Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Kila słów na temat M6 i V2


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki uprzejmości WojtkaC miałem okazję wypożyczyć na weekend dwa combo dacki firmy S.m.s.l.


Opis opakowania można pominąć, ważne jest tylko, że zabezpieczają zawartość w trakcie transportu. Oba sprzęty są bardzo dobrze wykonane i spasowane. Waga idealna. Mały zgrzyt, w obu przypadkach, to kabel od urządzenia do kostki zasilacza, nie napawa on optymizmem.

Fotki zasialczy wkrótce


Minusy wspólne.

Niestety oba urządzenia szumią, przy najmniej u mnie szumiały na Meze. Podłączone pod port USB 3.0, listwy zabezpieczającej Acar F5, na systemie windows 7 64bit. Zdarzyło się też, że dźwięk gubił się na chwilę. Częściej miało to miejsce na V2. Oczywiście wgrane były najnowsze sterowniki od producenta. Na sklepie w Łodzi nie mieli tego problemu. Wspomnieć należy, że system wykrył dacki poprawnie i nie było problemów w trakcie przełączania się miedzy źródłami. Radził bym też podłączać słuchawki po załadowaniu się systemu i po włączeniu dacka. Niesetny słuchać wyraźnie pyknięcia.


S.M.S.L M6

SMSL-M6-HIFI-Audio-Decoder-32Bit-384KHz-

M6_%2811%29.jpg


USB Input: 16bit-32bit / 32kHz-384kHz (asynchronous)
Optical fiber, coaxial: 16bit-24bit / 32kHz-192kHz
RCA Output Level: 2Vrms
THD + N: <0.003%
Dynamic Range:> 115dB
SNR:> 120dB
Channel separation:> 110dB

Amp power: (@ 1% THD + N)
32Ω 130mW
64Ω 270mW
150Ω 220mW
300Ω 120mW
Amp distortion: 0.003%@10mW 300Ω
Machine gross amount: 0.8kg (including packaging)
Machine size: 114mm X 139mm X 34mm (LWH, including protruding parts size)

Package
1 x M6 Unit
1 x USB Cable
1 x CD-ROM Drive
1 x Power Adapter

Dla mnie największa zaletą M6 jest możliwość przełączania się między słuchawkami, a głośnikami. Jest bardzo, bardzo praktyczne.

Pierwsze co słychać to to, że dźwięk nabrał masy i konturu, ale za raz po tym mamy uczucie, że troszkę sucho jest mimo wszystko. Wyraźnie M6 nastawiony jest na jakość i ilość informacji w przekazie. Stąd może ta mała niedogodność. Jasne granie, moim zdaniem, zabiera trochę “magii” z Meze. Scena niezbyt duża, ale z dobra holografią. Najwyższe wyższe troszkę z cyfrowym nalotem. Średnie poprawne, bliskie wokale. Basu nie ma za dużo, z dobrą kontrolą i akcentuje niższe zakresy tego pasma. Wszystko jest poukładane, rozdzielcze, ze swoją masą i bliskie w przekazie. Taka namiastka studyjnego grania w moim odczuciu.


S.M.S.L V2

SMSL-VMV-V2-USB-HD-audio-decoder-interfa

HTB1o3ZRHFXXXXcyXVXXq6xXFXXXj.jpg

THD + N: <0.003%
SNR:> 105dB
Dynamic Range:> 108dB
Channel separation:> 105dB
LINE OUT level: 2 Vrms
Amp output power:
32Ω 500mW@THD=0.01%
64Ω 500mW@THD=0.006%
150Ω 123mW@THD=0.003%
300Ω 133mW@THD=0.003%
USB support: Windows, Mac OS, iOS (requires optional connector), Android4.0 above (most models).
Total power consumption: <3W
Supply voltage: DC9V 500mA
Machine dimensions: Length Width 120mm X 92.8mm X 23mm high
Packing volume: long width 160mm X 220mm X 44mm high
Logistics Weight: 0.55KG

Package
1 x V2 Unit
1 x Driver CD
1 x User Manual
1 x Power Adapter
1 x Custom USB Cable

 

Model V2 został inaczej zestrojony. Nastawiony jest na zabawę. Bardziej myzukalne granie. Przede wszystkim stara się wszędzie dodać powietrza. Bas troszkę przypakował, ale brak mu tej masy z M6. Zaakcentowany średni zakres tego pasma. Scena szersza z większą przestrzenią, ale przez to delikatnie wycofane wokale. Nie mamy aż tylu szczegółów co w M6, ale to nie znaczy, że ich nie ma. Góra wyraźna, też z delikatny piaskiem na talerzach. Nadal jest to sprzęt “jasny”, ale przyjemny w odbiorze.W sumie troszkę takie granie a’la kolumny głośnikowe.

W tym modelu na spodzie obódowy many dodatkowo 4 przełączniki, pozwalające dostosować “gain”.

 

 

 

Podsumowując, oba urządzenia to solidnie wykonany sprzęt, z zastrzeżeniem co do kabli przy zasilaczu. Grający przyzwoicie, rozsądnie wyceniony. Jeśli nie dysponujemy dużym budżetem, wart sprawdzenia.

Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki odczucia miałem na Meze uznawane tutaj niekiedy za "ciepla rozlazłą kluchę". Daletgo mogło mi brakować tego ciepełka i "magii" 99-tek. Suchość nie doskierwa cały czas, może to przeszkadzać w pewnym repertuaże. Natomiast cyfrowość w wysokich jest wyczuwalna zawsze.

 

Poza tym jestem cały czas pod wpływem Mojo, ciężko teraz zrobić na mnie wrażenie :D

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potrafię sobie wyobrazić. Ja sam preferuję ocieplenie dźwięku, tyle że nie przesadne. Filipy z sygnaturki temu przeczą, ale jakoś tak - lubię je ;)
Chciałem tylko rozwinięcie m2 - czyli lekko podbity bas z najlepszą możliwą kontrolą, w miarę równe pasmo z dobrymi szczegółami, separacją dźwięku. To jest to czego oczekiwałem - może m8 tak zagra? :P
Albo sanskrit 6th.

Edytowane przez aneno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Od jakiegoś czasu mam V2. Strasznie to małe a mocy ma naprawdę sporo :) Ogólnie fajny klocek do pracy czy jeśli ktoś często się przemieszcza, bo naprawdę jest niewielki. Brzmienie określiłbym jako dosyć jasne, z niezłą separacją, szczegółowe, przy tym nie kliniczne. U mnie niezła synergia z Sennkami HD565. Myślę, że poradzi sobie z napędzeniem większości słuchawek dynamicznych, a z tymi lekko ocieplonymi powinien fajnie się zgrywać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma tematu, wystartować z nowym nie mogę, to tutaj skromnie napiszę o moim Sanskricie 6th.

 

Sprawa wygląda tak że za 400 PLN z angielskiego Amazona mamy naprawdę przyzwoity DAC. Bardzo szczegółowy, z dobrą separacją, bardzo zrównoważony tonalnie. ZA taki piniądz to naprawdę okazja. Szczególnie jak pogra parędziesiąt godzin.

 

Ale co mnie zaszokowało dzisiaj - nie wiem, jeszcze to sprawdzę, może zwariowałemm, ale piszę dzisiaj na gorąco- jak podpinam jak przykazano, najpierw kabel USB, power on, dopiero później odpalam aplikację z jakiej muzyka leci, jest wyczuwalny pewien niedobór basu.

 

Jak podpinam na chama, tzn muzyka już leci, wpinam na żywca kabel USB, (sterownik przełacza źródła bez problemu- brawo) - bas się pojawia - pasmo się wyrównuje.

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności