Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kompaktowy głośnik bluetooth do 500-600 zł


Muniek1804

Rekomendowane odpowiedzi

Mierzę się z zakupem solidnego, przenośnego głośnika bluetooth w cenie do 500-600 zł (jak najtaniej).

 

Priorytety:

 

- niezła moc, by nadawał się na małą imprezkę (raczej nic poniżej 14W)

 

- porządny bas

 

- mobilność: fajnie byłoby, gdyby jego długość nie przekraczała 20 cm, waga 1 kilograma.

 

- czas pracy na baterii nie krótszy niż 8 h

 

Nie zależy mi jakoś szczególnie na funkcjach powerbanku itd.

 

Głośnik będzie na co dzień obsługiwał laptopa (po wejściu aux) i często będzie zabierany w plener (bluetooth)

 

 

Moje typy:

 

-DiVoom Party (niestety trochę zbyt duży, ale moc i cena bardzo fajna)

 

- Philips BT6600B/12 (podobno bluetooth lubi się rozłączać i głośnik w pozycji pionowej się wywraca)

 

- JBL Flip 3 (wielki plus to rozmiar i waga)

 

- JBL Charge 2 +

 

 

Z góry wielkie dzięki za wszelkie porady i sugestie innych modeli.

 

Pozdrawiam

Paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tych co podałeś to Philips bije wszystkich na łeb

 

Kolego miałeś może możliwość porównania Philipsów z JBL Flip 3? Jeśli tak, to czy różnica jest kolosalna? Bluetooth w Philipsach nie szwankuje?

 

JBL Flip 3 mają najlepsze wymiary, a deklarowana moc jest taka sama jak w przypadków Philipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy nie przerywa nie używałem go długo to były odsłuchy sklepowe z tym ze na kupno głośnika poświęciłem kilka dni jeździłem po sklepach słuchałem, spędziłem tam wiele godzin porównując.

Flip3 to nie ta półka, użyje takiego dziwnego zwrotu "pierdziawka" w porównaniu do philipsa. Philips gra bardzo fajnie, dynamicznie, czysto z fajnym basem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić JBL Charge 2 +. Granie V, z tym że średnica nie jest za mocno cofnięta. Bas całkiem przyjemy, ciepły. W kwestii użytkowania i jakości generowanego dźwięku jestem bardzo zadowolony.

 

Tutaj masz bezpośrednie porównanie Philipsa i Charge 2. Ogólnie polecam stronkę - kopalnia wiedzy o głośnikach przenośnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od siebie mogę polecić JBL Charge 2 +. Granie V, z tym że średnica nie jest za mocno cofnięta. Bas całkiem przyjemy, ciepły. W kwestii użytkowania i jakości generowanego dźwięku jestem bardzo zadowolony.

 

Tutaj masz bezpośrednie porównanie Philipsa i Charge 2. Ogólnie polecam stronkę - kopalnia wiedzy o głośnikach przenośnych.

 

Dziękuję za odpowiedzi :)

 

No to teraz mam zagwozdkę - Philips BT6600B/12 czy JBL Charge 2 +. Oba głośniki mają niemal identyczną specyfikację i możliwości. Można je też wyrwać w podobnej cenie. Niestety mam daleko, żeby przetestować oba modele.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Zdaje się, że oba nie wspierają standardu "aptX" - spory minus, gdyż waham się nad kupnem playera Sony NW-A15.

 

No i Philips ma NFC, które przy Soniaku może być przydatne.

Aptx nic tu nie wniesie. NFC również mi nie jest potrzebny, poza płatnościami, nje bardzo widzę zastosowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Zdaje się, że oba nie wspierają standardu "aptX" - spory minus, gdyż waham się nad kupnem playera Sony NW-A15.

 

No i Philips ma NFC, które przy Soniaku może być przydatne.

Aptx nic tu nie wniesie. NFC również mi nie jest potrzebny, poza płatnościami, nje bardzo widzę zastosowanie.

 

 

Mając odtwarzacz obsługujący Aptx i głośniki również w tym standardzie, nie uzyskamy lepszej jakości dźwięku (rzecz jasna przy transmisji przez bluetooth)?

 

NFC nie ułatwia korzystania z głośnika? Przykładamy telefon/player posiadający ten standard i od razu nam się parują.

 

Oczywiście wiem, że w stosunkowo niewielkiej cenie nie można mieć wszystkiego, ale zawsze można pogdybać ;)

[edit]

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

Przepraszam za post pod postem i ogólne męczenie buły, ale chciałbym jeszcze zapytać, czy ktoś się orientuje, jak pod względem mocy i jakości grania, w stosunku do JBL Charge 2 + i Philips BT6600B/12, prezentują się poniższe modele:

 

- BOSE Soundlink Mini (wymiary JBL Charge 2 +, ponoć gra lepiej)

- Denona Envaya Mini (świetne wymiary, NFC, Aptx, ale pewnie niedobór mocy)
- Creative Sound Blaster Roar 1/2 (większy wymiar, jeśli chodzi o jedynkę, ale jest NFC, Aptx, i możliwość użycia go jako karty muzycznej)
- Sony SRS-X5 (obsługa NFC i Aptx, duża moc, ale jeszcze większy rozmiar)
- Denona Envaya (obsługa NFC i Aptx, moc, lepsza bateria niż Sony i Creative, ale największy z całej stawki)
?
Z góry dzięki za pomoc :)
Edytowane przez Muniek1804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NFC wydaje się zbędnym dodatkiem ( chyba, że potrzebujesz co chwile zmieniać inny nowy telefon do podłączenia ). Porównując jakość dźwięku miedzy aux, a bluetooth nie jestem w stanie wskazać różnic, więc w mojej opinii Aptx jest tutaj zbędny.

Co do różnic między jbl, a philipsem biorąc pod uwagę twoje priorytety:

 

Według specyfikacji producentów jbl ma mocniejsze i większe przetworniki 2x7,5 W vs 2x6 W ( 45 mm vs 38 mm)

JBL ma większy akumulator 6000 vs 4400. ( czas pracy wg producenta 12 h vs 8 h)

Bas w tescie oluva, również wydaję się mieć wiekszy wykop i niższe zejsćie.

W Philipsie na plus - schowane za maskownicą głośniki pasywne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności