Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki otwarte do 600zł


Bastic

Pytanie

Witam,

 

Aktualnie posiadam Takstar pro80 jednak po dłuższej posiadówce męczą mi sie w nich uszy. Grają zbyt neutralnie, żaden dźwięk się nie wybija. Czuję też, że dźwięk jest tak jakby za kurtyną, przyciszony.

Dlatego też postanowiłem zmienić je na słuchawki otwarte. Za DAC służy mi Audiotrack Prodigy Cube. Zastanawiałem sie nad SHP9500 (~500zl) oraz HD598 (640zl). Są jeszcze DT990 250ohm ale tego chyba Cube nie napędzi.

 

Edytowane przez Bastic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Sugerowałbym wziąć swojego daca i ampa i pojechac z tym do jakiegos sklepu gdzie pozwola Ci to przesluchac i posluchac sluchawek które wspomniałeś. Takiego testu nic nie przebije, tym bardziej ze podepniesz sluchawki do docelowego sprzetu z ktorym beda wspolgrac (Cube).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uznajesz pro80 za zbyt neutralne, które de facto neutralne nie są, a potem podajesz słuchawki naorawdę neutralne :)

Z wyjątkiem dt990 pro. Spróbowałbym z nimi - komfortowe i z wykopem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Najpierw zmienić Cube. To zmulona od dołu do góry zabawka, która owszem, jest tania i fajna na początku naszej drogi.

Potem przestaje wystarczać.

Prawdopodobnie nadszedł właśnie Twój Czas ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam,

 

Aktualnie posiadam Takstar pro80 jednak po dłuższej posiadówce męczą mi sie w nich uszy. Grają zbyt neutralnie, żaden dźwięk się nie wybija. Czuję też, że dźwięk jest tak jakby za kurtyną, przyciszony.

Dlatego też postanowiłem zmienić je na słuchawki otwarte. Za DAC służy mi Audiotrack Prodigy Cube. Zastanawiałem sie nad SHP9500 (~500zl) oraz HD598 (640zl). Są jeszcze DT990 250ohm ale tego chyba Cube nie napędzi.

fidelio L2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Pewnie lepszy Dac to kolejne 600zł. Poczytałem troche o tym cube i zamówiłem nowego oampa Muses M2, podobno odmula.

Precyzując moje wymagania chciałbym żeby dźwięk głęboko schodził ale też wybijał w górę w odpowiednim momencie. Bo w pro80 jest dół ale wydaje mi się niezbyt głęboki za to góra jest zbyt równa i tak jakby w tle. Ważne też zebym mógł w słuchawkach wysiedzieć 8-10 godzin bez zdejmowania.

Fidelio l2 zdaja się mieć małe muszle, poza tym przekraczają budżet bo kosztują około 800zł.


Budżet wzrósł do 1000 zł. Co myślicie o Fidelio X2, przekonuje mnie ich wygoda ?

Edytowane przez Bastic
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności