Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Dostanę na recenzję i usłyszę na własne uszy to uwierzę. Do tego czasu dziękuję, postoję :).

Hajp mi psuje!

To dobry, czy zły?

Jak będzie ten kryształ co w er4s i bas jak w mk5 to ja nie postoję,tylko przebieram nóżkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak - owszem jestem ciekaw nowych modeli, owszem lubię Ety, ale jakoś ostatnio doszedłem do wniosku, że nie sprawia mi przyjemności słuchanie na nich muzyki.

 

Żeby je docenić trzeba obcować tylko z muzyką, a z tym jest u mnie problem, więc przesterowałem się na bardziej rozrywkowe brzmienie.

 

Wysłane z mojego ALE-L21 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One raczej są do słuchania dźwięku aniżeli muzyki, o ile nie okaże się, że trafiliśmy akurat na takie strojenie, które nie jest bezwzględnie analityczne. Stąd też swoje własne Etymotici kupiłem dopiero po zrobieniu tuzina porównań w przeróżnych konfiguracjach, również z ER4. I nowych nie kupiłbym w inny sposób. Za dużo naczytałem się achów i ochów na ich temat i w wielu miejscach okazywało się, że albo niespecjalnie słyszę to co miałem wedle cudzych pochwał usłyszeć, albo jeśli już słyszę, to nie ma to nic wspólnego z opisem. Potem tylko wystarczy obserwować Komis, w którym owe achy i ochy nagle ni stąd ni zowąd lądują. Na większość hajpów uodparnia to pierwszorzędnie :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę ich tej filozofii nie rozumiem coraz bardziej, gdyż tak jak piszesz to one nie powinny grać na utworach, które mają kiepski mastering, np. Vocaloidy, czy np. tak jak wcześniej napisałem "Army of Me" z Sucker Punch a tutaj er4s i er4sr dają radę że słuchania muzyki, gdyż jakoś nagle jest dynamika, separacja, szczegółowość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Army of Me" z Sucker Punch a tutaj er4s i er4sr dają radę że słuchania muzyki, gdyż jakoś nagle jest dynamika, separacja, szczegółowość.

"Army of Me" to jest słaba realizacja ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurier ma być po dopiero 17:15 ;<


ER4XSSR w uszach. Jest wow na określonych gatunkach muzycznych (większe niż przy ER4S), ale na tym czego ostatnio słucham brakuje dociążenia. Także już wiem, że wybór ER4XR był trafiony... zaraz rozpakuję :F

Edytowane przez crysis94
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mowisz chyba o sr a nie xs ;)

Pisz nie fanzol. A te drugie grzej, coby nie było że tego nie zrobiłeś.

Tak jest! x2

 

 

Aj, notatki wkleiłem do tematu miśka zamiast tutaj. Przenoszę.

 

Tak na szybko i w emocjach...

 

XR względem S mają lepszą górę i *******.nięcie na dole. Obawiałem się o bas niepotrzebnie, bo nie ma nic wspólnego z P.

 

SR względem S mają mniej wyższego basu (wyższego mniej niż w ER4S, niższego troszkę więcej) - jest znacznie obniżony od połowy średniego, żeby z jednej strony było słychać wszystkie detale z niskiego zakresu, a z drugiej strony, żeby ... ŚREDNICA była bardzo otwarta, bardzo precyzyjna, bardzo wciągająca. Mam ochotę je sobie zostawić dla lekkości i prezentacji wokali.

 

Hmmm... wyszło, że więcej napisałem o modelu studio, nie o konsumenckim... ale nie myślcie, że go faworyzuję - po prostu XR to S-ki z poprawionym wszystkim co wymagało według mnie poprawienia, żeby móc używać ich swobodnie z każdym gatunkiem - jest to to co oczekiwałem i na pewno zostaną.

SR natomiast są to S-ki z poprawionym tym co już było świetne, ale wciąż nie wszędzie się to dobrze spisze.

I tak... przesłu****ę różne utwory z XR i wszędzie jest pełna satysfakcja... przesłu****ę z SR i zawsze jest natłok szczegółów, które lubię, wszędzie jest cudna średnica, ale nie wszędzie jest pełna satysfakcja - potrafi brakować dociążenia, a przecież bassheadem nie jestem ;)

 

XR to z pewnością najlepszy bas wśród Etów - to aby na pewno pojedyncza armatura? Nie chodzi tu tylko o to, że ten punktowy, super-kontrolowany bas jest mocniejszy (ale o to też) - mi bas w ER4S nie potrafił tak ładnie zamruczeć jak tutaj ;)

 

Te wypociny proszę traktować jak moje luźne i ogólne notatki przy pierwszych odsłuchach ;)

 

 

To był bardzo dobry krok ze strony Etymotic.

Wypuścili 2 flagownce - 1. jako kontynuację, czy raczej rozwinięcie starej szkoły ER4S i 2-gi dla tych, którym brakowało uniwersalności z cięższymi w użyciu konsumenckim.

Poza tym oba modele są łatwiejsze do napędzenia (107ohm vs ~45ohm), więc uniwersalniejsze w zastosowaniu mobilnym - no niestety, ale mam słabą prądowo komórkę...

A i jeszcze coś z tipsami zrobili, bo wygodniejsze :ph34r:

Edytowane przez crysis94
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uszy Ci spuchly z emocji pewnie i pewniej siedza :P kurka mialem nadzieje ze napiszesz "fajne ale...." a tu wyglada ze jednak must buy :)

Duże są zupełnie inne - przeźroczyste, nie szare.

Małe... nie jestem pewny, bo swoich nie mam przy sobie, wieczorem porównam.

I według mnie może być ciekawie jakby XR dać srebrny kabel (w produkcji) i niektórym mogą pasować jaśniejsze filtry.

Sam się jeszcze nie bawiłem, na razie chłonę stock set.

 

SR jak już to hybryda... a, że filtry poniżej zielonego (od czerwonego w dół) mulą przekaz to bym nie próbował

Tylko jeśli o kabel nie spodziewałbym się takich rewelacji jak w ER4S, bo:

- tutaj nie będzie ujowych rezystorów do zastąpienia (całą rezystancję ma driver)

- stock kabel wygląda na lepszej jakości niż w starym flagowcu

 

Z drugiej strony łatwiej spróbować, bo standardowe złącza i nie trzeba sprowadzać drogich, dziwnych konektorów z Chin ;)

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sledze mniej wiecej watek etow na headfi i tam od jakiegos czasu udziela sie inzynier etymotica ktory bral udzial w projektowaniu nowych modeli. Co do tipsow to pisal ze jedyna zmiana to kolor ze wzgledow estetycznych. Jak ten stockowy kabel w kwesti mikrofonowania?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wyszło to zmienianie tylko koloru, bo te przeźroczyste wyszły sztywniejsze ;)

 

Mikrofonuje mniej niż wcześniejszy, bo jest mniejszy miększy, ale nie jest też pozbawiony tego efektu.


Tfu... miększy*.


Dalej siedzę i porównuje...

ER4XR najlepiej gra MI (tonalnie) z AM3 i torem stacjonarnym (jasny filtr), dobrze też z AM1, ale z AM2 za ciepło.

ER4SR również z AM3... na stacjonarnym najbardziej analitycznie (V-kowy, ewentualnie ciepły filtr), z AM2 ciekawie, AM1 za lekko.

Taka luźna wstawka, teraz zostałem z samym AM3 i słucham dalej.

Mam wrażenie, że nowe fagowce zachowują więcej własnego charakteru przy zmianie źródła, ale i tak wrzucam je do worka z dobrze oddającymi źródło, więc powinny być i czułe na zmianę kabla...

ale o tym jak mi już przyjdzie.

 

Co tam jeszcze skrobnąć... podobnie jak ER4S nie zbierają wszystkich szumów z AMPa (testy na mojej integrze).

A... dalej skrobać będę jutro, bo już nie ta godzina...


Wracając do tipsów (choinek)...

Nowe duże są przeźroczyste oraz sztywniejsze i trochę węższe od starych.
Nowe małe są bardziej przeźroczyste od starych oraz mniejsze i sztywniejsze.
Także tyle w kwestii:

jedyna zmiana to kolor

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

SR względem S mają mniej wyższego basu (wyższego mniej niż w ER4S, niższego troszkę więcej) - jest znacznie obniżony od połowy średniego, żeby z jednej strony było słychać wszystkie detale z niskiego zakresu, a z drugiej strony, żeby ... ŚREDNICA była bardzo otwarta, bardzo precyzyjna, bardzo wciągająca. Mam ochotę je sobie zostawić dla lekkości i prezentacji wokali.

 

 

To jest właśnie to co jest dla mnie najważniejsze w słuchawkach lekkość i prezentacja wokali, tak przyjemnie Kalafiny czy Aimer nie było dane mi usłyszeć na żadnych dokanałowych i nie ważne że czy to były CA H8.2, CA Pro330v2, UM Miracle, Audeo, czy ER4s.

 

Dzięki za potwierdzenie tego co napisałem, przynajmniej teraz już bardziej ludzie będą wiedzieli, który model jest dla nich.

 

PS. Tak jak Ci napisałem sam jestem ciekaw XR na srebrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam skrobnąłem, ale z XR jeszcze nie skończyłem ;)

http://forum.mp3store.pl/topic/140124-etyomotic-er4xr-i-troche-er4sr/


Ktoś tu chciał SR z lepiej wypełnionym basem?

MAM WAŻNY KOMUNIKAT

Niech spróbuje zaaplikować białe filtry (białe i zielone dostępne w AudioMagic | szare, białe, brązowe, zielone, czerwone, pomarańczowe i zółte dostępne w Custom Art).

Co prawda na razie przesłuchałem tylko 3 kawałki z pogranicza JRocka i elektroniki (fajnie mi się na nich bas ocenia), ale wszystko wskazuje, że to to :>

Jeszcze posłucham wokali, ale tak wstępnie przestałem pragnąć ER4SR jako drugich IEMów xD


Kurdę... chyba nawet wokale mi się najbardziej podobają - inne niż w stock XR, inne niż w SR - prezencja podobna do SR, nie aż tak lekko, ale nie są to duże różnice... a w nagrodę trochę bardziej intymnie :>


No nic, idę zaktualizować recenzję xD


Średnica jest wypchnięta trochę do przodu względem SR i XR na zielonych, dół mocniej niż w SR, ale nie jakoś znacząco, a za to pełniej, góra troszkę się oddala, ale nie jest to znacząca zmiana. Przekaz nie traci na rozdzielczości.

Na Brązowych filtrach pewnie otrzymamy coś pomiędzy, ale już nie mam siły dzisiaj...

Szare odradzam, bo zrobią peak w górnej średnicy, pojawią się też jakieś sybilanty, gdzie na białych słuchawki są wciąż od nich wolne.

 

Przy SR odradzam zabawę filtrami - ciemniejsze są do kitu, a jaśniejsze... w ogóle wyeliminują bas xD

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności