Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Lego - dla dzieci czy dorosłych?


Spawn

Rekomendowane odpowiedzi

 

Milenium... kod 10179. ponad 5k elementów:

http://imgur.com/1MuNMkD :D

Fajne ale cena w dniu premiery 500 dolców a dzisiaj? Używka 2tys a nówka 5,5-6tys dolarów!

Jest też gwiazda śmierci. Też odlecieli z ceną.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje chłopaki mają masę Lego i Cobi (seria czołgów), ja z tego naprawdę niewiele zmontowałem, prędzej własne konstrukcje, niż to z książeczek. Ale na to trzeba mieć kupę czasu.

Najmłodszy ma sporo Duplo i z nich dużo częściej coś robię, aczkolwiek wiadomo, że mało co dłużej niż godzinę wytrzyma ;) .

 

Za młodości Lego miałem jedynie w przedszkolu, ale wtedy za mały byłem, żeby coś sensownego zbudować, ale bardzo mi się podobały wszelakie kółeczka, bo można było jeżdżący samochód zbudować. Nie tak jak z moich czerwono-żółtych najbardziej zbliżony do koła był sześciokąt; złożony na dole z klocka 2x4, w następnej warstwie wystający o 1 ząbek 2x2, 2x4 prostopadle do tego poniżej (oś koła) i drugi 2x2 też wystający o jeden ząbek, trzecia warstwa to 2x4 dokładnie nad tym z dołu. Na takich "kołach" to samochód mógł być przesuwany jedynie po śliskiej podłodze, dywan do zabawy odpadał :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Premiera w tym roku:

 

attachicon.gifjylw5w7hvyrav9mspknd.jpg

 

 

IMO takie zestawy nie mają sensu. Mało uniwersalnych części, sam się czaiłem, ale jak już będę brał to takiego z jak najmniejszą ilością nietypowych elementów, bo ciężko to użyć do budowania "z głowy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już jesteśmy w temacie klocków, bo zapewne przerabialiście różne kategorie wiekowych takowych.

Co byście polecili z tańszych zamienników Duplo (duże klocki) dla malucha w wieku ok 1,5 roku, który dopiero odkrywa świat łączenia elementów i budowania? Duplo są koszmarnie drogie za malutkie zestawy, taniej można kupić duplo-podobne od chińczyków, ale to wysyłka kilka tygodni, a czy jest coś niedrogiego ciekawego z rzeczy dostępnych na rodzimym rynku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej kup mały zestaw ale LEGO niż wypasiony, z duzą ilością elementów, ale jakieś podróbki, bo tymi to można jedynie dzieciaka zrazić - elementy są niespasowane, trzeba czasem się nieźle napocić żeby je połączyć, albo co gorsza nie trzymają. Wiem, bo byłem zmuszony budować taki zestaw. Katorga a nie przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne jest Lego Mindstorms, buduje sie roboty i je programuje. Prowadze zajecia z dziecmi 7-9 lat z tego. Fajna sprawa.

No faktycznie to jest świetne sam w tym siedzę już kilka lat. Polecam bo można fajne rzeczy budować od robotów jeżdżących po labiryntach do układających kostki Rubika czy drukarek 3d

 

 

Wysłane z mojego XT1068 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dźwigiem z pierwszego postu pobawiłem się kiedyś u młodszego kolegi niezłe cacko jak ja byłem w jego wieku to miałem zwykłe klasyczne klocki kilka ludzików i to pewnie tylko kilka set a nie tysiące klocków i nigdy nie układałem zgodnie z planem zawsze po swojemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż mi się przypomniały moje pierwsze zestawy Lego... dawno to było.

Mój pierwszy zestaw, chyba z Pewexu czy diabli wiedzą skąd:

v26394q2z3v234j5g484r2w2o5e4r2h4v5f40423

i pierwszy zestaw mojego brata:

lego-7.jpg

Gdzieś to wszystko leży w piwnicy, niemiłosiernie wymieszane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem dzieciakiem, Lego wchodziły na zachodzie, ale u nas mało kto o nich słyszał.

Wujek inżynier przywiózł mi skądś ( nie wiem skąd ) ? olbrzymi zestaw, który dziś porównałbym do systemu Lego, bo było tam mnóstwo elementów, podstawy do budowy jak w Lego, ale były to takie "ażurowe" blaszki różnej wielkości i kształtu, z mnóstwem nawierconych otworów, kółka, wielokrążki, korbki itp. Elementy łączyła się śrubkami, ale można było zbudować wszystko.

 

Dźwig, który zrobiłem obracał się na podstawie i jeździł na kołach, a wysięgnik pracował jak w rasowym dźwigu.Robiliśmy zawody na stole. Omotywało się nitką jakiś mały przedmiot i opuszczało na to hak - kto zaczepił i podniósł wygrywał.

Jak się ten system nazywał, nie pamiętam, ale zabijał zimą nudę baaardzo skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem dzieciakiem, Lego wchodziły na zachodzie, ale u nas mało kto o nich słyszał.

Wujek inżynier przywiózł mi skądś ( nie wiem skąd ) ? olbrzymi zestaw, który dziś porównałbym do systemu Lego, bo było tam mnóstwo elementów, podstawy do budowy jak w Lego, ale były to takie "ażurowe" blaszki różnej wielkości i kształtu, z mnóstwem nawierconych otworów, kółka, wielokrążki, korbki itp. Elementy łączyła się śrubkami, ale można było zbudować wszystko.

 

Dźwig, który zrobiłem obracał się na podstawie i jeździł na kołach, a wysięgnik pracował jak w rasowym dźwigu.Robiliśmy zawody na stole. Omotywało się nitką jakiś mały przedmiot i opuszczało na to hak - kto zaczepił i podniósł wygrywał.

Jak się ten system nazywał, nie pamiętam, ale zabijał zimą nudę baaardzo skutecznie.

Też miałem taki zestaw z "blaszek" :)

Dodatkowo, mam u siebie w pokoju chyba 21 Bionicle, z czego z 10 takich malutkich i reszta "normalnych". Z tego co pamiętam, wszystkie były kompletne, mam nawet do nich instrukcje (albo powinienem mieć). Ciekawe, czy są coś warte :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja gdy byłem mały rozwaliłem na części wszystkie auta, ciężarówki, stacje benzynowe, samoloty, bionicle i inne takie. Kilka lat temu strasznie wciągnęło mnie robienie pistoletów z użyciem gumek recepturek. Zobaczyłem kilka mechanizmów na Youtube, a już potem poniosła mnie fantazja :)

Polecam też zrobić łuk z tych długich belek z dziurkami i strzałę z grotem z czarnych bolców, naprawdę całkiem imponującą moc ma taki łuk ;)

Edytowane przez tytanradzior
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lego robi już poważne zabawki - zaimplementowali nawet własny język programowania, do konstrukcji robotów - można samemu programować układy które masz w zestawie. To już zabawa na serio.

Śmiechem żartem - Lego Mindstorm jest przedmiotem na studiach technicznych w kierunku mechatronika i innych.

 

 

Dla ojców z synami. Tak żeby można było żonie przetłumaczyć że to nie zabawka dla starego tylko dla młodego :) No i można dziecko zainteresować jakimiś podstawami mechaniki czy inżynierii.

Podobno niesamowicie skuteczny odstresowywacz, tyle że to nie są tanie rzeczy...

Mój kuzyn ma 2 letnie dziecko - chłopaka. Jego dziecko ma zainteresowania - helikoptery RC 4 kanałowe, drony, modele RC samolotów... Jasne :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mając 4 lata umiałem czytać i pisać (Mama nudziła się w domu, więc mnie nauczyła), także nie wątpię, że 6-7 latek może jarać się Lego Technic i zaczynać rozumieć mechanizmy.

 

Ojciec uczył mnie w tym wieku o kołach zębatych i przekładniach, także nauczyłem się trochę mechaniki robiąc z nim małe konstrukcje z drewna i starych zębatek :P nie każdy w tym wieku bazgrze po ścianach i zjada babole z nosa ;)

 

@down

Arkusz
Ja się uczyłem na starej, zdekompletowanej SHLce :D

Edytowane przez nismovsky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też umiałem czytać i pisać coś koło czwartego roku życia (mama nauczycielka), od tego też wieku uczyłem się angielskiego. Klocki lego układałem też coś od 4-5 roku życia. Ale nikt nie nauczył mnie więcej o mechanizmach itp., niż mój tata i nasz fiat 126p :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem mały to miałem tego mnóstwo i chyba jeszcze mam na strychu. Włącznie ze wszystkimi z serii Bionicle.

Spojrzałem na Aliexpress i można tam mieć Falcona Millennium od firmy Lepin za niezłą kwotę ;)

 

Kupiłem na Aliexpress figurki superbohaterów.

Owszem, pasują do LEGO, ale zdecydowanie to nie jest ta jakość plastiku oraz farb. Także nie polecam kupować dużych zestawów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój kuzyn ma 2 letnie dziecko - chłopaka. Jego dziecko ma zainteresowania - helikoptery RC 4 kanałowe, drony, modele RC samolotów... Jasne :D

Tyle że dzieci są w różnym wieku. Mając takiego gagatka w wieku wczesnego buntu, takie rozrywki to może być jeden z niewielu (skutecznych) sposobów na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu z synem czy nawet córką. W dodatku może oderwać na trochę od wszelkich rozrywek ekranowych (komputer, konsola, TV, telefon). Oczywiście to że samemu ma się frajdę z takiego budowania też nie jest bez znaczenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mój kuzyn ma 2 letnie dziecko - chłopaka. Jego dziecko ma zainteresowania - helikoptery RC 4 kanałowe, drony, modele RC samolotów... Jasne :D

Tyle że dzieci są w różnym wieku. Mając takiego gagatka w wieku wczesnego buntu, takie rozrywki to może być jeden z niewielu (skutecznych) sposobów na przyjemne i pożyteczne spędzenie czasu z synem czy nawet córką. W dodatku może oderwać na trochę od wszelkich rozrywek ekranowych (komputer, konsola, TV, telefon). Oczywiście to że samemu ma się frajdę z takiego budowania też nie jest bez znaczenia ;)
Moja córka ma 7 lat. Całkiem sprawnie pisze procedury rysujące wielokąty w logomocji. I ma za sobą dwa samodzielnie napisane, działające skrypty w pythonie. Jeśli dziecku się coś podoba, to może niejednego zadziwić zdolnością adaptacji umysłu.
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja córka ma 7 lat. Całkiem sprawnie pisze procedury rysujące wielokąty w logomocji. I ma za sobą dwa samodzielnie napisane, działające skrypty w pythonie. Jeśli dziecku się coś podoba, to może niejednego zadziwić zdolnością adaptacji umysłu.

A jakoś niedawno widziałem porównanie faz rozwoju umysłu i świadomości u dziecka do nauki programowania, i zastanawiałem się jak można tym męczyć dziecko xD

 

Ale fakt jak cos zainteresuje nawet mniejszego szkraba to nic tylko przygotować się na niespodziankę.

 

P.S. Jak znajdę wspomniane filmiki z porównaniem to podrzucę tutaj ;)

Tu jest jeden, drugiego z telefonu nie umiem znaleźć ;)

 

Skrobnięte w tapatlku ;)

Edytowane przez Ugz
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności