Skocz do zawartości

Wycena starego sprzętu :)


Exodiss

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, znalazłem na strychu stary sprzęt muzyczny mojego audio i zastanawiam się ile mógłbym za taki sprzęt dostać w tych czasach, są to:

 

1. Magnetofon Altus D-60 (2 sztuki)

2. Magnetofon Unitra M 8010 (chyba to samo co altusy tylko oznaczenia po Polsku) 2 sztuki

3. Unitra Deck M3016

4. Gramofon w niebieskiej walizce w kształcie elipsy podobno Bambino

 

Wszystko oczywiście sprawne, bez ubytków - co najwyżej pozdzierana farba na górze i po bokach obudowy.

 

 

Nie wiem czy w dobrym dziale ale może uda mi sie uzyskać jakąś pomoc :)

 

Byłbym wdzięczny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Witam!

Te kaseciaki to śmieci.

Wywieź na utylizacje,bo toto nawet nowe było do kitu,a po 30 latach się"sypie".Psują się silniki,parcieją paski,sypie się mechanika.Elektronicznie też szajs,potężne szumy,niedokładne kasowanie nagrań.A najgorsze w tym badziewiu jest to,że ma to cholernie dużą nierównomierność przesuwu taśmy(wow&flutter).Niszczy to też kasety,głowica beznadziejna.

Gramofon to napewno nie Bambino,bo to było w obudowie prostokątnej.Ma to głośnik i wzmacniacz?

Były inne gramofony w takich skrzynkach.

I jeszcze coś:NIE PRÓBUJ odtwarzać na tym żadnych płyt!!!!NAWET RAZ!!!!

Bo będzie po nich!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba83

A dlaczego gramofon w eliptycznej walizce (domyślam się, że jest bardziej prostokątna z zaokraglonymi kątami niż typowo eliptyczna) to nie Bambino? Przez cały okres produkcji wychodziło kilka różnych wersji: różne kształty i kolory walizki, więc prawdopodobnie to może być Bambino.

 

Jak będę w domu to mogę wrzucić zdjęcia jednego z takich antyków.

 

Wysłane z mojego D5803 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, znalazłem na strychu stary sprzęt muzyczny mojego audio i zastanawiam się ile mógłbym za taki sprzęt dostać w tych czasach, są to:

 

1. Magnetofon Altus D-60 (2 sztuki)

2. Magnetofon Unitra M 8010 (chyba to samo co altusy tylko oznaczenia po Polsku) 2 sztuki

3. Unitra Deck M3016

4. Gramofon w niebieskiej walizce w kształcie elipsy podobno Bambino

 

Wszystko oczywiście sprawne, bez ubytków - co najwyżej pozdzierana farba na górze i po bokach obudowy.

 

 

Nie wiem czy w dobrym dziale ale może uda mi sie uzyskać jakąś pomoc :)

 

Byłbym wdzięczny

 

Jak zdemontujesz elektronikę, to znaczy płytka z elektroniką będzie osobno, a obudowa osobno, to dostaniesz po 5zł od magnetofonu, jak zadzwonisz do firmy zajmującej się utylizacją. Jeśli nie zdemontujesz, nic nie dostaniesz, ale i nie zapłacisz za utylizację. Saldo wyjdzie 0. Do śmieci nie wyrzucaj, bo nie wolno. Jak masz dużo wolnego czasu i masz gdzie to składować, to wystaw na ogłoszenie. Zutylizujesz za rok, jak już Ci się znudzi wystawianie. Na jedno wyjdzie. Kupić tego nikt nie kupi bo mało kto zajmuje się kolekcjonowaniem złomu elektronicznego. Co do gramofonu się nie wypowiadam, bo specyfiki rynku nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

 

 

I co sprzedane:?

 

Został tylko ban do sprzedania. I chętnie ci go sprzedam, wypieprzaj spamerze.

 

Leżę :lol:

 

:D Kornelcia co tam wypisane w profilu hahaha :D

 

tester normalnie hahaha :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dla ciekawskich poszły po 50 zł na Allegro od sztuki a gramofony jeszcze nie wystawiłem, ale kręci się i działa.

 

Wbrew waszym przewidywaniom długo nie czekałem aby ktoś kupił :)

 

Nie ma on głośnika, wychodzi tylko kabel Jack

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Exodiss
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszymy się razem z Tobą :)

 

 

To i dobrze, pożyteczny wątek. Autor tematu załatwił co miał załatwić, my wyłapaliśmy płatnego spamera. Wszyscy są zadowoleni... No, prawie wszyscy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności