Skocz do zawartości

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, Kuba_622 napisał:

 

Miałem kiedyś też ER4XR i są świetne, ale trójki są po prostu nieco cieplejsze i łagodniejsze, przez to dla mnie trochę przyjemniejsze w odbiorze. Nawet bym je jeszcze złagodził czerwonymi filtrami, choć z zielonymi też jest dobrze :)

Nie zaprzeczam, że lubię rozjaśnione, trochę bardziej konturowe brzmienie, ale dociążeniem ^^
Ja się musiałem z Etów wycofać, bo w IEMach to ja zwykle usypiam... a w Etach nie zawsze się to dobrze kończy. Czasem po takim zaśnięciu nie dało się używać IEMów przez resztę dnia :F

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, crysis94 napisał:

Nie zaprzeczam, że lubię rozjaśnione, trochę bardziej konturowe brzmienie, ale dociążeniem ^^
Ja się musiałem z Etów wycofać, bo w IEMach to ja zwykle usypiam... a w Etach nie zawsze się to dobrze kończy. Czasem po takim zaśnięciu nie dało się używać IEMów przez resztę dnia :F

 

Ja bym się nie odważył w nich spać :) W ogóle wygoda użytkowania, wiadomo, nie jest ich najmocniejszą stroną. Ale ja po prostu bardzo lubię ten dźwięk i chyba już zawsze będę miał u siebie jakieś Ety, nawet jeżeli innych słuchawek używam częściej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Kuba_622 napisał:

Ja bym się nie odważył w nich spać :) W ogóle wygoda użytkowania, wiadomo, nie jest ich najmocniejszą stroną. Ale ja po prostu bardzo lubię ten dźwięk i chyba już zawsze będę miał u siebie jakieś Ety, nawet jeżeli innych słuchawek używam częściej.

Jak nie idę spać to jednak wolę nauszniki... ale też kiedyś kupię ER4XR ponownie ^^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

Tak sobie słucham MC5 czyli pierwszej próby Etymotic z przetwornikiem dynamicznym i się dziwię, że te słuchawki były takie nielubiane. Wiadomo, że jakimś hitem sprzedażowym nie miały szansy się stać, bo nie mają podbitego, podkręconego basu, ale jakość dźwięku jest bardzo wysoka, lubię je prawie równie mocno, jak EX3XR, które uwielbiam :) 

 

MC5 nie wyciągają aż tak bardzo szczegółów, dźwięk nie ma aż tak wyraźnej faktury, jak w armaturowych Etymotic, ale przy gorzej zrealizowanych nagraniach ten ich nieco gładszy dźwięk bywa zaletą. A trudno powiedzieć, że MC5 są mało szczegółowe - to poziom słuchawek nausznych za tysiąc zł, czyli przyzwoity i dla większości ludzi satysfakcjonujący.

Nie kreślą też dźwięków tak cienką kreską, jak ER3XR - ja akurat lubię ten misterny sposób kreślenia dźwięku, ale jak już padło wyżej, ER3XR mogą się wydawać zbyt szkicowe. MC5 grają po prostu bardziej jak normalne słuchawki dynamiczne.

 

Strojenie jest podobne, choć ER3XR mają troszkę więcej ciepła, co uważam za zaletę, góra też trochę się różni, w ER3XR jest bardziej błyszcząca, dźwięk MC5 jest bardziej matowy, wyższej średnicy dla mnie jest troszkę za dużo, dlatego włożyłem zielone filtry, ale nawet z białymi da się słuchać (to nie MK5 które przychodzą w ogóle bez filtrów i w takim stanie są dla mnie niesłuchalne).

 

Ogólnie bardzo fajne, tanie słuchawki. ER2XR i SE nie słyszałem, choć bardzo bym chciał, ciekawi mnie jak grają te ich najnowsze dynamiki, może kiedyś mi się uda posłuchać ;)

 

et2.png

 

er2se lub dla fanów podbitego basu er2xr - to są bardzo dobre dynamiki w niskiej cenie - podobnie jak też bdb final audio a3000/a4000, gdzie fa a4000 bardziej przypomina szybkie armaturowe ety, ale z lepiej brzmiącym basem, niesamowitą separacją i lepszą przestrzenią

 

dodatkowo seria er2 ma te same kopułki co wyższe modele

 

er2 są świetne zestrojone, słychać z jakiej stajni wyszły

 

gdyby nie audionervosa to tylko z parą er2se i a4000 mógłbym żyć

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mykupyku napisał:

 

er2se lub dla fanów podbitego basu er2xr - to są bardzo dobre dynamiki w niskiej cenie - podobnie jak też bdb final audio a3000/a4000, gdzie fa a4000 bardziej przypomina szybkie armaturowe ety, ale z lepiej brzmiącym basem, niesamowitą separacją i lepszą przestrzenią

 

dodatkowo seria er2 ma te same kopułki co wyższe modele

 

er2 są świetne zestrojone, słychać z jakiej stajni wyszły

 

gdyby nie audionervosa to tylko z parą er2se i a4000 mógłbym żyć


 

trochę off-top, ale…😚  jak się mają a3000 do a4000 bo obie pary mnie interesują

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zOrg napisał:


 

trochę off-top, ale…😚  jak się mają a3000 do a4000 bo obie pary mnie interesują

 

a4000 akcentuje subbas, midbas bardziej transparentny, więcej przestrzeni i góry, bardziej wyczynowe i zaskakujące, a a3000 bardziej muzykalne, mocniejsze na midbasie

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Hustler napisał:

@mykupyku Rzeczywiście kreują taką rozległą scenę czy to znowu sztuczny hype?

 

duża jest, plus świetna separacja i dobrze poukładana, co dodaje jeszcze wrażenia przestrzeni - w tej klasie cenowej zdecydowanie słuchawki warte przesłuchania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwszy set multi-BA od Etymotic dostepny już w przedsprzedaży

 

https://www.etymotic.com/product/evo-multi-driver-earphone/

 

Technicznie: "custom joined triple balanced armature driver module. With a two-way crossover, superior eartip seal, and housed into a special acoustic module"

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko wygląda na to, że aplikacja jest równie głęboka, co w innych Etach, że tulejki są podobnie długie. Obawiam się, że może to być problematyczne - jeśli kąt tulejek nam nie przypasuje, to obudowy mogą odstawać z małżowin lub dyskomfort będzie jeszcze większy niż w przypadku zwykłych Etymotic.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maciux napisał:

Tylko wygląda na to, że aplikacja jest równie głęboka, co w innych Etach, że tulejki są podobnie długie. Obawiam się, że może to być problematyczne - jeśli kąt tulejek nam nie przypasuje, to obudowy mogą odstawać z małżowin lub dyskomfort będzie jeszcze większy niż w przypadku zwykłych Etymotic.

Po chwili zastanowienia miałem to samo przemyślenie. Przy głębokiej aplikacji ER4XR w obu kanałach miały lekko inny kont... tutaj może być problem ze swobodnym ułożeniem. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tulejka długa, ale krótsza niż w er, bo widzę podwójną a nie potrójną choinkę, do tego cieńsza trochę od tych udających customy - się zobaczy, ale powinno być ok dla wszystkich co mają w miarę normalne kanały

 

i nie odlecieli z ceną w kosmosy

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czasem tego typu tulejki fajnie wejdą np. w Shure. Sam Etymotic się z tego podśmiewał.. - Pytali, czy tak lepiej? 

 

Capture+_2021-05-26-17-02-37.png

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.05.2021 o 21:39, Kuba_622 napisał:

Niech oni lepiej nad kablami popracują, bo to jest kurdebele jakaś masakra...

 

ma być linum bax w zestawie, to ok kabel, tylko złącze bedzie chyba t2 czy coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...
  • 2 miesiące temu...

W moich Mk5 po niecałym 1,5 roku najpierw przetarł się kabel przy rozdzielaczu a chwilę potem rozkleiła się jedna słuchawka, a ostatnio wtyk jacka padł i finał jest taki, że nie gra jedna słuchawka. Akurat jak zakupiłem komplet 5 nowych tipsów tri-flange.... Czy ktoś kojarzy do jakich tanich słuchawek przewodowych dokanałowych będę mógł je wykorzystać? Np Creative EP-630 albo Panasonic RP-HJE125?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.11.2021 o 22:32, dragonek napisał:

W moich Mk5 po niecałym 1,5 roku najpierw przetarł się kabel przy rozdzielaczu a chwilę potem rozkleiła się jedna słuchawka, a ostatnio wtyk jacka padł i finał jest taki, że nie gra jedna słuchawka. Akurat jak zakupiłem komplet 5 nowych tipsów tri-flange.... Czy ktoś kojarzy do jakich tanich słuchawek przewodowych dokanałowych będę mógł je wykorzystać? Np Creative EP-630 albo Panasonic RP-HJE125?

 

Wiem że to nie jest odpowiedź na Twoje pytanie, ale polecam wydać te 100 parę dolarów i kupić ER2. Dźwięk jest znacznie, znacznie lepszy niż w MK5, a do tego mają odpinany kabel ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę! Rozumiem, że chodzi o model ER2SE? Ten kabel odpinany to świetny patent! Czy w przypadku uszkodzenia bez problemu znajdę zamiennik?

Na amazon.com jest teraz w promocji i z wysyłką wyjdzie niecałe 100$. Czy wiesz może czy ewentualnie jest możliwość kupienia go w Polsce w podobnej cenie z gwarancją 2 letnią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, dragonek napisał:

Dzięki za radę! Rozumiem, że chodzi o model ER2SE? Ten kabel odpinany to świetny patent! Czy w przypadku uszkodzenia bez problemu znajdę zamiennik?

Na amazon.com jest teraz w promocji i z wysyłką wyjdzie niecałe 100$. Czy wiesz może czy ewentualnie jest możliwość kupienia go w Polsce w podobnej cenie z gwarancją 2 letnią?

 

ER2SE lub ER2XR, pierwsze mają równy bas, drugie nieco podbity.

Cena niestety wychodzi trochę ponad 100 dolarów, bo jeszcze trzeba doliczyć 20 dolarów VAT, ale i tak warto.

W Polsce to tylko na Amazon.pl, ale kosztują ponad 700 zł, a sprowadzając z USA wychodzi jakieś 450, więc pytanie czy warto. Niestety nie wiem jak jest z gwarancją w przypadku zakupów z Amazon.com, jeszcze nic kupionego od nich mi się nie popsuło.

 

Kabel bez problemu dokupisz, ale to są solidnie zrobione słuchawki, więc ja bym się nie martwił na zapas :) MK5 to porażka, bo w nich od razu widać, że po jakimś czasie się rozpadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności