Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Sprobuj jak najszczelniejszej izolacji - duzo zyskaja, bo na tipsach bywa roznie.

Właśnie mam jedną parę gumek z filtrem, na nich izolacja jest na zbliżonym poziomie do Carbo tenore. Z tym że mam małe kanaly słuchowe i dopucham słuchawki dość mocno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone gumki z filtrem sa moim zdaniem paskudne. To juz lepiej probowac naciagnac jakies sztywne tipsy 200, albo pianki. Tez mam male kanaly, ale zadne tipsy z zestawu mi nie podpasowaly.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone gumki z filtrem sa moim zdaniem paskudne. To juz lepiej probowac naciagnac jakies sztywne tipsy 200, albo pianki. Tez mam male kanaly, ale zadne tipsy z zestawu mi nie podpasowaly.

 

kc06a to tulejka 400 zatem nie ma co walczyć z mniejszymi jak na tulejke 400 jest większy i bardziej dostępny wybór tipsów

 

btw. w przyszłym tygodniu dostępne będą wszystkie serie filtrowanych tipsów od ostry

 

kHPhpg7.jpg

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Te czerwone gumki z filtrem sa moim zdaniem paskudne. To juz lepiej probowac naciagnac jakies sztywne tipsy 200, albo pianki. Tez mam male kanaly, ale zadne tipsy z zestawu mi nie podpasowaly.

kc06a to tulejka 400 zatem nie ma co walczyć z mniejszymi jak na tulejke 400 jest większy i bardziej dostępny wybór tipsów

 

btw. w przyszłym tygodniu dostępne będą wszystkie serie filtrowanych tipsów od ostry

 

kHPhpg7.jpg

Jako cennik?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Te czerwone gumki z filtrem sa moim zdaniem paskudne. To juz lepiej probowac naciagnac jakies sztywne tipsy 200, albo pianki. Tez mam male kanaly, ale zadne tipsy z zestawu mi nie podpasowaly.

kc06a to tulejka 400 zatem nie ma co walczyć z mniejszymi jak na tulejke 400 jest większy i bardziej dostępny wybór tipsów

 

btw. w przyszłym tygodniu dostępne będą wszystkie serie filtrowanych tipsów od ostry

 

kHPhpg7.jpg

Jako cennik?

 

 

Cierpliwości ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras - ty twierdzisz, że tulejka 400, szukajka complyfoam.com podaje, że 200, a w praktyce, to jest coś pomiędzy i 200 ciasno i mocno siedzi, a 400 może wchodzić odrobinę za luźno. Dla mnie naciągnięcie tipsów i pianek 200 nie stanowiło żadnego problemu przy moim sposobie nakładania, niektórzy woleli luźne 400.

http://www.complyfoam.com/kc06/

 

Z oryginalnych trawiłem jedynie niebieskie (?) tipsy, które nie zmieniają tonalności i są opisane chyba jako neutralne. Szare (?) basowe przyciemniają granie, a czerwone, to sam nie wiem dla kogo są dedykowane. Niektórzy chyba lubią takie podbicia, być może sprawdzają się w jakichś konkretnych gatunkach skoro zostały tak zaprojektowane.

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras - ty twierdzisz, że tulejka 400, szukajka complyfoam.com podaje, że 200, a w praktyce, to jest coś pomiędzy i 200 ciasno i mocno siedzi, a 400 może wchodzić odrobinę za luźno. Dla mnie naciągnięcie tipsów i pianek 200 nie stanowiło żadnego problemu przy moim sposobie nakładania, niektórzy woleli luźne 400.

http://www.complyfoam.com/kc06/

 

Z oryginalnych trawiłem jedynie niebieskie (?) tipsy, które nie zmieniają tonalności i są opisane chyba jako neutralne. Szare (?) basowe przyciemniają granie, a czerwone, to sam nie wiem dla kogo są dedykowane. Niektórzy chyba lubią takie podbicia, być może sprawdzają się w jakichś konkretnych gatunkach skoro zostały tak zaprojektowane.

 

Szukajka comply podaje kc06 a nie kc06a, nie mam teraz po ręką kc06 aby zmierzyć ale wydaje mi się, że się różniły z tego co pamiętam,

 

Różnica pomiędzy 200 a 400 to 1mm więc oczywiście naciągniemy 200 na 400, w tą stronę nie będzie zbyt dużego zgrzytu. Niemniej jednak najbardziej dopasowane powinny być 400. Silikony to pół biedy ale rozciągając o ten 1mm comply 200 są dwie kwestie:

1) zmienia się trochę struktura, pianka staje się minimalnie bardziej zbita

2) wewnętrzna tulejka może się rozciągnąć na tyle, że potem jak bedziemy zakładać na 200 to bedzie luźno

 

6mm bez 0,05mm

ofwCaEvm.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chociaż trochę to duże i obawiam się że łatwo można złamać jacka lub uszkodzić gniazdo z czymś takim w torze (a telefon w kieszeni).

 

Sprawdziłem dokładniej, z opusem szumią mało, ale szumią i słuchać to w cichszych partiach.

Z HTC e8 szumią i trzeszczą, nie da się komfortowo słuchać.

Z LG g3 nie szumią.

Powiedzcie mi, czy ja mam takiego pecha, że mi tak grajki szumią i tak samo będą szumieć wszystkie inne 16ohmowe?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacz wszystkie wzmocnienia to moze przestana ci szumic ;) Ja juz przestalem na to zwracac uwage.

 

Na ta mozliwosc wylamania gniazda jest patent - wpinasz ten adapter oporowy w katowy adapter jack i nic ci nie odstaje, albo prosisz jakiegos dlubacza o zmodyfikowanie tego adaptera z penonaudio i zasadzenie na koncu katowego jacka i zostajesz z jednym elementem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wylacz wszystkie wzmocnienia to moze przestana ci szumic ;) Ja juz przestalem na to zwracac uwage.

 

Na ta mozliwosc wylamania gniazda jest patent - wpinasz ten adapter oporowy w katowy adapter jack i nic ci nie odstaje, albo prosisz jakiegos dlubacza o zmodyfikowanie tego adaptera z penonaudio i zasadzenie na koncu katowego jacka i zostajesz z jednym elementem.

Wszystko mam na flat. Boomshit HTC również off.

 

Spróbuję jeszcze wieczorem jak szumią jak Wi-Fi i Lte wyłączę.

 

W ogóle zastanawiam się nad zmianą jacka na oporowego, w miejsce oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Trochu posłuchałem, parę wniosków z połączenia z moim telefonem

 

Gumki z filtrami dla mnie kompletnie asłuchalne, jakieś przytłumione jest wszystko

Szerokie tipsy fajne, ale trochę za jasno jest i brak mi dociążenia na średnicy, przez co gitary nie mają ciężaru

Wąskie tipsy po w sumie najlepiej mi podchodzą, po drobnym eq poprawia się zejście i jest fajne wypełnienie bez mulenia. Góra mogłaby być nieco czystsza, acz nie tak jak na szerokich tipsach, bo ja lubię jak jest nieco brudno. No i są dla mnie zdecydowanie najwygodniejsze ^^

 

Scena nie jest przepastna, granie jest dość bezpośrednie. Ogólnie warto. Jeszcze chciałbym sobie różne pary tipsów sprawdzić, ale to jak zjadę do polski i pobawię się moją kolekcją

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności