Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

@Kuba_622

Odnośnie er2 z amazon.com i opłat - płaci się VAT pomimo tego, że na stronie Amazona podane są zerowe import fees? Mam kartę podarunkową i chciałbym ją wykorzystać na Ety, ale nie jestem pewny odnośnie tych potencjalnych dodatkowych kosztów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, P1gu napisał:

@Kuba_622

Odnośnie er2 z amazon.com i opłat - płaci się VAT pomimo tego, że na stronie Amazona podane są zerowe import fees? Mam kartę podarunkową i chciałbym ją wykorzystać na Ety, ale nie jestem pewny odnośnie tych potencjalnych dodatkowych kosztów. 

 

Jak klikniesz w Buy Now to Ci się wyświetli całkowity koszt. Cło to dopiero od zamówień na 150euro, ale VATu niestety nie da się uniknąć i od razu go pobierają.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Dopisuję się z ER2SE.

 

O Etach czytałem tu i tam, odstraszała mnie aplikacja. Krok za krokiem jednak moje doświadczenia prowadziły mnie do tej szkoły grania, aż w końcu pociągnąłem za spust. 

 

Pluje sobie w brodę czemu tak późno. 

 

Męczyłem się te 3 dni mając je w uszach. Gwałt to nawet mało powiedziane. Lecz dziś spróbowałem innych tipsów i znów... czemu tak późno. Izolacja chyba nie jest tak dobra jak na dużych tripach, ale dźwięk jest nawet lepszy, a komfort dużo wyższy. 

 

Jak widać przełamałem wiele swoich barier bo nie dość, że zwolennikiem iemów jakimś nie jestem to jeszcze przekroczyłen swój limit jaki kiedyś sobie ustawiłem na doki. 

 

Powiem na razie jeszcze tylko tyle.

 

Warto. :)

 

Edytowane przez MrBrainwash
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, MrBrainwash napisał:

Dopisuję się z ER2SE.

 

O Etach czytałem tu i tam, odstraszała mnie aplikacja. Krok za krokiem jednak moje doświadczenia prowadziły mnie do tej szkoły grania, aż w końcu pociągnąłem za spust. 

 

Pluje sobie w brodę czemu tak późno. 

 

Męczyłem się te 3 dni mając je w uszach. Gwałt to nawet mało powiedziane. Lecz dziś spróbowałem innych tipsów i znów... czemu tak późno. Izolacja chyba nie jest tak dobra jak na dużych tripach, ale dźwięk jest nawet lepszy, a komfort dużo wyższy. 

 

Jak widać przełamałem wiele swoich barier bo nie dość, że zwolennikiem iemów jakimś nie jestem to jeszcze przekroczyłen swój limit jaki kiedyś sobie ustawiłem na doki. 

 

Powiem na razie jeszcze tylko tyle.

 

Warto. :)

 


jakie tipsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.04.2022 o 03:18, MrBrainwash napisał:

 

 

W zestawie przyszły dodatkowo 4 pary dual fange. Ja użyłem tych średnio-dużych. 

 

Mnie te 2-flange jakoś nie grają, znaczy góra jest w nich ucięta, a dwa że wcale nie są dla mnie wygodne, bo co prawda wchodzą trochę płycej, ale za to są grubsze i jakoś bardziej je czuję w uchu.

Chętnie bym zobaczył jakieś pomiary 2 i 3-flange, jestem pewien, że różnice w dźwięku są.

 

A co do 3-flange to jak każdy na początku miałem z nimi problemy i używanie ich było wręcz bolesne, ale po jakimś czasie się nauczyłem je dobrze wkładać (nie wciskam ich aż boli tylko lekko wkładam w ucho, byle było szczelnie) i one mi najlepiej grają a do tego teraz je uważam za całkiem wygodne :) Gdyby tylko nie tan kabel ocierający się o ubranie...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash 

Ja teraz przymierzam się do ER4XR Miałem ER3XR i byłem pod wrażeniem tego, że pojedyncza armatura może tak naturalnie i muzykalnie grać, do tego z taką rozbudowaną (bardziej głębią niż szerokością) stereofonią

Czy uważasz ze bi flangi brzmią tak samo jak choinki? Teraz widzę Etymotic chyba standardowo je dodaje, jak ja kupowalem to mialem tylko choinki i pianki, a chciałem właśnie sprawdzić z dual, tylko różne są opinie...

Edytowane przez blueme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choinki są najlepszą opcją dla Ety, zdecydowanie.

Dla kogoś, kto ma "ciekawe" kanały uszne, które np. zawijają do góry (tak jak moje), bi-flange pozwalają na lepsze brzmienie bo tuleja się aż tak nie łamie w środku ucha, jak na tri-flange.

Zatem fajna opcja, dla tych, którzy muszą z niej korzystać.

Dla wszystkich innych choinki ftw :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, blueme napisał:

@MrBrainwash 

Ja teraz przymierzam się do ER4XR Miałem ER3XR i byłem pod wrażeniem tego, że pojedyncza armatura może tak naturalnie i muzykalnie grać, do tego z taką rozbudowaną (bardziej głębią niż szerokością) stereofonią

Czy uważasz ze bi flangi brzmią tak samo jak choinki? Teraz widzę Etymotic chyba standardowo je dodaje, jak ja kupowalem to mialem tylko choinki i pianki, a chciałem właśnie sprawdzić z dual, tylko różne są opinie...

 

A do 3xr nie wystarczy dołożyć adaptera by grsły jak 4xr czy coś mi się pomieszało?

 

Z tipsami jeszcze poeksperymentuje, nie mam ostatecznej opinii o żadnych. Też czytałem, że to na tripach powinny grać dobrze dualach słabo, ale ja mam właśnie wrażenie, że u mnie jest na odwrót. Na tripach grają trochę tak jakby były zduszone, a na dualach nabierają powietrza, lepiej wszystko wybrzmiewa i naturalniej. Być może też nieodpowiednio je aplikuje, ale dźwięk duali mi pasuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, MrBrainwash napisał:

 

A do 3xr nie wystarczy dołożyć adaptera by grsły jak 4xr czy coś mi się pomieszało?

 

Z tipsami jeszcze poeksperymentuje, nie mam ostatecznej opinii o żadnych. Też czytałem, że to na tripach powinny grać dobrze dualach słabo, ale ja mam właśnie wrażenie, że u mnie jest na odwrót. Na tripach grają trochę tak jakby były zduszone, a na dualach nabierają powietrza, lepiej wszystko wybrzmiewa i naturalniej. Być może też nieodpowiednio je aplikuje, ale dźwięk duali mi pasuje. 

 

Też słyszałem takie miejskie audiofilskie legendy że z ER3 można rzekomo zrobić ER4 rezystorem czy czymś takim, ale szczerze w to wątpię. Pewnie brzmi to podobnie ale nie tak jak same ER4. Ja w każdym razie nic takiego nie próbowałem a już  ER3XR nie mam. Wolę więc od razu zakupić ER4XR

Co do aplikacji choinek to u mnie efekt dawało tylko bardzo głębokie wkręcenie i umiejscowinie przetwornika wręcz na maksa w uchu. Inaczej czułem ubytki basów i niepoprawną akustykę

Może więc za płytko je wkładasz

(Nie przyzwyczailem się jednak słuchać z choinkami dłużej niż godzinę, bo po prostu zaczynało boleć, a tipsy Spinfit okazały się porażką, bo zbyt płytko wchodziły i słuchawki wypadały jak jakieś kikuty albo strąki, wkurzyłem się i je sprzedałem, w sensie Ety)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wersja SE basu dużo nie ma. Ja sobie podbijam o parę dB w EQ. 

 

Po prostu znów się okazało, że nie ma słuchawek idealnych (do wszystkich gatunków)

 

Ale słucham sobie albumu https://tidal.com/album/202136853 od @Tytus1988

 

No i pięknie oddają barwę i dynamikę pianina. Jest mega czyściutko, słychać mnóstwo niuansów. :wub:

 

Prawda jest taka, że jakby było więcej basu to by się te szczegóły pochowały, owszem można podbijać górę i w ten sposób odbudowywać, a może nawet zwiększyć szczegółowość, ale to już nie jest to samo. 😏

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.04.2022 o 18:21, blueme napisał:

 

Też słyszałem takie miejskie audiofilskie legendy że z ER3 można rzekomo zrobić ER4 rezystorem czy czymś takim, ale szczerze w to wątpię. P

 

 

Nie jest to miejska legenda tylko ER3XR i ER4XR mają ten sam przetwornik - zmodyfikowany Sonion, ale ER4XR ma dodatkowo podniesioną impedancję rezystorem, co skutkuje dodaniem większej ilości góry. Taki rezystor można sobie dodać samemu i przy trafieniu odpowiedniej impedancji obie pary będą grały tak samo. Więc analogiczna sytuacja jak z ER4PT gdzie Etymotic sami dodawali adapter podnoszący impedancję, by można je było sobie zmienić w ER4S.

 

To co zyskujemy w przypadku zakupu ER4XR? Po pierwsze teoretycznie lepsze parowanie przetworników, w całym paśmie słyszalnym, a w ER3XR tylko przy 1kHz. Do tego więcej akcesoriów, teoretycznie trochę lepszy kabel (choć ja tam nie uważam, by był lepszy) oraz karta z pomiarami naszego egzemplarza. No i nie potrzeba używać adaptera impedancji, co może być uciążliwe. Co nie zmienia faktu, że ER3XR plus adapter to jest super okazja pod względem jakość/ cena.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kuba_622 wątpię żebyś miał wiedzę zweryfikowaną u samego Etymotic, że er3 i er4 mają dosłownie identyczny przetwornik a nie propietary inaczej zestrojony dla er3 i er4. To raz a dwa, kupowanie rezystora i liczenie na to że uzyskasz nim efekt er4 w er3 to jak sam napisałeś loteria. Więc to jest trochę tak jak z innymi modelami słuchawek, które mają te same drivery (zarówno dynamicznymi jak i armaturowymi), niby to samo a brzmienie nie do końca jest identyczne.

Dla mnie taka zabawa nie ma sensu, jak chcę er4 to wolę kupić er4 aniżeli kombinować i tworzyć jakieś diy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, blueme napisał:

To raz a dwa, kupowanie rezystora i liczenie na to że uzyskasz nim efekt er4 w er3 to jak sam napisałeś loteria.

 

Jaka loteria? :)Masz w sieci pomiary, około 23 om powinien być, ale jak będzie więcej, to dużej różnicy to nie zrobi. A różnica w "strojeniu" różnych modeli Etymotic z tej samej serii wynika właśnie z dodania rezystora, czego nigdy nie ukrywali, nawet sami kiedyś sprzedawali adapter podnoszący impedancję :) Na Aliexpress coś takiego można sobie kupić za 10 dolarów.

 

ER4XR_vs_ER3XRres.png

 

Etymotic-ER3XR-75-ohm-768x354.jpg

 

ER4XR-768x354.jpg

 

I oczywiście, że lepiej jest sobie kupić ER4XR i nie bawić się w jakieś adaptery, tylko cena w Polsce jest absurdalna, a ER3XR plus adapter można kupić za grosze i dźwiękowo mieć dokładnie to samo.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Kuba_622 napisał:

I oczywiście, że lepiej jest sobie kupić ER4XR i nie bawić się w jakieś adaptery, tylko cena w Polsce jest absurdalna, a ER3XR plus adapter można kupić za grosze i dźwiękowo mieć dokładnie to samo

 

A propos na amerykańskim Amazonie są znowu za 220 USD, co daje około 1250zl

Czy te słuchawki naprawdę nie są tyle warte w stosunku do tego co oferują?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, blueme napisał:

 

A propos na amerykańskim Amazonie są znowu za 220 USD, co daje około 1250zl

Czy te słuchawki naprawdę nie są tyle warte w stosunku do tego co oferują?

 

ER4XR to jedne z moich ulubionych słuchawek, ale ER2 i ER3 można kupić za mniej niż 500 zł, co jest niesamowite pod względem jakość/ cena :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupuję yinyoo na mmcx i potem trochę przerabiam wtyki. Wychodzi 50 złotych za dobry, nie mikrofonujący kabelek.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, FranticPhil napisał:

Ja kupuję yinyoo na mmcx i potem trochę przerabiam wtyki. Wychodzi 50 złotych za dobry, nie mikrofonujący kabelek.


Sent from my iPhone using Tapatalk

W jaki sposób przerabiasz, zarzucisz jakimś poradnikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jaki sposób przerabiasz, zarzucisz jakimś poradnikiem?

Jak wrócę do domu to zrobię zdjęcia ( ale od razu uprzedzam, że mało w tym finezji)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wygląda tak: c9dc1e41332e76acecc87078cdd7af3d.jpg


Sent from my iPhone using Tapatalk

92aa96fb88778f0f3f022440cd0cc4fb.jpg
Te plastikowe obwódki obciąłem za pomocą skalpela (albo noża do tapet) aby ten oring był w takim kształcie stożka. Wtedy dobrze się trzyma, nie wypada ani nie "lata".


Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności