nie słuchałem, ale to jest sprzęt z aktywnym tłumieniem hałasu (przynajmniej jest taka wersja tych słuchawek), ale mogę powiedzieć jedno o tych Panasonicach, żadne inne słuchawki nie będą grały tak głośno basu niezależnie od jego częstotliwości (subbas jest tak samo wyraźny i dobrze kontrolowany co midbas, za sprawą budowy tego ogromnego przetwornika). Jeśli zależy Ci przede wszystkim na basie, który będzie grał pięknie, ale reszta pasm nie będzie biedna, to polecam HJX20. Swoją drogą B&O powinno być lepsze, skoro kosztuje 800 zł :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności