Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Jakie kable do litz braid?(plkecionek z żył)


Kiss_

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ,jak w temacie jakich kabli używacie do "litz braid"?


Ja kabelki robię z żył 24AWG z skrętek internetowych.


Jednak szukam jakiś "lepszych",sprawdzonych żył.


Jakie polecacie?I kolejne pytanie:


czy słychać zmianę po przejściu z takiej skrętki


internetowej na np.żyły markowych producentów?


Ja różnice między kablem (skrętka z dwóch kabli,a z nich


spleciony warkocz),a kabelkiem


słyszę delikatnie wiecej wyższych tonów(skrętka), dżwięk


jest bardziej "zaokrąglony",lekko cieplejszy na średnicy(Starquad).


Jednak możliwe jest,że tak mi się tak wydaję.Jakie wy


macie zdanie na ten temat?Tak wiem kable nie grają,


ich się nie słucha ;).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grajo kable grajo :)

 

Co do żył, wiele nikt Ci nie powie - każdy przewodnik ma swoją charakterystykę, a do tego kombinowanie z jego geometrią ma dodatkowy - pozytywny lub negatywny - wpływ na dalszą charakterystykę ogólną (końcową). Przykładowo OCC 7N z kolei daje więcej niskich tonów - można powiedzieć, że przeciwna strona skrętki internetowej, zarówno pod względem ceny, jak i efektu (w obu pozytywny, ale po przeciwległych biegunach charakterystyki). Także sprawdzone to to, co już na forum wyciekło, czyli wszelkiego rodzaju Starquady, Sonolene, OCC 7N, miedź srebrzona i skrętka internetowa + jakieś wariacje poprzednich w stylu Vandamme. Lepsze/ciekawsze efekty tylko na własną rękę metodą prób i błędów, bo bez potestowania danej konfiguracji, nikt nie wymyśli jak to zagra :) Chociaż jak od dłuższego czasu patrzę, to tendencja idzie w stronę ogólnego wyglądu takiego kabla, a nie jego właściwości sonicznych, więc wielu chyba chcąc niechcąc poszło (zapewne nieświadomie) w stronę tak znienawidzonej przez nich pseudo-audiofilii - gdzie płaci się m.in. za wygląd, bo na pewno nie za dźwięk :)

Edytowane przez Chickenek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Az takim budżetem nie dysponuję żeby kupować OCC 7N :D.Jednak chciałbym się dowiedzieć czy skrętka internetowa ma nadal sens kupowania i testowania.Narazie warkocz podwójny(z sześciu żył)+warkocz z trzech żył daje mi podobne efekty czyli ogólnie jasna sygnatura\lekkie rozjaśnienie grania.To chcę osiągnąć jako,że moim ideałem grania jest idealna czystość i względna neutralność lub naturalność.Na szczęście coraz mniej moje "basolubstwo" daje o sobię znaki.Tak więc poszukuję ewentualnych zamienników skrętki internetowej,bo to aż wstyd dać do drewniaków (słuchawki DIY niedługo wyjdą na świat ;) ),za dużo osób nie używa tej "magicznej skrętki za 25zł za 100m.Więc myślałem że to ja jestem jakiś "dziwny/inny".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrętka jest bardzo dobra, ale ma wady, których się nie przeskoczy no i zazwyczaj właśnie idzie w stronę rozjaśnienia. Także jeżeli trafia w Twój gust, a sztywność Ci nie przeszkadza (skrajnie - łamliwość) to możesz śmiało dalej na niej operować - chociaż już wiele się pewnie nie uzyska, bez jakiś bardziej zaawansowanych zabiegów. Oczywiście z OCC to tylko przykład był, że nie zawsze cena oznacza, jakoby coś było lepsze - może być po prostu inne. No i tak jak mówiłem - tutaj nie ma odpowiedzi co lepsze/najlepsze. Ilość żył, ich geometria, rodzaj żył, rodzaj przewodnika i wiele innych - to wszystko, jeżeli ktoś w tym siedzi lub ma na to ochotę, trzeba dobrać samemu i taki research też muszą wliczać w ceny tych co lepszych konstrukcji. Z gotowych kabelków na Audeos masz spory wybór - można posprawdzać jakie są efekty, chociaż większość jest już zamieszczona w sieci. A z pojedynczych żył to jedynie metoda prób i błędów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zostaje kupić te 100m i kombinować z skręcaniem.Skrętka z 8 żył 24AWG jest dla mnie nadal nie za grubym kabelkiem zobaczymy co z tego wyjdzie.Gdzieś kiedyś widziałem temat znaleziony przypadkiem.Był to temat dotyczący właśnie skręcania żył z skrętki internetowej ktoś wie o czym mówie?Ewentualnie jakieś sposoby skręcania krok po kroku mile widziane (w head-fi zdjęcia mi się nie wyświetlają tak więc kilka tematów odpada,z tego co pamiętam Perul je komuś tutaj na forum podsyłał)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

To ślepa uliczka. Ta miedź ma czystość 4N lub gorszą. Do audio za mało. Nie będzie lepiej niż ze skrętką albo nawet słabiej. No i komplikacje z izolacją - gotowy przewód będzie gruby i sztywny. Jeśli już ma być tanio, to Sonolene, Canare, Mogami itp. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hemi napisał:

To ślepa uliczka. Ta miedź ma czystość 4N lub gorszą. Do audio za mało. Nie będzie lepiej niż ze skrętką albo nawet słabiej. No i komplikacje z izolacją - gotowy przewód będzie gruby i sztywny. Jeśli już ma być tanio, to Sonolene, Canare, Mogami itp. Pozdrawiam.

 

A sama lica?

Starzy i (już) głusi polecają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lica raczej nie zaszkodzi, a czy pomoże to zależy od systemu i preferencji brzmieniowych. Miałem jeden kabelek z licy, dawał dźwięk gładki, spokojny, miękki z uwydatnionym środkiem pasma. Ważniejsza jest jakość miedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hemi napisał:

Lica raczej nie zaszkodzi, a czy pomoże to zależy od systemu i preferencji brzmieniowych. Miałem jeden kabelek z licy, dawał dźwięk gładki, spokojny, miękki z uwydatnionym środkiem pasma. Ważniejsza jest jakość miedzi.

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dopiszę się.

 

1, Jaki gotowy kabelek będzie leprzy od canara i4e6s? A więc dobre skraje, lokalizacja, precyzja ale łez średnica jak należy i brak wyostrzen na górze - oczywiście mimo wymienionych wad uważam ten kabelek za całkiem dobry. 

 

 

 

2, Druga sprawa może samemu zaplesc z OCC 7n - macie sprawdzone punkty sprzedaży takowych?!?

 

 

 

3 to co polecicie na dielektryk zamiast 'wspanialego' teflonu? 

 

Teflon już od dawna wiadomo że osusza i uwydatnia od średnicy w górę co w gorszych systemach oczywiscie sie podobuje rzecz jasna :)Chinole nawet sprzedają ptfe takie o wiekrzym przekroju aby kontakt z przewodnikiem był jak najmniejszy. 

 

 

 

Będę potrzebował do wszelkich sygnalow: wewnątrz, zewnątrz, rekablink.

 

Edytowane przez pierotero
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gotowe z metra masz np. tutaj:

https://avcorp.pl/pol_m_Asortyment-DIY_Kable-ze-szpul_Interkonekty-analogowe-384.html

Są też pojedyncze żyły z różnych materiałów, w różnych izolacjach:

https://avcorp.pl/pol_m_Asortyment-DIY_Kable-ze-szpul_Kable-montazowe-Hook-up-wire-582.html

Da się coś znaleźć w rozsądnej cenie. Ja szukam czegoś na IC i chyba wybiorę coś z powyższej oferty. Dość atrakcyjnie wypada oferta Neotecha. Można mieć pewność, że jakość przewodnika jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o wykorzystaniu samych żył z tego przewodu https://avcorp.pl/product-pol-3409-Wireworld-Luna-8-LUI-na-metry.html jako materiału na kabel słuchawkowy (do wrzucenia w koszulki teflonowe czy jakieś inne)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, xxxmiloszxxx napisał:

Co sądzicie o wykorzystaniu samych żył z tego przewodu https://avcorp.pl/product-pol-3409-Wireworld-Luna-8-LUI-na-metry.html jako materiału na kabel słuchawkowy (do wrzucenia w koszulki teflonowe czy jakieś inne)?

Chcesz usuwać izolację ? To raczej słaby pomysł i tak będą poskręcane, chyba że chcesz same druciki tylko po co nie lepiej kupić gotowe do skręcania.

Edytowane przez saudio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, xxxmiloszxxx napisał:

Lepiej, jeśli też byłyby dobrej jakości.

 

Myślę, że z łatwością znajdziesz druty lub linki z miedzi lepszej jakości np. UP-OCC 6N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności