Skocz do zawartości

Recenzja Creative Sound Blaster G5


Rekomendowane odpowiedzi

Ironia historii doprawdy. Już kiedyś miałem styczność z kartami tego producenta. Było to anno domini diabli wiedzą kiedy, ale chyba okolice roku 2007, może jakoś tak. Kartą wybraną stał się Creative X-Fi Gamer. Cirrusy, Wolfsony i takie tam, a także recenzja, za którą dawno temu miałem się zabrać, ale jakoś nie znalazłem ostatecznie w sobie dość motywacji. Była to jednak nawet sympatyczna karta o wyraźnie neutralnym brzmieniu z tendencją do jasności i suchości. Ale tak jak rozpoczęły się aktualizacje oprogramowania, a zwłaszcza systemów operacyjnych w tamtym okresie, wyszło na jaw jak wiele rzeczy nie było dopracowanych oraz w jak ślimaczym tempie na światło dzienne wypełzają kolejne wersje sterowników. Stare dobre czasy, kiedy człowiek gdyby przestał przeklinać, przez większość dnia nie wydałby z siebie ani jednego słowa. Czasy to jednak już bardzo odległe, a choć mentalność użytkowników i pamięć zmianie nie uległy, tak jednak w nowej erze cyfrowego audio firma postanowiła znów zawalczyć o niegdyś utraconą pozycję i pokazać, że ma w rękach jeszcze dobre wyczucie tematu, a stare demony już ją nękać przestały. Przed Państwem tym razem wielki powrót karty dźwiękowej z serii Sound Blaster w postaci modelu G5 (SB1700).





creative_g5_09.jpg



PS. tak jak przy SC808, prawdopodobnie recenzja karty G5 jest pierwszą pełną recenzją w Polsce.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniejszą wersję i ogólnie wspominam ją pozytywnie. W G5 zabrali BT? Szkoda, bo był to świetny i prosty w użyciu bajer.. Tak czy siak widzę, że tor audio to kopia E5.

Edytowane przez ALTON
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

G5 jest uproszczoną wersją E5 i modelem niższym (oraz tańszym). G5 nie zastępuje E5 w żaden sposób, a co zaznaczałem w samej treści recenzji (układy są inaczej wyposażone i grają również inaczej). Miałem okazję porównać je ze sobą bezpośrednio, z tym że aby uszeregować systematykę publikacji, na pierwszy ogień poszła G5. E5 czeka u mnie w kolejce na swoją recenzję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności