Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

aim sc808


tytusek1900

Rekomendowane odpowiedzi

Karta raczej ok, a szumy pochodzą z naturalnie występujących pół elektromagnetycznych wewnątrz budy kompa generowanych przez sporo tego i owego tam działającego (dyski, płyta gł, proc, karta graf). Allegro - nakleić taśma miedziana na osłonę EMI karty.

Edytowane przez matkin
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karta raczej ok, a szumy pochodzą z naturalnie występujących pół elektromagnetycznych wewnątrz budy kompa generowanych przez sporo tego i owego tam działającego (dyski, płyta gł, proc, karta graf). Allegro - nakleić taśma miedziana na osłonę EMI karty.

własnie nakleiłem srebrem tak troche na od******l myslalem ze cos pomoze ale nie widze roznicy,

dałbyś rade w paincie zaznaczyć co mam dokładnie obkleić i czy musi być tasma miedziana ?

 

https://audeos.pl/environment/cache/images/0_0_productGfx_69dcdb951120f969ccb32ef2aed4becd.jpg na google można znalezc z innej strony screeny :_:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taśma miedziana. Taka taśma klejąca, ale powleczona miedzią. Miedź jest najlepsza,a więc - musi być. Gdzie nakleić? Nie narysuję w paincie, ale łatwo to opisać na podstawie podklejonej przez Ciebie grafiki. Widzisz to na czym jest napisane "HD Audio"? - to w całości masz do obklejenia. Ważne -o ile miedź jest goła na tej taśmie , czyli gdy taśma jest bez foliowej osłonki- żeby nie stykała się z elektroniką z karty oraz śledziem-blaszką w wtykami karty.

 

Cierpliwości, nie na odp-d.

 

Inny wariant ws - szumów - może pomóc zakupienie wysokiej klasy płyty gł, zasilacza i innych, jednak taśmą miedzianą jest najtaniej.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taśma miedziana. Taka taśma klejąca, ale powleczona miedzią. Miedź jest najlepsza,a więc - musi być. Gdzie nakleić? Nie narysuję w paincie, ale łatwo to opisać na podstawie podklejonej przez Ciebie grafiki. Widzisz to na czym jest napisane "HD Audio"? - to w całości masz do obklejenia. Ważne -o ile miedź jest goła na tej taśmie , czyli gdy taśma jest bez foliowej osłonki- żeby nie stykała się z elektroniką z karty oraz śledziem-blaszką w wtykami karty.

 

Cierpliwości, nie na odp-d.

 

Inny wariant ws - szumów - może pomóc zakupienie wysokiej klasy płyty gł, zasilacza i innych, jednak taśmą miedzianą jest najtaniej.

 

Pozdrawiam

dzięki, tylko jeszcze takie pytanie moja karta dzwiekowa jak widać dzieli sie na dwie "płytki" ta z napisame hd audio i druga z jackami 3.5mm ona musi byc pod nią ją też obkleić ? (ona nie ma żadnych swoich osłon)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga karta nie ma tej blaszki co duża karta, dlatego oklejanie jest ryzykowne dla przeżycia układów na tej karcie ;)

 

Pamiętaj - tylko tą blaszkę. Sprawdzisz efekt na słuchawkach podłączonych do dużego Jack'a i będzie wiedział czy zabieg ma sens.

 

Jeśli chciałbyś oklejać tą małą to musiałbyś opracować sobie odpowiednik tej blaszki opracowany w kartonie i dopiero na ten karto poprzyklejać taśmę. Pamiętaj - taśma miedziana - nie powinna stykać elektroniki, bo miedź przewodzi prąd - możliwe zwarcie i śmierć karty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta druga karta nie ma tej blaszki co duża karta, dlatego oklejanie jest ryzykowne dla przeżycia układów na tej karcie ;)

 

Pamiętaj - tylko tą blaszkę. Sprawdzisz efekt na słuchawkach podłączonych do dużego Jack'a i będzie wiedział czy zabieg ma sens.

 

Jeśli chciałbyś oklejać tą małą to musiałbyś opracować sobie odpowiednik tej blaszki opracowany w kartonie i dopiero na ten karto poprzyklejać taśmę. Pamiętaj - taśma miedziana - nie powinna stykać elektroniki, bo miedź przewodzi prąd - możliwe zwarcie i śmierć karty.

nie pomogło

 

 

napisze jeszcze specyfikacje plyty i zasilacza.karty

płyta 990xa-ud3

zasilacz chieftec smart 700w (****o)

karta graficzna gtx 770

 

czy mozliwe wina tego slabego zasilacza?

Edytowane przez tytusek1900
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chieftec nie robi baboli i żaden z ich zasilaczy nie jest na tzw czarnej liście. Ma certyfikaty, gwarantowaną sprawność powyżej 80%, jest nieźle. Nie trzeba wywalać od razu bóg wie ile na zasilacz do kompa jeśli nie potrzebujesz elektrowni. Do twojej karty graficznej rekomendowany jest zasilacz 600W, masz 700W, więc nie narzekaj. U mnie rekomendowany jest 500W i taki siedzi w kompie, ma już prawie 5 lat intensywnego używania, więc na pewno ma niższą sprawność niż nowy, w środku kompa mam napchane kupę obciążających urządzeń (już sam impuls startowy wszystkich dysków i napędów zjarałby słaby zasilacz) i daje radę.

 

Możesz sprawdzić czy po odpięciu "karty córki" będzie dalej piszczało, możesz przełożyć kartę w inny port, możesz spróbować jakoś uziemić obudowę, możesz zobaczyć czy nie masz włączonych niepotrzebnych urządzeń wejściowych (mikrofon, line in, itp), możesz przejrzeć inne uwagi, które podlinkował ci EvilKillaruna. Ja takie piszczenie ostatni raz miałem na platformie AMD przy procku z serii AthlonXP, później przy Athlonie64 już tego nie było, ale całkiem możliwe, że piszczenie było wywołane przez zbyt mocne podkręcenie procesora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz napięcia tego zasilacza, czasem nawet dobre zasilacze jak ten nie trzymają napięć. W nowych sprawnych komputerach nierealne jest występowanie takich cudów kiedy nie używa się milimetrowych kabelków lub kilkunastometrowych kabli. W moim przypadku ostatnie szmery przy poruszaniu myszką występują w laptopie który ma 20 lat!

Winowajcą może być właśnie nietrzymanie napięć przez zasilacz, stary dysk twardy (potrafiły mocno zaburzać pracę komputera polem magnetycznym), zwarcie w którymś miejscu płyty głównej, brak uziemienia w gniazdku, pętla masy, przegrzewanie się mostka południowego, tego jest na prawdę dużo.
U mnie na Prodigy HD2 szmery występują tylko jak macam okolice wzmacniaczy operacyjnych na karcie lub tranzystorów w przetwornicy zasilania procesora na płycie głównej. Tam więc szukałbym zwarć.
Spróbuj też użyć myszki na PS/2 zamiast na USB.

Edytowane przez Lord Zwis
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok dziękuję.

I drugie pytanie jeszcze dla fachowców.

Mam głośniki Modecom SHF-56U, które do tej pory podpinałem do komputera/karty za pomocą kabla 2xRCA (głośniki) który przechodził na jacka (wpianny w kartę).

I tutaj moje pytanie. Jako, że karta SC808 i jej "córka" posiadają wejście na jacka jak i na kable RCA (czerwone i białe wejście) to którym kablem będzie najlepiej podpiąć głośniki do karty ?

2RCA --> 2RCA czy 2RCA ---> JACK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiada 2*RCA na podpiecie np glosnikow aktywnych czy wzmaka i duzego jack na podpiecie sluchawek (wzmocnione wbudowanym wzmakiem sluchawkowym). Glosniki tylko do RCA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jack jest dodatkowo wzmocniony, poza tym musialbys chyba zalozyc redukcje z 6,3 na 3,5''. No i brzmienie tez nie bedzie identyczne, bo przy zlaczu sluchawkowym dochodzi dodatkowy opamp na karcie. No i tylko dodam, ze pisze to z perspektywy samej glownej karty, bez podlaczania "karty corki". Przy "karcie corce" masz kolorowe male wyjscia jack do podlaczania glosnikow w systemie wielokanalowym, ale tu akurat nie pamietam jak leci, bo nie korzystam (chyba opampy sa pomijane).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za pomoc.

Mam jeszcze jedno pytanie i daje wam spokój :)

 

Jest różnica czy to jest kabel 2x chinch, że tak powiem bezpośredni (2xchinch-->2xchinch), a takim z przejściówką ?

Bo oryginalnie do głośników dostałem z jednej strony 2x chinch, a z drugiej jack, ale mam też przejściówkę z jack-a znowu na 2x chinch.

Czyli w głośnikach mam 2xchinch potem przejsciowka z jack-a znowu na 2xchinch, ktora wpinana jest w kartę dźwiękową.

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

refresh

 

od czego może ta karta jeszcze szumić tzn w sluchawkach szum (gdy ruszam myszka/scrollem)

wymieniłem zasilacz na nowy be quite 630w, az się nawet jakość dzwieku poprawiła ale nadal szumy występują gdy nie ma żadnego dzwieku czy moze byc to wina dysku twardego ? lub kosc ram czy moze plyta glowna pozostaje, uziemienie jest

karty graficznej raczej nie bo już inna sprawdzałem i tez szumy ;-;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie sporo artefaktów dźwiękowych miało swoje źródło w ****ianym prądzie z gniazdka, chociaż u mnie to nie tyle szumy były co bardziej trzaski. Proponowałbym więc spróbować inne gniazdko. Inny patent to odwrócić wtyczkę, tak żeby zamienić bolce z dziurami. Nie pamiętam o co dokładnie chodziło (jakaś polaryzacja prądu czy ki czort) ale choćby Ryka o tym pisał kiedyś.

Edytowane przez Magni
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem "****ianego prądu" nie leży w ****ianych gniazdkach, tylko w ****ianej (czyt. żadnej) konserwacji - bo ciekaw jestem, czy kogokolwiek z Was odwiedził chociaż raz konserwator elektryk z przyrządem do pomiaru przykładowo impedancji pętli zwarcia, a takie badania powinny być przeprowadzane okresowo i zlecane oraz opłacane przez spółdzielnie, czy inne organy. A odwracanie wtyczki załatwia problem fazy, bo mimo iż w gniazdu mamy prąd przemienny, to wbrew pozorom jedna strona transformatora traforozdzielni jest uziemniona m.in. z tego powodu śrubokręt typu próbnik świeci tylko w jednym otworze gniazdka. Niestety nadal nie ma przepisów normujących położenie fazy w gniazdkach sieciowych - więc pełna samowolka i tego typu jajca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności