Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Słucham sobie w tejże chwili er4sr z gumkami M od audeo i powiem Wam, że nowe doznanie. Przede wszystkim znika płaska scena, jest teraz głęboka, trójwymiarowa. Ale najlepsze, że jest cholera bas! O wygodzie nie wspominam, wiadomo niebo a ziemia. Kto ma okazję, polecam spróbować, rewelka! 

Niestety padł mi oryginalny kabelek, ze starości wykruszyła się izolacja i jeden kanał przestał grać. Na szczęście mam inny...

No i nie polecam zamienników filtrów od knowles. Wchodzą na tyle ciasno, że podczas próby ich wymiany po prostu pękają i się rozlatują :(

tylko orygnalne! Tylko czy jest w PL jakiś ich dystrybutor? Dajcie proszę cynk jak macie jakieś sprawdzone źródło, zwłaszcza brązowych :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Weird_O napisał:

Słucham sobie w tejże chwili er4sr z gumkami M od audeo i powiem Wam, że nowe doznanie. Przede wszystkim znika płaska scena, jest teraz głęboka, trójwymiarowa. Ale najlepsze, że jest cholera bas! O wygodzie nie wspominam, wiadomo niebo a ziemia. Kto ma okazję, polecam spróbować, rewelka! 

Niestety padł mi oryginalny kabelek, ze starości wykruszyła się izolacja i jeden kanał przestał grać. Na szczęście mam inny...

No i nie polecam zamienników filtrów od knowles. Wchodzą na tyle ciasno, że podczas próby ich wymiany po prostu pękają i się rozlatują :(

tylko orygnalne! Tylko czy jest w PL jakiś ich dystrybutor? Dajcie proszę cynk jak macie jakieś sprawdzone źródło, zwłaszcza brązowych :)

 

Podaj proszę łink do tych tipsów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja je ściągnąłem z audeo, doków takich :)

Raczej ich dostać nie można inaczej jak tylko polując na używki bo to stare (ale jare!) doki są.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Pytanie do użytkowników Etów. Czy ktoś miał lub ma taki kabel BT od Etymotic? Czy wart jest 100$. Niestety porąbało mnie i kupiłem ER-3XR z dropa. 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Jaro54 said:

Pytanie do użytkowników Etów. Czy ktoś miał lub ma taki kabel BT od Etymotic? Czy wart jest 100$. Niestety porąbało mnie i kupiłem ER-3XR z dropa. 

Ja mam ten kabel. Wykonanie jest na fajnym poziomie, zestaw nie obciąża słuchawek, jak się go oprze na karku to leży jak należy (yeah). 

Zasięg bardzo dobry, parowanie łatwe, wtyki takie jak w fabrycznym kablu. Fajne etui do tego.

Jak dla mnie jedyny minus to ładowanie micro-usb ale przynajmniej bateria trzyma tak długo, że to nie przeszkadza.

Gra to porządnie, nie gubi pakietów, jest małe i lekkie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki @FranticPhilza info. Jak dojdą ER-3XR i uznam że zostają to go kupię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dirian napisał:

Czy warto dopłacać do ER4XR względem ER3XR? Ktoś miał pokazuje porównywać oba modele?

 

Była przecież dyskusja na ten temat na poprzedniej stronie :)

W skrócie przy dołożeniu adaptera 32 om jedne i drugie grają prawie tak samo. Czwórki mają teoretycznie dokładniej parowane przetworniki (w całym paśmie, a ER3XR tylko przy 1 kHz) oraz więcej akcesoriów. Bez podniesienia impedancji ER3XR grają trochę cieplej i ciemniej, może brakować góry.

 

er34.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Kuba_622 napisał:

 

Była przecież dyskusja na ten temat na poprzedniej stronie :)

W skrócie przy dołożeniu adaptera 32 om jedne i drugie grają prawie tak samo. Czwórki mają teoretycznie dokładniej parowane przetworniki (w całym paśmie, a ER3XR tylko przy 1 kHz) oraz więcej akcesoriów. Bez podniesienia impedancji ER3XR grają trochę cieplej i ciemniej, może brakować góry.

 

er34.png


Dzieki ;) Ano była, ale wiadomo jak to jest - jak masz 29 stron to nie chce się przewijać i szukać czy było czy nie było a w wyszukiwarkę ciężko to ująć :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ok, nie ma bata, w etach nie tylko słychać muzykę... W nich widać muzykę... Nie jestem po kwasie, ani po grzybach ani po lolku ani po niczym co mniej lub bardziej zmienia stan świadomości ;)

Jestem po etach :D

 

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też zaprzyjaźnilem się z ER-3XR. W sumie wcale nie są takie straszne, straszne to są Klipsch Custom 3. 

Grają bardzo przyzwoicie, nadają się do spania (2x wykonałem test 😅

Chyba trzeba będzie w podzięce za ich dźwięk podarować kabelek BT Etymotion. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj od ok. 12:00 jestem przeszczęśliwym posiadaczem Et'ów ER2SE.
W najśmielszych wizjach nie przypuszczałem, że będą tak dobre. 

Jeszcze żadne IEM'y które słyszałem nie oddawały instrumentów tak wiernie, czysto i dokładnie. 

Muzyka klasyczna i jazz brzmią na nich naprawdę niesamowicie.  Moje (całe szczęście) już byłe Arie nie mają nawet podjazdu do tego co oferuje Etymotic.

 

Jako zadeklarowany basofob wziąłem wersję SE, ale miałem pewne obawy czy rzeczywiście tego basu nie będzie jakoś nienaturalnie za mało  - otóż nic bardziej mylnego. Jest właśnie tak jak ma być. Wiernie oddany, a nie podbity i zamazujący detale w innych rejestrach. 
Kawałki, które są basowe z natury rzeczy dalej są basowe, a nagrania orkiestr symfonicznych mają delikatniutki basik tak jak pan bóg przykazał. 

 

Absolutnie wspaniale wydane 400 zł.

 

Jedyne na co mógłbym ponarzekać to jakość kabla, bo bez przypiętego klipsa zbiera szumy jak jasny gwint, ale za tę jakość dźwięku jestem w stanie to wybaczyć.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 7.07.2022 o 15:03, mandarancza napisał:

Pewnie na którejś stronie padło już takie pytanie, ale nie mogę znaleźć. Jak wypadają ER4XR w porównaniu z ER2XR?

 

ER2XR mają jakieś 4-5 dB więcej niskiego basu i trochę mniej góry. Tyle mogę powiedzieć obiektywnie. Subiektywnie - ER4XR nieco wyraźniej pokazują "teksturę" dźwięku, drobne detale itp. I ogólnie grają bardziej równo, jak monitory studyjne. A ER2XR nieco gładziej, być może trochę bardziej przestrzennie (choć i jedne i drugie to dźwięk podany na twarz, a nie z oddali jak w wielu audiofilskich słuchawkach). ER2XR bardziej relaksujące, dobre do muzyki rozrywkowej, ER4XR bardziej do analizy.

 

Natomiast nie są to duże różnice, jedne i drugie są świetne moim zdaniem :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Kuba_622 said:

 

ER2XR mają jakieś 4-5 dB więcej niskiego basu i trochę mniej góry. Tyle mogę powiedzieć obiektywnie. Subiektywnie - ER4XR nieco wyraźniej pokazują "teksturę" dźwięku, drobne detale itp. I ogólnie grają bardziej równo, jak monitory studyjne. A ER2XR nieco gładziej, być może trochę bardziej przestrzennie (choć i jedne i drugie to dźwięk podany na twarz, a nie z oddali jak w wielu audiofilskich słuchawkach). ER2XR bardziej relaksujące, dobre do muzyki rozrywkowej, ER4XR bardziej do analizy.

 

Natomiast nie są to duże różnice, jedne i drugie są świetne moim zdaniem :)

Dzięki za opinię, ale i tak musiałem zamówić i się samemu przekonać 😛

Po krótkim odsłuchu powiem tylko, że różnice są właśnie takie jak opisałeś, ale według mnie finalnie obie pary mocno się różnią tonalnie. Jeszcze tylko nie wiem, które zostawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Panowie, przeczytalem dyskuzje okolo 10 strón i nie jestem sobie pewny s rozwiazaniem - ale dla siebie wygenerowalem taki rezultat - jak akceptuje wyźsza cene s pelnym komfortem to biore ER4 - i jest tam i plus w jakości etc.... no cena ER2 czy ER3 jest na tyle  atrakcyjna źe warto jest zaeksperymentować s adapterem etc. i tak bardzo blisko przybliźyć sie granicy ER4 - i to jest obiektywne stanowisko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, linecur napisał:

Panowie, przeczytalem dyskuzje okolo 10 strón i nie jestem sobie pewny s rozwiazaniem - ale dla siebie wygenerowalem taki rezultat - jak akceptuje wyźsza cene s pelnym komfortem to biore ER4 - i jest tam i plus w jakości etc.... no cena ER2 czy ER3 jest na tyle  atrakcyjna źe warto jest zaeksperymentować s adapterem etc. i tak bardzo blisko przybliźyć sie granicy ER4 - i to jest obiektywne stanowisko?

 

Ja Ci to w skrócie wyjaśnię:

- ER2 - dynamiczne

- ER3, ER4 - armaturowe

- Evo - armaturowe wieloprzetwornikowe

Trudno powiedzieć czy np. ER2XR są gorsze czy lepsze niż ER4XR, bo to jest kwestia gustu, grają inaczej po prostu, zależy czy wolisz słuchawki dynamiczne czy armaturowe.

 

Adapter ma sens używać tylko z modelami ze słabo rozciągniętą górą - ER3XR, ER3SE i ER4PT. Generalnie podniesienie impedancji w słuchawkach armaturowych rozjaśnia dźwięk.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER4 właśnie tymi detalami urzeka totalnie. Ja bym wybrał ER4XR i do tego dokupił Lafitear LF1 jako 1DD dla uzupełnienia, gdyby ktoś chciał poczuć slam dynamika :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.08.2022 o 11:29, FranticPhil napisał:

ER4 właśnie tymi detalami urzeka totalnie. Ja bym wybrał ER4XR i do tego dokupił Lafitear LF1 jako 1DD dla uzupełnienia, gdyby ktoś chciał poczuć slam dynamika :)

Dziekuje bardzo za opinie... No sprawa jest taka, źe chcialem coś na wyszszym "poziomie" i nie nastepne 2-3 "próby" - mam juź pare chi-fi, które sa tak sobie podobne... z drugiej stróny - nie stać mnie w tej chwili wiele setek za andromedy i im podobne - tak, sa  interesujace co do dźwieku, komfortu itp. No nie chce podróźować s takim  skarbem na szyjy... Duźo pozytywnego slyszalem o ER2 - i tam świetna metka, ER4 jest limit finansowy - troche waham sie nad wetknieciem w kanalek czy to nie jest badanie  laryngologiczne 😉

Edytowane przez linecur
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, linecur napisał:

Dziekuje bardzo za opinie... No sprawa jest taka, źe chcialem coś na wyszszym "poziomie" i nie nastepne 2-3 "próby" - mam juź pare chi-fi, które sa tak sobie podobne... z drugiej stróny - nie stać mnie w tej chwili wiele setek za andromedy i im podobne - tak, sa  interesujace co do dźwieku, komfortu itp. No nie chce podróźować s takim  skarbem na szyjy... Duźo pozytywnego slyszalem o ER2 - i tam świetna metka, ER4 jest limit finansowy - troche waham sie nad wetknieciem w kanalek czy to nie jest badanie  laryngologiczne 😉

 

A słuchałeś FiiO FH5s lub nawet FiiO FH3? Wiesz, to prawda ER4XR mają bardzo wyrafinowane, realistyczne, przy tym muzykalne brzmienie, ale one naprawdę bolą (godzina bez przyzwyczajenia to max), do tego musisz utrzymywać idealną higienę uszu, bo inaczej za przeproszeniem paprzesz się w swojej woskowinie... że to brutalnie ujmę. Naprawdę, udaj się do sklepu MP3Store na odsłuchy FiiO  - z dobrym źródłem i kablem te słuchawki też mogą oczarować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Hej

 

Czy spotkaliście się z takim problemem, że w jednej ze słuchawek czasem (szczególnie przy wkładaniu) słychać trzeszczenie lub... nic nie słychać. Jak poruszać kabelkiem to znów jest ok. Czasami trzeszczenie/cisza ustaje sama po jakimś czasie. 

 

Myślałem, że to wina kabelka ale przetestowałem na innym - pożyczonym oraz dokupiłem kabelek customowy od JD. W każdym przypadku to samo. Wejście MMCX wygląda ok. Upadków/zalań/nadepnięć nie było... 

 

Da się to jakoś chałupniczo zdiagnozować? Słać na serwis (gdzie? kupiłem w sumie idealnie rok temu na Amazonie US). 

 

Ech... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności