Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fisher Audio promocja czy wałek ?


wojtek10611

Rekomendowane odpowiedzi

To nie hybrydy - to "welury" od Fishera (którym w sumie bliżej do hybryd), nie mają perforacji od wewnętrznej strony i skórki od zewnętrznej strony jak hybrydy Brainwavz. Te ostatnie mam aktualnie z T5p.2, więc jak przyjdą to porównam (w ciągu godziny jest planowane dostarczenie) ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też mają taką jakby rysę na tym elemencie plastikowym, co wyżej, coś takiego jak ta co jest uwidoczniona mniej więcej na środku tego elementu. Poza tym, kabel jest bardzo zakurzony i wydaje się, że wręcz ten kurz się pozlepiał. W każdym razie, na nowy nie wygląda. Jeżeli chodzi o pady welurowe, to są takie jak tu: http://www.soundperfectionreviews.com/2015/04/review-fischer-audio-fa-003ti-including.html

 

Po pierwszym odsłuchu ciężko mi stwierdzić, czy wolę je od HM5. Pewnym jest to, że dźwiękowo to pierwsza klasa. Nie wiem, czy to kwestia wygniecenia padów, niewygrzania, czy też ucisku pałąka (mój w HM5 jest już dość wyrobiony), ale dźwięk FA-003Ti:

 

- mają lepszą separację i rozdzielczość; dźwięk jest bardziej konturowy

- są jeszcze równiejsze (basu jest faktycznie nieco mniej, ale jest bardziej precyzyjny i ma mocniejszy wykop; wysokie tony mają nieco przyciemniony charakter w moim odczuciu, a wszelkie dzwonki, "przeszkadzajki" i wokal jakby jeszcze bardziej obecne i namacalne)

- zdaje mi się, że jest również większe wrażenie dźwięku "3D" mimo tego, że scena jest raczej podobnych rozmiarów (ciężko stwierdzić z całą pewnością, tym bardziej, że HM5 mają wygniecione pady i wyrobiony pałąk; mimo wszystko, jeśli komuś nie podobał się sposób kreowania przestrzeni HM5, to wątpię, że ten z Fischerów nagle odmieni jego słuchawkowy pogląd w tym względzie)

- plus dla mnie taki, że mimo być może mimo nieco bardziej zróżnicowanej i wypełnionej barwy, to dźwięk pozostał spójny i koherentny, zwał jak zwał - podobnie jak w HM5. Nic tu nie gra na siłę, za to jakbym miał na szybko porównać jeszcze z HM5, to Brainwavzy to takie bardziej relaksujące granie

 

 

To tak na szybko. Póki co słucham sobie na nich i zobaczymy, co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy reklamacja tych rys pęknięć ma sens, u mnie pojawiły się po wymianie padów a jak na mnie to poszło to wyjątkowo sprawnie i szybko. Ogólnie to imho wykonanie jest koszmarne, tj. te ogumione plastiki są nieakceptowalne, są klejące i łuszczą się przy dotyku, dramat, chyba dźwięk tylko je ratuje, pograły jakieś 3h i już grają coraz lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co gorsza pokrywa je taka cieńka warstwa, która nawet nie wiem jak mi się przetarła/złuszczyła w kilku miejscach odsłaniając ciemniejsze jeszcze bardziej klejące się plamy, no serio dramat, chyba mi się rozpuściło w ciepłych palcach przy wymianie padów, bo poza tym sobie leżały wygodnie. No cóż, moim pozostało już tylko grać, bo wyglądać już nie będą :D

 

edit. to chyba wina wilgotnych paluchów jak teraz widzę, u mnie jest taki dosłownie klej na elementach kończących skórzane obicie na pałąku, od początku mnie to wkurzało (widzę to też trochę na zdjęciu powyżej, ale nie w takim stopniu jak u mnie) i próbowałem zetrzeć lekko wilgotną ścierką, ale ani to pomogło a jeszcze łapiąc kopuły zabiłem to tworzywo lekko wilgotną ręką xD Nie wiem jak można było użyć takiego badziewiastego tworzywa, najgorszy plastik były lepszy, biorę do ręki dysk ADATA HD650 i to obicie tam gumowe jest lepsze niż w tych słuchawkach, nie klei się i mogę je trzeć do woli.

Edytowane przez _dorian_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, nawet Manu wpis dodał, szkoda, że w takich okolicznościach. Faktycznie, całe te słuchawki są jakieś takie gumowate. Obok leżą HM5 i one sprawiają dużo lepsze wrażenie (może oprócz widełek) - w nich nic się nie klei i rzekłbym, że ten materiał jest całkiem przyjemny w dotyku. W całej tej sytuacji to można by odnieść wrażenie, że Fischery są rebrandem (tylko te widełki) i jednak jakość dźwięku, która w FA-003Ti jest lepsza - tam gdzie HM5 są nieco misiowate w brzmieniu, tam Fischery mają lepszą kontrolę, poza tym FA są równiejsze i mają jakby to grubbby napisał, takie "grubsze" i lepiej wypełnione wysokie tony. Ogólnie zmiany według mnie poszły w dobrym kierunku, tak mi się przynajmniej na ten moment wydaje, bo to to samo, tylko że "w HD" i jest jednak no równiej...

 

U mnie skórka na pałąku się łatwo nie przeciera, ale znowu dużo siły w to nie włożyłem. W niektórych miejscach, tak jak na pierwszym zdj. wrzuconym przez Manuela, wygląda jakby nieco gorzej niż w innych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dałem lajki chociaż należą się łapki w dół dla ibooda lub/i producenta. O mało nie kupiłem.... a miało być tak pięknie :(

 

Skandal, po prostu. Niestety nie po raz pierwszy :( Niemniej, po umyciu gum muszli i starciu tego ścierwa z headbandu (i wypraniu materiału z resztek skruszałego materiału) jest prawie dobrze - prawie czyni różnicę - wyglądają na ciut styrane używki moje umyte nówki. Miałem sporo vintage - żadne w rękach mi się nie rozlatywały (pseudo skórka headbandu) - żadne nie kleiły do rąk z setek pewnie par słuchawek które miałem na uszach. Skandal. Niemniej dźwiękowo super - dla mnie zamknięte dt880, tego właśnie chciałem i jestem zadowolony. Ale godzinę kląłem ibooda doprowadzając te słuchawki do stanu użyteczności.

Edytowane przez manuelvetro
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja miałem sporo szczęścia - headband jak nowy, kabel bez zarzutu... ale te maskownice trzymające headband też się bardzo kleją - one i prawa muszla.

Czyli jutro czeka mnie mycie tych plastikowych elementów denaturatem...

maskownice już zdemontowałem - elementy konstrukcyjne pod nimi bez zarzutu - bez pęknięć, twardy plastik.

 

Dźwiękowo bomba. Zostają razem z T5p.2 i T70-R10... i jakoś specjalnie wstydzić się nie muszą, szczególnie po zmianie padów na Softy HM5 :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjąłem fa-003 z głowy i przypomniało mi się jak musiałem HM5 po każdym użyciu pady skórkowe wycierać. Cholera fishery grają bardzo fajnie, ale to wycieranie to mnie w............ ! A to z ciekawości nałożyłem te hybrydy / bo to nie są przecież welury, trzymanie pada i boki wewnątrz są skórkowe - dało mi to cień nadziei. I się bardzo rozczarowałem... pozytywnie. Siedzę od pół godziny na welurach/hybrydach - uszy mi się tak nie pocą /bo do uszu przylega welur/ a gra mi bardzo zacnie. Bez żadnych porównań - czysto subiektywnie - po prostu podobają mi się te fishery na hybrydach - nie tylko jeśli chodzi o poprawę komfortu /tak istotną latem/ ale także dźwiękowo. Pal licho klejące plastiki, które musiałem myć, pal licho [edit] pseudoskórkę [edit] headbandu, która rozpadła mi się w rękach. Jestem mega zadowolony :P

Edytowane przez manuelvetro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O proszę, syn marnotrawny powrócił i od razu na powitanie popsuł słuchawki ;d

 

Moja teoria jest taka, że to kilkuletnie leżaki magazynowe wykonane z ekomateriałów, które już się zaczęły biodegradować ;) Albo po prostu były magazynowane w kiepskich warunkach (temperatura, wilgotność).

 

Jeśli elementy pałąka zaczynają pękać, to radziłbym to czym prędzej odsyłać, bo za miesiąc trzeba będzie dorabiać części na drukarce 3d... albo wręcz robić przeszczep driverów do innych obudów.

 

Wychodzi więc na to, że to takie lepiej grające hm5, z gorszymi padami, w rozlatującej się obudowie, tańsze o 50zł... Jeśli po modach z hm5 da się wycisnąć porównywalną jakość brzmienia, to kiepski deal. Jeśli nie, to dyskusyjny. A myślałem, że Fischery mają nieco lepszą jakość wykonania niż Brainwavzy...

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności