Skocz do zawartości

Inszy

Rekomendowane odpowiedzi

Próbowałem upchnąć 200 na nie i normalnie upchnąć się nie da (wymagałoby to bardzo dużo kombinowania). Rozmiar 400 wchodzi na ciasno. Sam chciałem do nich kupić 200, ale dobrze, że sprzedający mnie uświadomił przed zakupem :)

 

Już trzymając carbo tenore o tulejce 200 i ostry widać, że tulejka na carbo jest dużo mniejsza, a ostry większa

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to możliwe, przecież między 200 a 400 jest duża różnica, chyba by takiej bzdury na stronie Comply nie podali, choć po zdjęciach to na 200 mi na pewno nie wygląda, więc to coś pośredniego i da się 200tkę upchać, ale lepiej 400, bo i tak się trzyma, jeśli tak to pianki Snab chyba by pasowały najdokładniej.

 

Na stronie comply i jej konfiguratorze jest model kc06 nie kc06a. Opisywany model kc06a ma średnice tulejki 6mm co wg nomenklatury comply jest tulejką 400. Aby naciągnąć 200 to trzeba by na prawdę walkę stoczyć aby nałożyć i to za pomoca narzędzi (szczypczyki) wątpie aby udało by się to gołymi rękami, a nawet gdyby to by była bardzo mocno rozciągnięta od środka i trochę by zmieniła swoje właściwości.

 

Różnica pomiędzy 200 a 400 to tak na prawdę 1mm ale różni się też materiałem z którego wykonana jest tulejka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem upchnąć 200 na nie i normalnie upchnąć się nie da (wymagałoby to bardzo dużo kombinowania). Rozmiar 400 wchodzi na ciasno. Sam chciałem do nich kupić 200, ale dobrze, że sprzedający mnie uświadomił przed zakupem :)

 

Już trzymając carbo tenore o tulejce 200 i ostry widać, że tulejka na carbo jest dużo mniejsza, a ostry większa

 

Pozdrawiam

Edit. jakiś babol przy edycji wyskoczył, stąd zdublowany post

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem upchnąć 200 na nie i normalnie upchnąć się nie da (wymagałoby to bardzo dużo kombinowania). Rozmiar 400 wchodzi na ciasno. Sam chciałem do nich kupić 200, ale dobrze, że sprzedający mnie uświadomił przed zakupem :)

 

Już trzymając carbo tenore o tulejce 200 i ostry widać, że tulejka na carbo jest dużo mniejsza, a ostry większa

 

Pozdrawiam

 

Edit. jakiś babol przy edycji wyskoczył, stąd zdublowany post

 

Carbo Tenore mierzona z rantem tulejki 5,2mm więc standard 200.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Bez wiekszych problemow naciagnalem Comply S200 i tak samo bezproblemowo naciagalem tipsy od RHA (w MA750 takze jest tulejka 200). No nie wiem, moze ja jakis magik jestem. No i w ramach mojej magii bylem w stanie sciagnac z nich Comply do czyszczenia i zalozyc je z powrotem bez zniszczenia ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to ciekawe. Bez wiekszych problemow naciagnalem Comply S200 i tak samo bezproblemowo naciagalem tipsy od RHA (w MA750 takze jest tulejka 200). No nie wiem, moze ja jakis magik jestem. No i w ramach mojej magii bylem w stanie sciagnac z nich Comply do czyszczenia i zalozyc je z powrotem bez zniszczenia ich.

Może masz rozciągnięte bo nowy komplet jest tak jak pisałem nie lada wyzwaniem.

 

Ja pianek nie używałem z KC06A, ale gumki jak najbardziej T200 (bez używania siły), bo T400 bardzo łatwo się zsuwały.

Z gumkami zawsze łatwiej idzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i w tej większej wersji, czyli 3 pary tipsów z filtrem, a nie tylko jedna para jak powszechniej dostępnej wersji. Tyle, że jak dla mnie ten filtr tak zniekształca dźwięk, że słuchawki nie nadają się do słuchania, no, ale może ktoś tak lubi, albo idzie złapać z czymś synergię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj jeszcze raz na spokojnie sprawdziłem możliwości. Średnica tulejki w KC06A to 5,86mm. W Carbo Tenore gdzie przewidziana jest tulejka 200, średnica tulejki to 5,16mm.

 

Do KC06A pasują:

Bi-flange 400 - z zestawu Brainwavz M1, używane, łatwo się nakłada, siedzą pewnie i nie ześlizgują się

Comply S400 - z zestawu Brainwavz, używane i mocno zmęczone życiem, łatwo się nakłada, siedzą pewnie, nie ześlizgują się

Comply T400 - nowe, lekko utrudnione pierwsze założenie, później zakładają się normalnie, siedzą pewnie i nie ześlizgują się

Silikony 200 - oryginalne, nowe z Carbo Tenore, ciężko założyć, siedzą pewnie, nie ześlizgują się, widoczne mocna zgrubienie na tulejce po nałożeniu. Średnica silikonu około 4,06mm.

Comply T200 - używane od około roku, nałożenie ręczne wymaga chwilki cierpliwości, siedzą pewnie, bardzo sztywno - utrudniony demontaż. Średnica tych pianek to około 4,84 mm, więc mamy różnicę na średnicy 1mm względem tulejki KC06A.

 

Także dzisiaj faktycznie udało mi się wrzucić na KC06A Comply T200. Dla mnie dużo lepiej współpraca wygląda z comply 400 - łatwiej je założyć i ściągnąć, a na pewno nie ma jakiś luzów czy coś, co wskazywałoby, żeby rozmiar 400 miał tutaj nie pasować. Siedzą pewnie na miejscach.

 

Do Carbo Tenore Comply 400 nie pasują w ogóle - ledwo siedzą, prawie same spadają. Takiego efektu na pewno nie ma w Ostry. Jak dla mnie nie ma się czego bać, można kupić i rozmiar 200 i 400, ale z rozmiarem 200 będzie więcej mordowania się.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No za pierwszym razem chwilę powalczyłem z Comply S200, ale to nic w porównaniu ile czasu zajęło mi zakładanie "otwartych" gąbek na pchełki Tomahawk. Przy gąbkach to można dostać nerwicy, a tu po prostu trzeba chwili cierpliwości i ładnie wchodzą. Sugerowałem się tym, że silikony RHA pasowały tutaj idealnie, a poza tym nie mam innych rozmiarów pianek żeby potestować, bo moje uszy ich nie lubią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś słuchał ich z pierwszego rzutu na Massdropie? Bo pojawiły się zarzuty, że znacznie odchudzono je z basu od tamtego czasu.

W ogóle trochę nieciekawie się robi po komentarzu producenta i niektórych komentarzach o szybkich defektach jednej ze słuchawek, na które massdrop nie odpowiada, chyba bym sobie odpuścił zakup tam.

But we never authorize any of our distributors who could sell the products with such a low price! Very curiously how they could make money with $49.99.

 

edit. czy wcześniej było sprzedawane też KC06A czy KC06?

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze byly KC06, a ich nastepca to KC06A. KC06 byly bodajze bardziej basowe, KC06A sa bardziej neutralne.

 

Co do psucia sie, to nie jestem w stanie obiektywnie ocenic, bo jeden potrafi rozwalic nawet pancerne sluchawki, a u mnie nawet 10-letnie refurbished Creative EP480 sa nadal na chodzie i nie udalo mi sie zadnych sluchawek uwalic przez te lata.

 

Jak sie boisz o jakosc, to teoretycznie mozesz wziac od polskiego dystrybutora o ile oferuje pelna gwarancje. AudioHeaven na pewno daje gwarancje, a ten drugi nowy sklep z allegro to jakas swieza firma i moze byc roznie (KRS pokazuje rejestracje w 2016 roku, wlasciciel to jakis Rosjanin).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację mistrzu, ale tak czy siak to KC06A nie walą basem.

 

edit://

Jeszcze raz co do pianek. Szukajka rozmiarow na stronie Comply pokazuje tulejke 200 do Ostry KC06. Czyzby KC06 i 06A mialy inne tulejki, ze wchodza wam tylko 400, kiedy producent podaje 200?

Edytowane przez sn4ke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Comply 200 na KC06A wejdzie, ale z gimnastyką i raczej nie wygląda, jakby producent zakładał do tych słuchawek tulejkę 200, tylko 400.

 

Silikony 200 założone tworzą niezłą oponkę na tulejce.

 

lWqO0t2.png

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności