Skocz do zawartości
  • 0

Nowe słuchawki nauszne [800-900zł]


Strew

Pytanie

Cześć

 

Niegdyś na tym forum doradzono mi (jeśli dobrze pamiętam, to Perul dużo mi pomógł) moje obecne Shure SRH440, które mam już kawałek czasu, bo kupiłem je niedługo po ich premierze. Słuchawki chodzą bez problemu przez cały ten czas i podoba mi się ich dość duża neutralność, więc trafiono w mój gust idealnie. Krótko mówiąc, tego typu słuchawki bardzo mi się podobają, także od razu jest to mała informacja czego szukam.

 

Generalnie najpierw poczytałem wiele tematów, zanim zacząłem pisać ten post. Naturalnie najpierw podam wymagania, bo bardzo często widzę, że ludzie piszą prośbę o pomoc, a pierwsze posty jakie się pojawiają, to upomnienia o informacje. Także tego...

 

1. Słuchawki muszą być na pewno zamknięte. Izolacja konieczna.

2. Nie będę w słuchawki w żaden sposób integrował, wykonywał modów i innych podobnych praktyk. Po prostu kupuję i słuchawki chodzą, jak aktualne SRH440.

3. Chciałbym, aby słuchawki były renomowanej firmy typu Shure, Sennheiser, Audio-Technica, Beyerdynamic itd. Nie lubię eksperymentować z firmami no name ani z żadnymi wynalazkami typu Superlux itd.

4. Fajnie by było, aby słuchawki nie były "made in china". Jakoś alergię na to ostatnio złapałem :P

5. Wymagana niska impedancja, aby poszły z każdego źródła zasilania, bo nie będą używane tylko do odsłuchów na kompie, ale również czasem słucham muzyki przez smartfona gdy wybieram się gdzieś pieszo, a nie autem. Potocznie mówiąc, aby zagrały z kartofla :)

6. Nie wiem czemu, ale Shure przyzwyczaiło mnie do podłużnej muszli. Gdy zakładam jakieś inne słuchawki takie jak np. AKG które są okrągłe, to jakoś tak dziwnie mi w nich.

7. Wygląd? To raczej sprawa drugorzędna, bo jak je mam na głowie, to je słyszę, a nie widzę ;)

8. Budowa - preferuję masywny pałąk. Nie lubię takich jakiś cienkich, które wyglądają jakby miały się zaraz złamać.

9. Budżet... Tu jak zawsze jest problem, bo nie potrafię powiedzieć że 800zł, skoro za 900zł będą słuchawki które zmiotą te za 800zł. Postaram się podać kilka typów słuchawek, także budżet będzie zawierał się pomiędzy ich cenami.

 

Słuchawek generalnie używam do słuchania muzyki i obrabiania amatorskich materiałów filmowych. Dlatego lubię, jak słuchawki nie przekłamują mi dźwięku, czyli przykładowo biją bassem po uszach, aż się głowa trzęsie. Muzyka jakiej słucham to w zależności od nastroju, ale głównie to klasyka współczesna (Two Steps from Hell, Hans Zimmer, Howard Shore) i tu lubię sobie przywalić po uszach. Czasem zdarza się taki luźny pop jak to w radiach leci. Lubię czyste brzmienie, lubię słyszeć separację między instrumentami, dokładność i dynamika dźwięku. SRH440 zapewniają namiastkę tego, ale jak na tanie zamknięte słuchawki radzą sobie przywozicie. Także potrzebuję słuchawek, które przekażą mi neutralny dźwięk, bez żadnych kombinacji. Chciałbym sobie po prostu po latach wskoczyć poziom wyżej niż SRH440 :)

 

Moją pierwsza propozycją, którą sobie wybrałem, to oczywiście Shure. Zwróciłem oczy ku modelowi SRH940. Przekonująca dla mnie jest ta recenzja:

http://forum.mp3store.pl/topic/86244-shure-srh940/

Wydaje mi się, że będą lepszym wyborem niż model niższe SRH840 i dadzą mi spory przeskok z 440.

Minus - z tego co wyczytałem, to nadal produkt chiński. Liczyłem, że droższe towary będą produkować w innym kraju, tak jak to robi wiele firm. Dalej w wątku z recenzją można znaleźć temat odnośnie pęknięć. Czy taki coś brać na poważnie? Ja na moich 440 nic takiego nie mam, wyglądają jak nowe mimo iż z nimi przeszedłem dziesiątki kilometrów i używam ich w domu niemal codziennie (obejrzałem całe słuchawki dokładnie teraz). Nie wiem, czy ktoś próbuje gwoździe słuchawkami wbijać, czy rzuca nimi w teściową, że tak pękają? :P

 

Na drugim miejscu są AKG K550. Gdzie się nie wejdzie, to zawsze można znaleźć dobre słowo o tych słuchawkach. Aczkolwiek tutaj jest już bardziej podzielone zdanie, co do ich brzmienia. Jedni twierdzą, że są bardziej muzyczne i oddają trochę basu, inni zaś mówią że to nadal naturalne słuchawki. Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, którego nie znam czytając wypowiedzi. Jakże one wyglądają w porównaniu do SRH940?

 

Beyerdynamic DT 880 PRO. Zwróciły moja uwagę przez to, że są podrukowane w Niemczech. Posiadam mikrofony Sennheisera produkowane z Niemiec i to jest coś, czego żaden chiński produkt nigdy nie osiągnie, nie tylko pod względem wykonania i jakości materiałów, ale również jeśli chodzi o niezawodność. Znam osoby, które posiadają te same mikrofony co ja od 8-9 lat (wcześniejsze rewizje), pościerały się napisy, a mikrofony nadal nie do zdarcia. Jakoś zawsze mnie ciągnęło do Niemieckich produktów, od elektroniki aż po samochody. Jak to wygląda w przypadku tych słuchawek? Czy nadają się do zastosowania powiedzmy amatorsko-studyjnego?

 

Nie znalazłem nic ciekawego od Sennheisera, a szkoda, bo lubię tą firmę. Pozostaje zatem rozważyć powyższą trójcę, chyba że jest jeszcze coś ciekawego, co oko laika nie wyłapało z otchłani niekończącego się internetu?

 

Mam nadzieję, że wszystko jasno przedstawiłem i z kolejnego zakupu będę zadowolony jak niegdyś z SRH440 ;)

Edytowane przez Strew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

@Strew, poczytaj jeszcze na head-fi i innych zagranicznych źródłach o PSB M4U1. Mogę polecić z ręką na sercu, i spełniają wszystkie twoje oczekiwania (uznan firma, ale głośnikowa - jak Focal zresztą, nie jestem tylko pewny gdzie są produkowane, pudełko mam w piwnicy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oj to już jednak półka wyżej niż SRH940 czy ATH-MSR7. Jednak zostanę przy tych tańszych słuchawkach, więc raczej te PSB odpadają i podejrzewam, że one bardziej by mogły rywalizować z Beyerami T70. Skupię się na czymś w okolicy MSR7, bardzo mnie zaintrygowały te słuchawki, aczkolwiek pewnie jeszcze będę się rozglądał, do czasu gdy nie uda mi się ich odsłuchać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Spoko, myślałem, że wzrósł Ci budżet do 1200, dlatego polecałem PSB :)

Edit: http://ministerstwodzwieku.pl/pl/focal-spirit-classic-salon-warszawa-al-krakowska-223-tel-606-553-190.html jeszcze te są godne uwagi, choć muszle ciut małe :)

Edit2: http://allegro.pl/psb-m4u-1-piekne-dealer-sklep-audiopunkt-mokotow-i6130200661.html Jednak PSB da się znaleźć poniżej 1k pln :)

Edytowane przez marab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ze zdobytych informacji od użytkowników, SRH940 pękają jak szalone, ciężko znaleźć przypadek gdzie nie są pęknięte. Nowy pałąk w Polsound 170zł, jeśli słuchawki nie mają gwarancji (więc 2 lata i robią się wydatki). Z tego powodu chyba odpadną. Szkoda, bo z opisów pasowałyby świetnie.

 

Zostaje przegląd właśnie Beyerów DT770 czy wiele dobrego można przeczytać o DT150, są Audio-Techniki ATH-M50X oraz ATH-MSR7, aczkolwiek do zastosowań muzyka klasyczna + mała obróbka dźwięku chyba najbardziej nadawać będą się MSR7. Aczkolwiek w głowie mam już tak namącone, że będę musiał jakieś przesłuchać, zanim kupie, bo nie ma jednoznacznego kandydata nr 1, takiego jakim były właśnie 940.

 

Gregio, a co dokładnie oznacza "do ludzi"? :D Chyba nie mowa tutaj o przechadzaniu się na mieście, żeby tylko pokazać jakie się ma słuchawki? Zresztą, 99% społeczeństwa i tak by nie zwróciła na to uwagi :) Dobra, tak na poważnie to wiem o co chodzi - o normalny codzienny użytek bez większego zastosowania na jakiś konkretny cel. Powiem tak, na słuchawkach głównie słucham muzyki, a zdarza mi się obrabiać dźwięk. Wtedy chcę, aby słuchawki mi dokładnie wszystko pokazały, wszystkie zakłócenia, dokładne brzmienie, szumy itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz ja słucham tylko muzyki i nie zajmuje się obróbką także Ci nie doradze :P Miałem DT 770 i brzmienie jest lekka V-ką, a jednak są stosowane w studiu na potęgę, a ja miałem przeświadczenie, że do studia to tylko słuchawki które brzmią liniowo bo pokazują wszystko w ilości jakiej powinno być :P

Także możesz skierować swoje kroki ku DT770 i DT150 bo MSR7 i M50X to raczej jako portable :)

Jeżeli masz troche więcej gotówki to zawsze możesz kupić 2 pary i jedną odesłać bo dokonaniu wyboru, bo odsluch tych wszystkich modeli w jednym sklepie jest raczej niemożliwy :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A właśnie, które z tych czterech co wymieniłeś są takie najbardziej liniowe? MSR7 czy DT770? :)

 

Drugie pytanie, czy to portable, ma jakiekolwiek znaczenie? Czy to tylko zwykły dopisek do słuchawek o niskiej impedancji, świadczący o tym że smartfon je zasili? Bo tak szczerze, to na moje amatorskie oko jeszcze różnicy nie widzę między takimi domowymi a przenośnymi, oprócz tej impedancji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak chcesz jeszcze inne propozycje to sprawdz ten link:

http://www.innerfidelity.com/content/innerfidelitys-wall-fame-full-size-sealed#PEJuYfVxc18JBX3q.97

 

Wiadomo, kazdy ma inne preferencje, ale to co tam polecaja jest generalnie bardzo dobre w swojej cenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mnie sie wydaje, ze bardziej liniowe są MSR7 i do tego są chyba dosyć neutralne także jeżeli o mnie chodzi to idealne do produkcji, ale to jest stwierdzenie laika, ktory probuje patrzec logicznie, a DT 770 to jest granie V-ką, czyli wypchnięty bas i góra także brzmienie typowo rozrywkowe i moim zdaniem nie pasuja do produkcji muzyki, no ale jak juz mowilem ja sie nie znam na warunkach w ktorych sie robi postprodukcjie wiec nie zwazaj na moje dywagacje.

 

HM5 tez wez pod uwage, ale one sciskaja jak imadlo :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Lolomanolo, dzięki za dobry link i nawet opis MSR7 się znalazł :)

 

 

If you like your sound a little on the bright side, you're going to love the Audio Technica ATH-MSR7.

 

 

I highly recommend the Audio Techinca ATH-MSR7 if you like things a little on the bright side.

 

Wstępnie to mi się podoba :)

 

 

Gregio, właśnie z tego powodu HM5 odpadają, chociaż o MSR7 też piszą że mocno potrafią cisnąć :P Właśnie coś neutralnego do studia potrzebuję, bo jak się słucha jakiś nagrań, to potrzebna jest ta taka neutralność :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Oglądałem właśnie ten filmik dzisiaj rano i patrzyłem jak rzeczywiście fajnie je ułożył facet :)

 

Panowie... Wiem, iż kręcę jak diabeł słońcem, ale coś mnie kusi jeszcze w stronę ATH-M70x. Chyba wszystkich słuchawek na raz w sklepie nie zastanę, także muszę wybrać jakiś kandydatów, może 3-4 sztuki których bym chciał posłuchać, to pewnie będzie do zrealizowania. Jest duża różnica w dźwięku w stosunku do MSR7, bo cenowo sporo w górę... Brzmieniem podobne do MSR7, tylko że lepsze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

A czy potrafi ktoś podać wiarygodną recenzję słuchawek ATH-M70x? Oczywiście w języku angielskim, bo po naszemu nie ma. Przeczytałem kilka recenzji, ale co każda to inna, gdyż inne były punkty widzenia recenzentów. Jeden gość pojechał równo po M70x zamiatając je pod dywan i eksponując M50x bo M70x były jego pierwszymi studyjnymi słuchawkami jakie recenzował, zaś inni zachwycają się studyjnością i szczegółowością podobnie jak Fallow przy recenzji SRH940. W co wierzyć? Jaki portal potrafi bardzo wiarygodnie opisać słuchawki, bez wynoszenia ich pod niebiosa, ale również nie opisując ich przez basocholika (twister6 na head-fi) dla którego brak głębokiego basu skreśla słuchawki raz na zawsze? I w sumie dlaczego M70x są u nas tak mało popularne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiem, wiem, przeszukałem wszystkie posty z nazwą "M70x" na tym forum, aczkolwiek było ich niewiele. Być może ludzie tak piszą, bo M50x opisywane są jako fajne do muzyki z bardzo dobrym głębokim basem, zaś M70x są całkowicie odmiennymi słuchawkami - liniowe, studyjne czy jak to tam się prawidłowo nazywa? Gdzieś na anglojęzycznych forach wyczytałem, że są podobne do SRH940, zaś tymi tutaj ludzie się zachwycili pod względem dźwięku, mimo iż basu też nie mają za dużo tak jak M70x. Zastanawiam się teraz, czy tak na ludzi oddziałuje dobra recenzja na forum, którą mają SRH940 i poszedł na nie wielki HYPE (tak to tu na forum nazywają)?

 

Z recenzji M70x ta wydaje się być sensowna gdyby ktoś szukał:

http://www.lachlanlikesathing.com/2015/02/audio-technica-ath-m70x-first.html

Aczkolwiek pojęcia nie mam, czy taka jest, bo jest to tylko "moje wydaje mi się".

 

Gdyby ktoś słuchał M70x i chciałby się podzielić wrażeniami, to chętnie poczytam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wbudowany mikrofon slucha dzwiekow otoczenia i wysyla je do sluchawek w przeciwfazie, czyli sluchawki oprocz muzyki graja jeszcze zewnetrzny halas odwrocony o ok. 180 stopni. Fale z otoczenia i ze sluchawek sie nakladaja i w jakims stopniu "canceluja".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To chyba nie jestem tam wymagający, aby kupować takie wynalazki. Lepiej za różnicę w cenie kupić jakąś dźwiękówkę?


Panowie, podrożę jeszcze temat, bo to ciekawa sprawa. Czy MSR7 jest produkowane w Chinach i Japonii jednocześnie? Większość posiadaczy mówi, że na ich słuchawkach pisze jak byk wyprodukowane w Chnach, ale są recenzje w których idzie znaleźć napis "made in Japan", przykładowo jak ta:

http://hifiphilosophy.com/recenzja-audio-technica-ath-msr7/?caly-artykul=1

 

Do tego na amazon jest sporo różnych aukcji, przykładowo:

https://www.amazon.co.uk/Audio-Technica-ATHMSR7-Headphones-Black/dp/B00OTAE2B0

https://www.amazon.co.uk/Audio-Technica-ATHMSR7BK-ATH-MSR7BK-Headphones/dp/B00PEU9CFA

 

Powyższe aukcje są tanie. Te poniżej sporo droższe, ale z dopiskiem JAPAN IMPORT:

http://www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-MSR7-GM-Gun-Metal-Resolution/dp/B00OTADUJA

http://www.amazon.com/Audio-Technica-ATH-MSR7-BK-Resolution-Headphone/dp/B00OTAE2B0

 

Czyżby produkowane był w dwóch krajach?

Edytowane przez Strew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Co Ty sie tych China tak uczepiles? W dzisiajszych czasach stwierdzenie, ze co jest gorsze, bo zostalo wyprodukowane w Chinach jest conajmniej smieszne. Produkty takich marek takie jak Apple, Ifi, Oppo, Cayin sa produkowane w chinach i ze swieca szukac czegos wykonanego lepiej. Obawy o wytrzymalosc oprzyj lepiej na analizie designu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności