Skocz do zawartości

Fisher Audio promocja czy wałek ?


wojtek10611

Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 miesiące temu...

No i wzięły i mi popękały fiszery. I niesetety nie mówię o tych osłonkach/zaślepkach czy jak je tam zwał (te mi już dawno popękały).

Popękały łączenia pałąka z widełkami, z obu stron, co prawda słuchawki jeszcze się trzymają na głowie ale obawiam się, że długo to nie potrwa.

Ma ktoś jakiś pomysł czy można gdzieś te części dokupić/wymienić/naprawić?

Nie chciałbym tego zalewać jakimś betonem i owijać taśmą bo zależy mi na tym żeby wyglądały w miarę estetycznie - siedzę w nich w pracy.

W ostateczności kupię jakieś inne HM5 czy rebrandy i zrobię swapa przetworników, ale dalej pozostaje obawa, że nowe obudowy też pękną.

Przy okazji może ktoś wie gdzie zdobyć nowe 'zaślepki' i obicie pałąka?

Załączam zdjęcia tragedii.

20170531_112037.jpg

20170531_112055.jpg

20170531_112126.jpg

20170531_114214.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej,

 

U mnie też zaczynają się powoli rozpadać, ale w sumie od początku było widać że to za długo nie wytrzyma ;).
Zastanawiam się teraz czy próbować dodrukować te elementy (nie mam pojęcia jaki mógłby być koszt?), czy po prostu skręcić to samodzielnie.

Kolega Crysis94 wspominał coś o skanowaniu 3d tych elementów, ciekawe czy udało mu się to zrobić?

Ja póki co znalazłem taki model na rosyjskiej stronie: http://3dtoday.ru/3d-models/gadgets/aksessuary/zapchast_dlya_obodka_fischer_audio_fa_003_ti/, wygląda tak sobie ale pewnie przy wydruku z porządnego materiału wytrzymałby trochę...

Jak ktoś ma jakiś sensowny pomysł to chętnie skorzystam a jeśli nie to trzeba będzie pobawić się w złotą rączkę i jakoś to poskręcać samemu :D .

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wydrukujesz z PLS to powinno wytrzymać dłużej niż oryginalny plastik.

Co do kosztów, to obecnie sporo jest miejsc w których możesz wydrukować 3D - zapytaj i oceń czy warto. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam,

 

Temat niby stary, ale może komuś się przyda informacja. Niedawno moim FA-003ti, które również kupowałem na iBood, pękł pałąk ale ponieważ bardzo lubię te słuchawki postanowiłem o nie zawalczyć. Docelowo znalazłem na portalu na A. aukcję dolnych cześci pałąków do Brainwavz hm5 i te spasowały idealnie. Niestety zaczęły mi pękać również małe plastikowe części na górnym elemencie pałąku. Człowiek od aukcji okazał się mieć drukarkę 3D i zaprojektował i wykonał również ten element. Zostawiam do niego maila, gdyby ktoś był zainteresowany, bo kontakt był dobry a człowiek zostawił sobie projekt "gdyby ktoś jeszcze się trafił": Jacek Pomorski jacekpom@gmail.com

Jedyny problem był z brakiem śrubek przy dolnej części pałąka, ale jakieś "behemoty" udało mi się dobrać :) Można by pewnie znaleźć mniejsze i ładniejsze.

Osobom, którym pseudo-skórzana powłoka zaczęła schodzić z górnej części pałąku polecam delikatnie "obrać" ten element za pomocą szmatki i mydła. Pod spodem jest całkiem akceptowalny i przyjemny materiał, a przede wszystkim nie sypie się nam nic na głowę.

Załączam zdjęcia z aktualnym wyglądem słuchawek.

 

IMG_20171215_121430.jpg

IMG_20171215_121458.jpg

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Witam,
 
Temat niby stary, ale może komuś się przyda informacja. Niedawno moim FA-003ti, które również kupowałem na iBood, pękł pałąk ale ponieważ bardzo lubię te słuchawki postanowiłem o nie zawalczyć. Docelowo znalazłem na portalu na A. aukcję dolnych cześci pałąków do Brainwavz hm5 i te spasowały idealnie. Niestety zaczęły mi pękać również małe plastikowe części na górnym elemencie pałąku. Człowiek od aukcji okazał się mieć drukarkę 3D i zaprojektował i wykonał również ten element. Zostawiam do niego maila, gdyby ktoś był zainteresowany, bo kontakt był dobry a człowiek zostawił sobie projekt "gdyby ktoś jeszcze się trafił": Jacek Pomorski jacekpom@gmail.com
Jedyny problem był z brakiem śrubek przy dolnej części pałąka, ale jakieś "behemoty" udało mi się dobrać Można by pewnie znaleźć mniejsze i ładniejsze.
Osobom, którym pseudo-skórzana powłoka zaczęła schodzić z górnej części pałąku polecam delikatnie "obrać" ten element za pomocą szmatki i mydła. Pod spodem jest całkiem akceptowalny i przyjemny materiał, a przede wszystkim nie sypie się nam nic na głowę.
Załączam zdjęcia z aktualnym wyglądem słuchawek.
 
IMG_20171215_121430.thumb.jpg.dc7e5533b96e91a9b1e0587f1ccac64c.jpg
IMG_20171215_121458.thumb.jpg.72d7c342b0be1b0c4480fa73d016a081.jpg
To pękł pałąk czy widełki? Obie te części sa metalowe, jak udało Ci się je "pęknąć" . W którym miejscu dokładnie? Czy może chodziło o te plastikowe elementy łączące pałąk i widełki o których pisaliśmy wcześniej?
Drugie pytanie - ile kosztowało dodrukowanie tych elementów?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pękły plastikowe elementy. Oryginalne widełki są metalowe, ale trzymają się "górnego" pałąka plastikiem i ten plastik pękł (nowe widełki są jednoelementowe i w całości z plastiku).

Do tego elementu trzymające materiał do górnego pałąka (mówię o tym metalowym) też zaczęły pękać, stąd wymiana wszystkich plastików. Za nowe widełki zapłaciłem 60, za górne elementy 30+wysyłki.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności