Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

ENIGMAcoustic Dharma D1000


Fatso

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Andrewek napisał:

Używam padów hybrydowych no-name z aliexpress, można je też kupić na allegro:

https://allegro.pl/oferta/beyerdynamic-dt880-dt660-custom-one-pady-nausznice-9056706842

 

Przede wszystkim znoszą one ostrość dźwięku i dają optymalną ilość basu. Są najlepsze z tych co testowałem, a poza nimi używałem:

- padów oryginalnych

- hybryd od HM5

- skórzanych hybrydowych padów od Dekoni

- dużych owalnych padów od HM5 perforowanych 

Każda z nich grają trochę inaczej, ale przy każdych dźwięk był za ostry :) Teraz jest IMO optymalnie. 

 

Poza zmianą padów polecam zmienić kabel, głównie ze względów ergonomicznych.

To myślałem, że jakieś szerzej zakrojone modyfikacje poszły w ruch :F
W pierwszej kolejności spróbuję mikrowelurów od Audeze. Bardzo specyficzne pady, które często również bardzo łagodzą brzmienie.
Kabelek też właśnie wysyłam do Smoka na zamontowanie odpowiednich wtyków 😃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem różnych rzeczy, rozbierałem je i kombinowałem z wygłuszeniem lub zmianą przepływu powietrza i o dziwo zawsze po zmianie było gorzej. Jedyne co zostawiłem to naklejoną taśmę malarską, które jeszcze je trochę przymykają, foto jest tu:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Andrewek napisał:

Próbowałem różnych rzeczy, rozbierałem je i kombinowałem z wygłuszeniem lub zmianą przepływu powietrza i o dziwo zawsze po zmianie było gorzej. Jedyne co zostawiłem to naklejoną taśmę malarską, które jeszcze je trochę przymykają, foto jest tu:

Ok, najpierw spróbuję dobrać pady. Szkoda, że nie mam już takiej ich kolekcji jak kiedyś, żeby przysiąść, przymierzyć kilka rodzajów, dobrać optymalne, a resztę znowu schować do szuflady 😕 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.05.2021 o 13:13, crysis94 napisał:

Ciebie również miło. No właśnie wpadłem na forum, bo Pan Jan złożył propozycję wymiany za HE-6. Miesiąc temu zacząłem sprzedawać tor stacjonarny. Chciałem jako całość (wszyscy chcieli same HE-6). W końcu ktoś dał 2k za Mjolnira, a HE-6 i DAC wystawiłem osobno i od razu odezwał się kolega Jan ;)

 

Dziękuję Miłoszu! Bardzo się cieszę, że przyczynił się do Twojego powrotu na forum! :) Przy okazji gratuluję zakupu Dharm! Zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, chociaż górę pasma potrafiła się w niektórych konfiguracjach dość mocno zaznaczyć w przekazie. Przypuszczam, że HE6 (za jakiś czas będę miał możliwość ich sprawdzenia dzięki Koledze Janowi :)) mogły być pod tym względem bardziej koherentne.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tytus1988 napisał:

Dziękuję Miłoszu! Bardzo się cieszę, że przyczynił się do Twojego powrotu na forum! :) Przy okazji gratuluję zakupu Dharm! Zrobiły na mnie bardzo dobre wrażenie, chociaż górę pasma potrafiła się w niektórych konfiguracjach dość mocno zaznaczyć w przekazie. Przypuszczam, że HE6 (za jakiś czas będę miał możliwość ich sprawdzenia dzięki Koledze Janowi :)) mogły być pod tym względem bardziej koherentne.  

Myślę, że się zaadaptuję do tej góry... a jak nie to pójdą dalej. I tak mam na czym słuchać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem :)  Jestem ciekaw, jak ich losy się potoczą :) 

Edytowane przez Tytus1988
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miłosz nie pójdą dalej tylko wrócą do mnie ;)

Właśnie je pakuje i kurka wodna drugi raz czuję pewnego rodzaju żal.

Pierwszy raz poczułem to gdy rozstawałem się z sony pfr v1 i do dziś za nimi tęsknie. Jednak to uczucie które towarzyszy mi dziś jest silniejsze. Dharmy to bardzo ważne dla mnie słuchawki. Od nowego roku byłem w posiadaniu ponad 20 różnych par i te obok w5000, t1v2 i sony pfr v1, najcelniej trafiły w moje serce.

Ale życie toczy się dalej i mam nadzieję, że z he-6 na głowie będzie toczyło się przyjemnie.  

20210520_190050.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie najlepiej zagrałyby jakby prawie całkiem zamknąć przetwornik z zamaszami Audeze... bo jedynie po wymianie padów brakuje mi jeszcze trochę dociążenia wokalu... jak już kabelek będzie u mnie to się pobawię, ale imo rewelacyjna baza pod mody. Zaryzykowałbym nawet zamknięcia w jakimś miękkim drewnie xD

Muszę jeszcze kiedyś spróbować skórzanych padów Dekoni jak ktoś wcześniej sugerował. Również mogłoby się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, crysis94 napisał:

Zaryzykowałbym nawet zamknięcia w jakimś miękkim drewnie xD

 

43 minuty temu, crysis94 napisał:

brakuje mi jeszcze trochę dociążenia wokalu...

no i byś się zdziwił po tym zamknięciu, bo dociążenia byłoby jeszcze mniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, crysis94 napisał:

Bawiłeś się z D1000?

Akurat z nimi to nie, ale wiem jak reagują słuchawki jak się je zamyka.

Na dociążenie to trzeba otwierać, a nie zamykać, oczywiście przy założeniu, że pady pozostają bez zmian, bo one też sporo mają do powiedzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Perul napisał:

Akurat z nimi to nie, ale wiem jak reagują słuchawki jak się je zamyka.

Na dociążenie to trzeba otwierać, a nie zamykać, oczywiście przy założeniu, że pady pozostają bez zmian, bo one też sporo mają do powiedzenia.

Masz rację. Dłuuugo nic przy słuchawkach nie grzebałem i ten aspekt zapamiętałem inaczej :F
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Z mojej strony mały update. Dharmy nadal mam, te pady które wcześniej opisywałem jednak zdjąłem i słucham ich na okrągłych perforowanych, skórzanych padach Brainwavz. W ich ofercie znane są jako "Perforated PU Leather XL Round earpads". Do tego między przetwornikiem a uchem umieściłem gąbkę ("AKG foam net pad") Wewnątrz wróciłem do 100% stockowego strojenia. I grają już od ~3 lat i pewnie jeszcze długo ze mną będą :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności