Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Filtry zielone np. w Audiomagic i w Audeos, było już w tym temacie: http://forum.mp3store.pl/topic/138748-fanklub-etymotic-research/page-18#entry1384114

 

Chociaż trzeba pytać bo oficjalnie osobno nie widnieją w cennikach, podobnie jak tipsy.

 

Strona oficjalna Etymotic filtry zielone 3 pary http://www.etymotic.com/consumer/accessories/er38-50.html

i z narzędziem do wymiany http://www.etymotic.com/consumer/accessories/er38-46.html

 

10 tipsów za 14 $ http://www.etymotic.com/consumer/accessories/er38-15sm.html

 

W Thomannie https://www.thomann.de/pl/etymotic_er38_15sm.htm?ref=search_rslt_etymotic_352329_6

 

Także tu można znależć:

http://sluchawki24.pl/ER38-15SM

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po długich poszukiwaniach, jestem zdecydowany na flagowce etymotic. er4pt nie miałem okazji przesłuchać, za to er4s miałem u siebie 2 tyg i to co chciałbym w nich zmienić (za sprawą toru, kabla) to zmniejszyć bas oraz wysokie, co skutkowało by zwiększeniem roli średnicy w sygnaturze. smile.png er4pt są do dostania dość tanio na ebayu, 4s trudno dostępne. Kabel i tak będę zmieniał na customowy (więc chyba można by było walnąć te rezystory, i zrobić z ,,pt" eski ? W recenzji Evila czytałem, że w wersji pt (na kablu z er4s) wysokich jest mniej(dla mnie in plus), a jak jest z basem ? Taka sama ilość ? Nie chciałbym aby pogorszyła się separacja rozdzielczość, oraz piękna szczegółowa średnica. Nie zniósłbym także, większej porcji basu niż w er4s, który i tak delikatnie przeszkadzał mi do pełni szczęścia :ph34r:

 

Taką odpowiedź dostałem od kolegi touok'a:

Miałem kiedyś ER-4PT. Nie grały tak samo jak s-ki, miały gorszą kontrolę basu. Wpadał w rezonans na moich nagraniach, przestery. Dawałem ludziom do posłuchania, mówili że nie jest to jakiś problem, ale dla mnie przez to były niesłuchalne. Nie wiem jednak czy to kwestia konkretnego egzemplarza czy różnica pomiędzy modelami.

Może się okazać że ta sztuka była jakaś dziwna. Ludzie mówią że różnic w samych słuchaweczkach nie ma, tylko kable i rezystory w nich.


Słuchał ktoś zarówno er4s jak i pt ?

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między PT z adapterem a S jest duża różnica dźwiękowo, tak jak tuok napisał mniejsza kontrola basu, od siebie doda jeszcze gorsza fakturowość każdego pasma, oraz są bardziej wygładzone, S mają pazura na wysokiej średnicy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasne:

 

Sa er4s, er4p oraz er4pt czyli p z kablem w zestawie ktory wedle producenta ma nam dawac brzmienie s. Sam nie slyszalem s bo mam pt ale ponoc s to nie to samo co p z kablem do s. P maja wiecej basu i mniej wysokich.

 

To co moge powiedziec to ze ciezko mi uwierzyc ze wersja z przejsciowka z p do s moze miec za duzo basu a juz tym bardziej ze bas wpada w rezonanse. Szczerze mowiac to ciezko mi nawet wymyslic sluchawki ktore basu mialy by jeszcze mniej :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Między PT z adapterem a S jest duża różnica dźwiękowo, tak jak tuok napisał mniejsza kontrola basu, od siebie doda jeszcze gorsza fakturowość każdego pasma, oraz są bardziej wygładzone, S mają pazura na wysokiej średnicy.

Potwierdzam.

Crysis zarzeka się, że na takim kablu to to samo. Na pewno na stokowych kablach dla mnie różnica jest dokładnie taka jak opisuje misiekkb.

Chociaż i pt można polubić, to dla mnie eski tym pazurem wygrywają.

@Spawn - eski mają jeszcze mniej basu :)

A są zakapiory, co jeszcze go filtrami wycinają i śrubują górę.

Edytowane przez ZenekHajzer
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby bylo jasne:

 

Sa er4s, er4p oraz er4pt czyli p z kablem w zestawie ktory wedle producenta ma nam dawac brzmienie s. Sam nie slyszalem s bo mam pt ale ponoc s to nie to samo co p z kablem do s. P maja wiecej basu i mniej wysokich.

 

To co moge powiedziec to ze ciezko mi uwierzyc ze wersja z przejsciowka z p do s moze miec za duzo basu a juz tym bardziej ze bas wpada w rezonanse. Szczerze mowiac to ciezko mi nawet wymyslic sluchawki ktore basu mialy by jeszcze mniej :)

To mój basowy ideał wśród doków :)

0010360000082.jpg

Zero Audio Doppio, przy nich audeo na szarych to są basotłuki :>

 

Czyli szukam er4s, jak komuś znudziły by się z fanklubu, to pisać do mnie !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zeby bylo jasne ja mam er4pt w pelni stockowe z pelnym zestawem od producenta chyba jako jedyny na forum ;) Rozumiem ze roznice o o ktorych mowicie sa testowane ze stockowymi kabelkami a nie aftermarketowymi adapterami do podlaczania kabli z ebaya i niefabrycznymi adqpterami z p do s?

Edytowane przez Spawn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok zeby bylo jasne ja mam er4pt w pelni stockowe z pelnym zestawem od producenta chyba jako jedyny na forum ;) Rozumiem ze roznice o o ktorych mowicie sa testowane ze stockowymi kabelkami a nie aftermarketowymi adapterami do podlaczania kabli z ebaya i niefabrycznymi adqpterami z p do s?

Razem z Miśkiemkb słuchane stoki w Audiomagic. Moje eski też full stok brane od nich (zresztą ta sama para którą porównywałem).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pisałem na całkowitym stockowym zestawie, tak samo Zenek, jak go znam. Owszem dla zabawy kiedyś włożyłem do S filtry białe, góra była dużo lepsza, gdyż szły dalej w zakresie i były bardziej szczegółowe, ale stały się bardziej wygładzone, czytać brak pazura. Chciałbym przetestować S na innych kablach, jak hybrydowy czy srebro, oczywiście z rezystorem 100 ohmowym.
SR testowałem z kablem od Final F7200 i tam już trochę dodał wypełnienia na wyższym basie.

@Sound John a ile chcesz dać za Ety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, pisałem na całkowitym stockowym zestawie, tak samo Zenek, jak go znam. Owszem dla zabawy kiedyś włożyłem do S filtry białe, góra była dużo lepsza, gdyż szły dalej w zakresie i były bardziej szczegółowe, ale stały się bardziej wygładzone, czytać brak pazura. Chciałbym przetestować S na innych kablach, jak hybrydowy czy srebro, oczywiście z rezystorem 100 ohmowym.

SR testowałem z kablem od Final F7200 i tam już trochę dodał wypełnienia na wyższym basie.

 

@Sound John a ile chcesz dać za Ety?

pw ;]

 

EDIT:

Szukam dalej, na nówki mnie nie stać :unsure:

Edytowane przez Sound John
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jedyne chińczyki jakie widziałem to tzw "knowles damper" z aliexpress, ale nie potwierdzę w 100%, że mają identyczną wielkość, bo nie kupowałem. Nie wiem też jak z ich jakością, bo moja kolekcja od crysisa została kupiona przez niego w Custom Art i to są te oryginalne.

 

Brązowy i jeszcze "jaśniejsze" filtry są dla masohistów :P Ja już przy brązowym cierpiałem nie wspominając nawet białego i po próbach z radością wróciłem na zielone. Idąc w drugą stronę czerwonego też próbowałem i to też nie to, chociaż może to też zależy od tego jakie mamy źródło.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozna kupic u zrodla na mouser.com ale przesylka 20 dolcow wiec przy malych ilosciach malo oplacalne. W custom art maja wszystkie wiec moim zdaniem nie ma co kombinowac.

 

Ja tez sprawdzalem zarowno w er4pt jak i er4xr i dla mnie zmiana w kazda strone jest na gorsze w obydwu modelach.

Edytowane przez Spawn
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info. ER4S to pierwsze moje armatury, opad szczeny mam od dłuższego czasu, ludzie się dziwnie patrzą jak idę z otwartą gębą :).

standardowa procedura.

Jak masz za duzo hajsów to sobie zamów w Custom Arts moldy. IMO uzyskują właściwy balans tonalny, zresztą sam producent zachęca do tego.

BTW do czego mobilnie podpinasz er4s?

Edytowane przez roger987
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Dzięki za info. ER4S to pierwsze moje armatury, opad szczeny mam od dłuższego czasu, ludzie się dziwnie patrzą jak idę z otwartą gębą :).

standardowa procedura.

Jak masz za duzo hajsów to sobie zamów w Custom Arts moldy. IMO uzyskują właściwy balans tonalny, zresztą sam producent zachęca do tego.

BTW do czego mobilnie podpinasz er4s?

 

 

Custom tipsy w przypadku Etów zmieniają nieco brzmienie, więc jeśli koledze ergonomia nie przeszkadza, to ja bym odpuścił.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

ER4S robia u mnie zawsze niesamowite wrazenie po chwilowym odwyku. Po Audeo albo ciemniejszych zawsze jest "a gdzie jest bas"? Kilka minut na uszach, mozg sie wygrzewa i zaczyna sie uczta muzyczna :)

 

Ostatnio na rozgrzewke, zeby "wygrzewanie" nie bylo zbyt bolesne zaczynam od albumu "Epica - Retrospect (10th anniversary)". Juz na pierwszym utworze robi sie miodzio.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności