Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Saffire 6 USB vs Scarlett 2i4


Fenixx

Rekomendowane odpowiedzi

Tu @Damix powie pewnie więcej, ale miałem jego Scarlett 6i6 i stwierdzam, że po wyjściach zbalansowanych zrobił na mnie ogromne wrażenie pod względem jakości dźwięku - głównie klasa, rozmach i scena. Ale no właśnie, to 6i6. Pytanie jak w budżetówce to wygląda. Słuch niesie, że średnio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam 2i4 po balansie na glosnikach i po RCA przez Ican na sluchawki i jestem bardzo zadowolony, choc z drugiej strony nie sluchalem za wiele sprzetow. Na poczatku tez bralem saffire pod uwage, ale ono ma usb 1.1 i balem sie, ze graty w srodku moga byc dobrane pod mniejszy prad.

 

 

@EvilKillaruna gdzie uslyszales, ze 2i4 gra gorzej od 6i6? Czyzby czekala mnie zmiana inteface'a? :)

Edytowane przez lolomanolo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I nikt mnie nie zawołał?! No w szoku jestem ;)

Jako były posiadacz 2i4 oraz obecny posiadacz Saffire 6 stwierdzam: jedyną różnicą jest obudowa i maksymalna częstotliwość próbkowania. Dla 2i4 są to 24-bit@192kHz, a dla Saffire 6 "tylko" 24-bit@96kHz.

Różnic w brzmieniu oraz jakości preampów nie stwierdziłem. A że nie potrzebowałem aż takiego próbkowania "awaryjnie" (bo normalnie mam 18i20) to wybrałem tańszy model Saffire 6, bo po co przepłacać? ;)

@lolomanolo - a wiesz, że jest Saffire 6 z USB2.0? :) ja wiem, bo mam takowy interfejs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lolomanolo - a wiesz, że jest Saffire 6 z USB2.0? :) ja wiem, bo mam takowy interfejs.

 

No co Ty?! Tu pisza, ze 1.1

https://us.focusrite.com/usb-audio-interfaces/saffire-6-usb/specifications

 

No dobra, a mial ktos okazje porownac sama sekcje DAC w 2i4/saffire do 6i6 i wyzszych modeli?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam 2i4 po balansie na glosnikach i po RCA przez Ican na sluchawki i jestem bardzo zadowolony, choc z drugiej strony nie sluchalem za wiele sprzetow. Na poczatku tez bralem saffire pod uwage, ale ono ma usb 1.1 i balem sie, ze graty w srodku moga byc dobrane pod mniejszy prad.

 

 

@EvilKillaruna gdzie uslyszales, ze 2i4 gra gorzej od 6i6? Czyzby czekala mnie zmiana inteface'a? :)

Nie wiem czym się różnią w środku ale 6i6 powinien grać lepiej choćby ze względu na zewnętrzne zasilanie. Pewnie jakiś Tomanek czy inny też by swoje poprawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności