Skocz do zawartości

Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Co do awaryjności, to niedawno naprawiałem w jednych splitter, o dziwo uszkodzenie było poniżej a nie powyżej, na tym grubszym odcinku.

Przy okazji rzuciłem uchem i rzeczywiście fajnie grają, ale niestety ta tulejka nie dla mnie. Praktycznie siedzą w samej końcówce kanału i bardzo łatwo wpadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie powinny się plątać, bo mają dość sztywny kabel. Za to z kolei to co mi nie pasuje (ale już się ze mną w tej kwestii nie zgadzano :) ) to to, że sztywny kabel nie jest zbyt wygodny przy użytkowaniu. Mnie irytuje przy noszeniu OTE, ale ja nie używam silikonów prowadzących za uchem (nie mogę ze względu na swoje okulary). Normalnie noszony też mnie irytuje. Jakoś w ogóle nie lubię tego kabla zastosowanego w Ostry...

 

Fajne jest to, że nie są wymagające co do toru audio i już z telefonem grają bardzo przyjemnie. Ale według mojego odczucia porównując z Tenore, to Ostry nie wygłuszają tak dobrze.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wchodzą, ale jak się dobierze odpowiednio ciasne tipsy, to jest dobra izolacja. Właśnie dlatego wolę Ostry z piankami, albo dosyć twardymi silikonami. Takie Audeo wchodzą dosyć płytko, ale jak się dobrze dobierze tipsy, to też sztywno siedzą, jest znośna izolacja i nie ucieka bas. Szkoda, że mało który producent zapewnia rozmiary pośrednie między S, M i L, ale tu też nie ma reguły, że będą świetnie pasować (vide Monster Gratitude, gdzie jest bardzo szeroki wybór rozmiarów, ale, że są okrągłe i miękkie to wyjeżdżają mi z ucha).

 

Ten kabel w Ostry, to rzekomo z powłoką antybakteryjną ;) Zakładając OTE nie jest tak źle. Spróbuj założyć Audeo OTE nie używając prowadnic :) Dla mnie to czysta tragedia. Najlepsze OTE to dla mnie te nie z prowadnicą, czy odcinkiem pamięciowym (bo potrafi ocierać), ale z ciężarkiem jak w RHA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie założyłem pianki shure olives na KC06a... Ciężko było nawet z moją już rozciągniętą parą piątek ale weszły ;)

Jak dla mnie najlepsze pianki, ale jeszcze ogarniam jakie są zmiany dźwięku w stosunku do comply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

 

 

Ja sobie założyłem pianki shure olives na KC06a... Ciężko było nawet z moją już rozciągniętą parą piątek ale weszły ;)

Jak dla mnie najlepsze pianki, ale jeszcze ogarniam jakie są zmiany dźwięku w stosunku do comply

Pisz wnioski, czekam :-) a jak ci się podobają z comply i których używasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witajcie,

Mam pytanie jak z muzyką elektroniczną (tech house, progressive house, techno itp.) przy tych słuchawkach. Szukam czegoś do słuchania z iphone'm 4. Do tej pory nie miałem droższych słuchawek niż za 70 zł, ale do komputera mam Hp 1000 od Denona i uwielbiam w nich przestrzeń i odwzorowanie elektronicznych dźwięków. Chciałbym coś takiego tylko dokanałowe. Czy powyższe słuchawki mogłyby być odpowiednie według tych kryteriów. Mam na oku jeszcze:

Yamahy ep-100

Shure se 215

Vsonic Vsd 3

Etymotic mk5

i o tych yamahach myślę najbardziej, ale jeżeli za te 250 powyższe słuchawki mnie zadowolą, to może nie warto dopłacać, choć yamahy chce dorwać lekko używane za około 3 stówki.

Pozdrawiam

Łukasz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Witam. W dalszym ciągu używam sławne Sony MH-1 i stąd moje pytanie. Czy Ostry godnie je zastąpią czy może jednak iść w Carbo Tenore? Innymi słowy czy warto dać te trzy stówy? Mój odtwarzacz też niezmiennie SGS 3 z modyfikacjami, a gatunki muzyczne - każda muzyka która mi się podoba, czy to Metallica czy Diana Krall. Jeśli chodzi o gatunki muzyczne nie jestem monogamistą a raczej dziwkarzem.

 

Wysłane z mojego SM-J500FN za pomocą Tapatalk 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 stówy leżą na stole. iPod Touch 3G potrzebuje słuchawek do ciężkich brzmień death metal. Miałem NuForce NE-700X ale po kilku dobrych latach eksploatacji najnormalniej w świecie zaczęły się sypać.

Co kupić Carbo Tenore, Ostry KC06A czy trzecia opcja, o której nie wiem. Dodam tylko, że NuForce bardzo dobrze mi zgrywały się z playerem więc szukam porządnej alternatywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do łojenia Ostry są naprawdę dobre. To też zupełnie inne granie od ciepłych Soniaczy - znacznie chłodniejsze, szybsze, bardziej precyzyjne, ale bez dudnienia na basie czy syczenia na sopranach. Jedne z ciekawszych doków jakie miałem, ale lubię je tylko na piankach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wg mnie są sztuczne, takie cyfrowe, zbyt podbite i piłują uszy w ekstremalnym metalu

 

Bzdura, wszystko zależy od tego do czego je podłączysz, a i korektorem można się pobawić. Dla mnie bez żadnych modyfikacji grają fajnie.

 

 

No napisałem, że będą w parze z iPod Touch 3G. Poprzednie NuForce'y świetnie się zgrywały i nie musiałem nic grzebać po korektorach i teraz też mi o to chodzi aby podpiąć słuchawki i cieszyć się muzyką. Widzę, że sporo głosów za jest na Ostry więc dopytam jeszcze o takie zestawienie do tej samej muzyki Ostry vs Yamaha EPH 100 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności