Skocz do zawartości

Audio do pokoju do 1500zł


Rekomendowane odpowiedzi

Szanowni koledzy, szanowne koleżanki ;)

jak w temacie potrzebuję audio do 1500 zł do pokoju 14m2 - pokój może mały, ale traktuję go jako swoje małe królestwo, w którym mogę po prostu odpocząć i zrelaksować się. Mieszkanie mam w bloku, więc dla dobra swojego oraz starszych sąsiadów nie zamierzam słuchać muzyki zbyt głośno. Przechodząc do sedna:

- sprzęt ma służyć przede wszystkim do słuchania muzyki, rzadziej do filmów, gier itd.,

- muszę mieć możliwość podłączenia pod komputer oraz dysk zewnętrzny, gdyż przechodzę z krążków CD na muzykę zapisaną w formacie FLAC,

- sprzęt nie musi posiadać zbyt dużej mocy (powód: patrz wyżej),

- często słucham muzyki na dobrej jakości słuchawkach: CAL!, AKG K240 Studio czy nawet Superlux HD681 :), więc wymagam od źródła sygnału czystego oraz na tyle silnego, aby wykrzesać z tych słuchawek 100% możliwości,

- sprzęt nie może być gabarytów Fiata 126p (przypominam mam mały pokój).

Mój ośrodek słuchowy preferuje dźwięk ciepły, ale nie zamulony. Najczęściej słucham muzyki typu: wszelkie odmiany rocka, elektroniczną oraz filmową.

Ostatnio rozmawiałem ze znajomym, który polecił mi w tej sytuacji dobrej jakości wzmacniacz słuchawkowy pod USB, ale nie mam coś do tego wynalazku przekonania. Posiadam Prodigy CUBE, ale słuchawkom wciąż brakuje tego "czegoś" :P

Może podpowiedzielibyście mi co kupić? Każda propozycja do rozpatrzenia! Aha, budżet jest nietykalny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba najprościej będzie z tym pianocraftem. Za dużo rzeczy na raz wymagasz, więc w zasadzie tylko to spełni oczekiwania. Ewentualnie streamer pokroju chromecast audio, fiio d03 i presonus eris e5. Tyle, że dysk zewnętrzny czytany będzie po sieci. Są jeszcze alternatywy w postaci boxów z androidem, ale to praktycznie aliexpress, a i tak minimum tego fiio trzeba im dorzucić - to winduje cenę i brakuje wzmacniacza sĺuchawkowego. Chyba, że zejdziemy z głośnikami -wtedy geekout i np. edifier r1600tIII, ale tracisz opcję grania bezpośrednio z dysku :)

Także chyba ten pianocraft, albo jak dysk to tylko poprzez komputer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie mogę polecić coś z serii Yamaha Pianocraft. Jeśli koniecznie podłączanie pod komputer to aktualne modele. Ewentualnie starsze plus dodatkowe urządzenia tak jak ja używam.

Szczerze mówiąc pierwszy raz słyszę o serii Pianocraft od Yamahy - nigdy nie zwracałem uwagi na mini/micro wieże. Jednak po ogólnej obserwacji MCR-N560 nie mogę wyjść ze zdumienia, że ta kategoria sprzętu Audio może być tak dobra w odsłuchu. Muszę się dokładniej przyjrzeć tej serii. Jak w przypadku zasilenia słuchawek?

 

Chyba najprościej będzie z tym pianocraftem. Za dużo rzeczy na raz wymagasz, więc w zasadzie tylko to spełni oczekiwania. Ewentualnie streamer pokroju chromecast audio, fiio d03 i presonus eris e5. Tyle, że dysk zewnętrzny czytany będzie po sieci. Są jeszcze alternatywy w postaci boxów z androidem, ale to praktycznie aliexpress, a i tak minimum tego fiio trzeba im dorzucić - to winduje cenę i brakuje wzmacniacza sĺuchawkowego. Chyba, że zejdziemy z głośnikami -wtedy geekout i np. edifier r1600tIII, ale tracisz opcję grania bezpośrednio z dysku :)

Także chyba ten pianocraft, albo jak dysk to tylko poprzez komputer.

Pewnie masz rację co do moich wymagań, w końcu życie to sztuka kompromisów. Oczywiście jestem w stanie zrezygnować z takiej funkcjonalności jak podłączenie bezpośrednio pod dysk, czy nie zawyżona moc :P. Jednak z możliwości podłączenia pod komputer i porządnego zasilenia swoich słuchawek nie zrezygnuje :P Tak się teraz zastanawiam czy nie iść tropem kolegi i nie kupić np.: Furutech ADL GT40 ?

 

oferty niezłe, ale mój błąd już w pierwszym poście, za który przepraszam - nie chcę sprzętu z "drugiej" ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Przepraszam, że tak długo nie odpowiadałem, ale miałem ostatnio zakręcone 2 tygodnie

 

AKG K240 Studio ciężko będzie napędzić z nowego sprzętu za 1500 zł który ma mieć wszystko. Może i będzie miał wszystko i to nie najgorsze, ale tych AKG już nie napędzi.

Pewnie masz rację. Dlatego na spokojnie doszedłem do wniosku, że słuchawki są dla mnie priorytetem :P

W związku z powyższym poszukuję wzmacniacza słuchawkowego pod USB do 1500zł. Znalazłem propozycję pod swoje słuchawki:

  • HiFiMAN EF-2A

...oczywiście pomijając AKG :D

 

Czy to dobrana para z CAL?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności