Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Recenzja słuchawek Creative Sound Blaster Jam


EvilKillaruna

Rekomendowane odpowiedzi

Creative jest nie tylko producentem kart dźwiękowych i głośników, choć zapewne najbardziej zapadł nam wszystkim w pamięć właśnie tymi rodzajami produktów. Zawsze pełno tych drugich na półkach sklepów komputerowych, zaraz obok Logitechów, tych pierwszych już mniej, a co przez lata powodowane było kulejącym wsparciem i ostatecznie – rozkwitem konkurencji. Jednakże również i na polu słuchawek firma próbowała swoich sił i obok niezwykle popularnych modeli, takich jak EP-630 czy Fatality, sławę zyskała Aurvanami Live, często określanymi w dawnych czasach „czarnym koniem” półek budżetowych, wręcz „audiofilią za grosze” i „słuchawkami ostatecznymi” jeśli się je troszkę zmodyfikuje i recabluje. Można powiedzieć, że w tej konkretnej dziedzinie nawet nie było źle. A że w dzisiejszych czasach ludzie chcą mieć sprzęt jak najnowocześniejszy i jak najtańszy, mnożą się również i ze strony singapurczyków zakusy ku właśnie takim figurom sprzętowym. Jest nią m.in. para recenzowanych bezprzewodowych kompaktów USB sygnowana logiem nie tylko Creative, ale i najsławniejszych ich kart dźwiękowych: Sound Blaster. Przed Państwem model Jam.

 

Recenzja: http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-creative-sound-blaster-jam/

 

Część mojej wstępnej dyskusji m.in. z Paratykusem: http://forum.mp3store.pl/topic/131470-creative-sound-blaster-jam/

 

 

 

9KnV3Iw.jpg

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za reckę, słuchawki rzeczywiście dość ciekawe biorąc pod uwagę ich cenę. przyjemnie grają i są wygodne, jak na nauszną konstrukcję.

 

tak nawiasem - mój egzemplarz jest z 02.2015 i dostałem go w blistrze. także chyba nie ma reguły co do ich pakowania :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za reckę, słuchawki rzeczywiście dość ciekawe biorąc pod uwagę ich cenę. przyjemnie grają i są wygodne, jak na nauszną konstrukcję.

 

tak nawiasem - mój egzemplarz jest z 02.2015 i dostałem go w blistrze. także chyba nie ma reguły co do ich pakowania :)

Masz je jeszcze ?

 

Wnoszę, że masz je od roku ? Jak konstrukcja i użyty plastik sprawują się po takim czasie ?

Rydwan czasu musnął je okrutnie czy był dla nich łaskawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

dzięki za reckę, słuchawki rzeczywiście dość ciekawe biorąc pod uwagę ich cenę. przyjemnie grają i są wygodne, jak na nauszną konstrukcję.

 

tak nawiasem - mój egzemplarz jest z 02.2015 i dostałem go w blistrze. także chyba nie ma reguły co do ich pakowania :)

Masz je jeszcze ?

 

Wnoszę, że masz je od roku ? Jak konstrukcja i użyty plastik sprawują się po takim czasie ?

Rydwan czasu musnął je okrutnie czy był dla nich łaskawy ?

 

nie, mam je od paru dni :D po prostu na spodzie blistra była naklejka z taką datą, więc podejrzewam, że jest to data produkcji albo coś w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

dzięki za reckę, słuchawki rzeczywiście dość ciekawe biorąc pod uwagę ich cenę. przyjemnie grają i są wygodne, jak na nauszną konstrukcję.

 

tak nawiasem - mój egzemplarz jest z 02.2015 i dostałem go w blistrze. także chyba nie ma reguły co do ich pakowania :)

Masz je jeszcze ?

 

Wnoszę, że masz je od roku ? Jak konstrukcja i użyty plastik sprawują się po takim czasie ?

Rydwan czasu musnął je okrutnie czy był dla nich łaskawy ?

 

nie, mam je od paru dni :D po prostu na spodzie blistra była naklejka z taką datą, więc podejrzewam, że jest to data produkcji albo coś w tym stylu.

 

W sumie to chyba liczyłem się z taką odpowiedzią ;)

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytając o nich, widzę, że oszczędzano na wszystkim : składanie, ruchomość nauszników,materiał. Dobrze, że nie na dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja dzisiaj swoje oddałem do sklepu. fajne, ale póki co nie potrzebuję nic na BT. a jak będę potrzebował, to pewnie znowu je wybiorę :)

Czyli nie podeszły ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Bardzo ważna dla mnie sprawa - są baaardzo wygodne. Słuchawki jakoś nie lubią moich uszów, dodatkowo do tego noszę okulary w grubych, plastikowych oprawach. Wprawdzie niewiele miałem takich słuchawek, ale są zdecydowanie najwygodniejsze. K452 za bardzo cisnęły uszy do oprawek okularów, a podobne konstrukcyjnie PX-100 wymagały po jakiś 10 minutach słuchania poszukiwania wygodniejszej pozycji, bo uciskały kość przed uchem. W JAMach tego nie ma, siedzę dłuższy czas i nie mam potrzeby ich poprawiania. Za to ogromny plus.

 

Sprawa wykonania, jak już koledzy pisali. Mają dobrze zagrać (nie chcę jeszcze oceniać niewygrzanego sprzętu) i moduł bluetooth winduje ich cenę. Ale mimo wszystko jakościowo to stoją na poziomie wykonania sprzętu w cenie może do 50 zł... Albo zdecydowanie taniej. Pałąk to miernota najwyższej klasy, gąbki po 10 minutach słuchania uzbierały pokaźną kupkę kłaków. Regulacja wysunięcia przetworników - masakra. Za cenę 150zł można już się spodziewać dużo więcej.

 

Niemniej jednak na wejściu jestem z nich zadowolony. Coś tam już zaczynają grać.

Jest to dla mnie sprzęcik dodatkowy, fetysz do słuchania muzyki z telefonu. Mi wykonanie nie będzie przeszkadzało. Ale nie wiem, co by na to powiedział potencjalny kupiec (z małym budżetem), który chciałby je używać do codziennego słuchania? (słuchacz typowy Kowalski, dla którego byłaby to jedyna parka)

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Rabbit666
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Czy te słuchawki grają na poziomie Maxell DJ Retro?? 

W moich Maxelach padł kabel, pomyślałem żeby je przerobić na bluetooth ale za same części zapłace z kilkanaście euro do tego oczekiwanie na dostawę i efekt może być taki se... może lepiej pójść na łatwiznę.

 

To mają być słuchawki do telewizji i Youtuba w 90%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności