Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Lepiej jest jednak z brązowymi - białe to już za dużo przebarwień i trochę krzykliwości ;)

Zielone to 1500 oporu akustycznego, brązowe 1000, białe 680, szare 330.


Białe też mogą się podobać (mi się podoba), ale optymalnie przy ER4XR jest z brązowymi ;)


To jeszcze tylko sreberko BAL... chociaż obecnie przy stokowym kablu nic bym już nie zmieniał... ale jak można lepiej... :ph34r:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Hołki grają tak jak piszeta, to właśnie zrobiłem z Etów ER4s Hołki.

Recepta? - puścić je z SMSL Idol. Ależ on je dociepla i wypełnia. Gdyby nie braki sceniczne i tendencja do zlepiania przeszkadzajek z wokalem - kurde, darowałbym mu mały szczegół.

ALEŻ SYNERGIA!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No własnie colorflaje :) Mam pioneera xdp-100r który miał mi zastąpić colorflaja c10 bo chciałem 2 sloty na karty sd ale pioneer ma jeden minus, nie łapie synergii z er4 takiej jak C10 na którym to etysze grają mi jak małe staxy (małe w sensie że troche gorsze stax lambda a nie staxowe sr-001 które to mogą er4 buty czyścić).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A próbował z C4? :ph34r:

Też barwa jak nie Ety.

Próbował.

Jest czar. O dziwo cDuoo X3 nie tak daleko. Naprawdę mnie zadziwia ten Chińczyk za 5 stówek.

Ja chcę smartphone z dźwiękiem X3 i u mnie pozamiatane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja chodząc w er4s (bardziej w nich to słychać niż w hf) jestem w stanie na słuch odróżnić w których butach idę i po jakim podłożu :)

Także frajda tylko jak gdzieś klapnę w ztm. Ale frajda nieziemska bo wszystko znika naokoło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tupanie slyszalem tylko na poczatku uzywania etow potem przestalem tak samo zreszta jak w pierwszych dokanalowkach. Jak ide to nie slysze prawie nic poza muzyka byle kabel nie szural ale to juz dawno rozpracowalem :) Za to najfajniejsze bylo jak po dluzszym czasie uzywania etow podpialem audeo. Wogole muzyki nie slyszalem bo mi ulica ja zagluszala :P

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem dzisiaj XR z białymi filtrami i tak balans się wyrównał, przez zmniejszenie basu ale nadal kiedy potrzeba mamy pierd... i do tego tak przyjemne wibruje. Ale nadal nie zrobiło mi to z XR SR, które ubóstwiam za prezentację wokalu i średnicy, gdyż jest taka lekka, swobodna, a jednocześnie wciągająca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

prezencja podobna do SR, nie aż tak lekko, ale nie są to duże różnice... a w nagrodę trochę bardziej intymnie :>

Średnica jest wypchnięta trochę do przodu względem SR i XR na zielonych, dół mocniej niż w SR, ale nie jakoś znacząco, a za to pełniej

To pierwsze zdanie "Ktoś tu chciał SR z lepiej wypełnionym basem?" było pod wpływem emocji ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powoedz jak rozcykałeś kabel.

Mnie w er4 do szewskiej pasji doprowadza. W hf jest lepiej niż znośnie.

Szuraja generalnie tylko odcinki od trojnika do sluchawek, uzywam klipsa do przypiecia kabla do koszulko zaraz pod broda i kable ida wtedy tak ze nic o nic nie szura. Trzeba pamietaz ze czasami trzeba sluchawke wyjac i obrocic bo kabel lubi sie zawinac i szura sam o siebie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka minut słuchałem dzisiaj ER4XR. Potwierdziło się, że misiekkb zna mój gust :)

Wow factor XR mają chyba najlepszy ze znanych mi słuchawek. Detal prawie na poziomie er4s. Prawie, bo jednak ten bas trochę zaciera. Co prawda to nadal jedne z najbardziej szczegółowych reproduktorów dźwięku wogóle(choćby nie wiem jak ludzie nietoperze się zarzekali - moim zdaniem seria er4 ma paten na max szczegółu z przetwornika, nie muszę wydawać równowartości auta), ale względem er4s tracą nieco informacji na styku średnicy i niskich. Werble wyraźnie masywniejsze od tych na eskach i o dziwo ta masa w tym konkretnym przypadku niesie więcej informacji w XR.

Odsłuch krótki, konkluzja jedna:

Nie mając esek, a wpadnąwszy do audiomagic po pierwsze poważne armatury - wybrałbym ER4XR. Zżyty jednak z ER4S stwierdzam, że po większy wygar mogę kupić gr07 be, a cena za używki to równowartość różnicy w cenie pomiędzy er4s a er4xr.

Disclaimer:

Przesłuchałem jeden utwór Shpongle ("Man in a fluorescent suit"), którym celowo w pętli na xDuoo X3 katowałem się 90 minut zanim przyszedłem posłuchać XR. Do tej pory moja intuicja przy krótkich odsłuchach w audiomagic zawiodła mnie tylko przy pierwszym zakupie sl 681evo - to jedyne których się pozbyłem po pierwotnym wow. Reszta dumnie siedzi w mojej zagrodzie.

Za to potwierdzić muszę, że inżynierowie etymotic to cholernie świadomi ludzie i zrobili model stricte konsumencki. Ale w odróżnieniu od sennheisera wycisnęli maks szczerości dźwięku i frajdy z odsłuchu z każdej złotówki, podczas gdy sennheiser w Orfeuszach poszedł drogą "maks brzmienia za maks hajsu" :) (żart oczywiście - Orfiego nie słyszałem).

Druga uwaga - da się z esek zrobić XR - smsl idol ma sygnaturę taką, że eski dudnią, że klękajcie narody. Niestety przełom średnicy i góry w tym pierdku powoduje, że miotełki na talerzach w jazzie odbieramy jakby ktoś pumeksem szorował po betonie. Chyba pisany im mocno dociążony klasowy dac z sygnaturą ""

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najgorsze jest to, że po raz kolejny xDuoo X3 to qrewsko dobry player pod ety. Wciąga tutaj fiio x5ii w każdym aspekcie brzmienia (ale tylko z etami). Dajcie mnie smartfona co tak zagra i śmieję się z kilkunastokilowych kloców na głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zenek zapraszam wtedy jak będą dostępne wszystkie modele Etów i żebyś miał trochę więcej czasu, to sobie posłuchasz SR, XR jeszcze raz z białymi filtrami no i swoimi S. I to jaki model będzie dla nas, zależy tylko jakiej muzyki słuchami, wiem to jest, któryś raz powtórzone słowo, ale tak z nimi jest i dla Ciebie docelowo mogą być S, które są najbardziej uniwersalne, owszem XR na filtrach białych mają już równiejszy balans tonalny i tego basu mniej ale nadal mamy zachowane wibracje, ale mi się nie podoba prezentacja wokali w nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to. Piosenka o której mówiłem startuje ze smyczkami, potem wchodzi piękna gitara basowa, ostre synthy, połamany wokal i cudne przeszkadzajki. I właśnie wokalami eski zjadły xr.

Ale perkusja na xr miodzio. W zasadzie basu mi nie trzeba w eskach więcej, ale tą perę to bym do nich przypiął i jest ideał.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchamy - liczyłem bardziej na xr, bo miał pojawić się ten wygar. I był. Utwoerdziłem się tylko, że lubię chudość. Obym na sr się podobnie zawiódł :)

W końcu co ile można zmieniać doki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazje posłuchać SR i XR w AM, xr posłuchałem 5-10 min i odłożyłem, natomiast SR jest niby rozwinięciem S.

Ale S nie pasowały mi aż tak jak HF3 :D za to SR kurde czemu one kosztują aż tyle ... ciut więcej basu i jest git !!

 

Powiem tylko tyle POLECAM bardzo dobre swobodne klasowe granie tylko potrzebuje jakiegoś ampa z bas boostem i jest MEGA.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności