Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

To nie są filtry etymotic tylko tak jak napisałeś knowles albo sonion czyli uniwersalne. Etymotic używa tylko i wyłącznie jednych czyli szarych plastikowych i to są "jednorazówki" które ulegają zniszczeniu przy wyciąganiu bo wymienia się je dopiero jak się zabrudzą. Można próbować delikatnie nie do końca wkręcić śrubokręcik tak żeby nie przebić siateczki ale to nie zawsze się udaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kompletne nieporozumienie wykonanie tych filtrów Knowlesa. Takie małe ustrojstwo powinno być zrobione idealnie, bo decydują setne części milimetra, tymczasem jeden filtr jest grubszy od drugiego. W dodatku nieintuicyjnie gwint jest jednak od strony materiału, który jednak jest na zewnątrz tylko przesunąłem go ku środkowi wykręcając filtr. Teraz upchałem je drugą stroną i nie mam nawet jak wyciągnąć, bo tej strony (czyli tej, którą pierwotnie byś montował i wydaje się, że tak powinieneś) nie ma gwintu, albo jest ale kaprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, PeepingTom napisał:

Kompletne nieporozumienie wykonanie tych filtrów Knowlesa. Takie małe ustrojstwo powinno być zrobione idealnie, bo decydują setne części milimetra, tymczasem jeden filtr jest grubszy od drugiego. W dodatku nieintuicyjnie gwint jest jednak od strony materiału, który jednak jest na zewnątrz tylko przesunąłem go ku środkowi wykręcając filtr. Teraz upchałem je drugą stroną i nie mam nawet jak wyciągnąć, bo tej strony (czyli tej, którą pierwotnie byś montował i wydaje się, że tak powinieneś) nie ma gwintu, albo jest ale kaprawy.

Do Etów z tego co ja się orientuje pasują tylko Soniony. Metalowy Knowles nie ma prawa tam wejść..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, requal napisał:

Do Etów z tego co ja się orientuje pasują tylko Soniony. Metalowy Knowles nie ma prawa tam wejść..

A jednak wszedł! 😅

7afd915713_jak_sie_popiesci.jpg

 

No, ale na poważnie to wyciągnąłem uff. Na pomarańczowych nawet nieźle to brzmiało. Nie wiem więc dlaczego CA sprzedaje te Knowlesy jako filtry do ER.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, PeepingTom napisał:

A jednak wszedł! 😅

7afd915713_jak_sie_popiesci.jpg

 

No, ale na poważnie to wyciągnąłem uff. Na pomarańczowych nawet nieźle to brzmiało. Nie wiem więc dlaczego CA sprzedaje te Knowlesy jako filtry do ER.

Cytuję co mi ktoś kiedyś powiedział. Sam próbowałem z Knowlesem i jednak odpuściłem.. bo była identyczna sytuacja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weird_O napisał:

A do SR jakie polecacie?

Stock.
 

Godzinę temu, Spawn napisał:

Masz je jeszcze?

Nie. Tylko R2S. IEMy prawie tylko do zasypiania używam, a ergonomia też jest ważna ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, PeepingTom napisał:

No, ale na poważnie to wyciągnąłem uff. Na pomarańczowych nawet nieźle to brzmiało. Nie wiem więc dlaczego CA sprzedaje te Knowlesy jako filtry do ER.

Z prostej przyczyny. Filtry Knowlesa są nieporównywalnie bardziej wytrzymałe.

Naszym core businessem nie jest sprzedaż filtrów do Ety, tylko sprzedaż słuchawek personalizowanych. Przerzuciliśmy się z Soniona na Knowles w 2016r. i od tamtej pory się nie oglądamy. Filtry Soniona są po prostu zbyt kruche żeby dało się ich sensownie używać

Mamy na stanie jeszcze jakieś nieużywane filtry Soniona, ale po prostu ich nie polecamy po robi się z nich jednorazwówka. Jeśli chcesz kupić filtry do żonglowania to tylko Knowles wytrzyma coś takiego.

Z dopasowaniem, no cóż sam filtr ma pewnie jakąś tolerancję średnicy.

Co do przodu tyłu filtra - filtr powinien być wkładany siatką bliżej w stronę słuchawek a nie w stronę ucha.

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@piotrus-gDzięki za wyjaśnienie. Ja oczywiście doceniam wytrzymalszą konstrukcję tych Knowlesa. Tylko negatywnie zaskoczyły mnie ich wady, które sprawiają, że niewiele korzyści z ich wytrzymałej metalowej konstrukcji skoro i tak za bardzo nie daje się ich wymieniać  - za duża średnica i wpychanie ich ciasno i nie do końca, a potem brak możliwości wyciagnięcia za pomocą dołączanego przez ER przyrządu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PeepingTom napisał:

@piotrus-gDzięki za wyjaśnienie. Ja oczywiście doceniam wytrzymalszą konstrukcję tych Knowlesa. Tylko negatywnie zaskoczyły mnie ich wady, które sprawiają, że niewiele korzyści z ich wytrzymałej metalowej konstrukcji skoro i tak za bardzo nie daje się ich wymieniać  - za duża średnica i wpychanie ich ciasno i nie do końca, a potem brak możliwości wyciagnięcia za pomocą dołączanego przez ER przyrządu. 

Cóż... kwestia braku wprawy, bo na jednych odsłuchu do skrobnięcia recenzji podmieniałem rzeczone filtry z 10 razy. Uwierz mi, że ten przyrząd ze stockami wcale nie radzi sobie lepiej. Mocne spiłowanie końcówki wiele ułatwia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, crysis94 napisał:

Uwierz mi, że ten przyrząd ze stockami wcale nie radzi sobie lepiej. Mocne spiłowanie końcówki wiele ułatwia.

Nie wierzę! Bo miałem kilka par ER3 i ER4 i często zmieniałem zielone i brązowe filtry, i zawsze ładnie się wyciągały po trochę wkręceniu przyrządu. Nigdy też tych filtrów nie połamałem. Zobaczę jeszcze, może się trochę poszerzyła dziurka po uprzednim wpychaniu :) Bo jak pisałem ciekawe dla mnie te pomarańczowe z ER4XR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Właśnie przyszły z Amazona. 

Z wszechmiar poprawne, pozbawione wad ER3XR, które trochę miałem i lubiłem. Muszą teraz pograć :)

20210409_163224.jpg

 

Edit:

Słucham sobie tego już jakaś chwilę i muszę powiedzieć, że trzeba być Etymotic, żeby coś takiego zrobić. To nie jest kolejny typowy dynamik. Brzmienie jest zwiewne, z pazurem i zarazem hiperrealistyczne. 

Implementacja tego dynamika jest wyśmienita. 

Edytowane przez requal
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER3XR z wad: nieco rachityczne, szkicowe.

ER2XR przez dynamiczny driver nie ma tych problemów, są nawet bardziej transparentne i rzeczywiste w brzmieniu. Z detalem to nie wiem, wbrew opinom to wydaje mi się, że jest go więcej w 2. Wersja dynamiczna wydaje mi się też lepiej poukładana.

@Kuba_622

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ER3XR z wad: nieco rachityczne, szkicowe.
ER2XR przez dynamiczny driver nie ma tych problemów, są nawet bardziej transparentne i rzeczywiste w brzmieniu. Z detalem to nie wiem, wbrew opinom to wydaje mi się, że jest go więcej w 2. Wersja dynamiczna wydaje mi się też lepiej poukładana.
[mention=31942]Kuba_622[/mention]
A jak u nich z basem?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, robertos napisał:
42 minuty temu, requal napisał:
ER3XR z wad: nieco rachityczne, szkicowe.
ER2XR przez dynamiczny driver nie ma tych problemów, są nawet bardziej transparentne i rzeczywiste w brzmieniu. Z detalem to nie wiem, wbrew opinom to wydaje mi się, że jest go więcej w 2. Wersja dynamiczna wydaje mi się też lepiej poukładana.
[mention=31942]Kuba_622[/mention]

A jak u nich z basem?

W 3XR musiałem go podbijać. Tutaj nie. Jest dobrze teksturowany, ale nie przymulony i ciemny jak typowy dynamik i tak jak całość brzmi realistycznie co jest dość rzadkie (brakuje mi epitetów dla lepszego opisu). Nie wchodzi oczywiście na średnicę. 

Nie znam ciekawszego single dd. Chociaż myślę, że głębia i holografia nadal mogłaby być nieco lepsza

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 3XR musiałem go podbijać. Tutaj nie. Jest dobrze teksturowany, ale nie przymulony i ciemny jak typowy dynamik i tak jak całość brzmi realistycznie co jest dość rzadkie (brakuje mi epitetów dla lepszego opisu). Nie wchodzi oczywiście na średnicę. 
Nie znam ciekawszego single dd. Chociaż myślę, że głębia i holografia nadal mogłaby być nieco lepsza
A pamiętasz jeszcze jak grają Aune E1? Mógłbyś je porównać z pamięci?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, robertos napisał:
4 godziny temu, requal napisał:
W 3XR musiałem go podbijać. Tutaj nie. Jest dobrze teksturowany, ale nie przymulony i ciemny jak typowy dynamik i tak jak całość brzmi realistycznie co jest dość rzadkie (brakuje mi epitetów dla lepszego opisu). Nie wchodzi oczywiście na średnicę. 
Nie znam ciekawszego single dd. Chociaż myślę, że głębia i holografia nadal mogłaby być nieco lepsza

A pamiętasz jeszcze jak grają Aune E1? Mógłbyś je porównać z pamięci?

 Aune były ciemniejsze i Vkujace. Ety samą tonalnością biją je bez dwóch zdań. Ilość detalu na korzyść Etek też. Ale myślę, że na slabszych grajkach Ety mogą nieco tego tracić. Z LG mogą być porownywalne. Na plus mocno im szlo na moim Xduoo XD05+. 

 

Konkurentem w podobnej klasie byłyby na pewno Tanchjim Oxygen, ale z tych 2 wybrałbym też Ety przez tą realistyczna reprodukcje dźwięku. Nie są ani zbyt rozlane ani zbyt męczące. 

 

Żeby jednak nie było tak słodko, to takie BGVP DM8 biją je conajmniej o tzw. klasę zarówno teksturą jak i planami. Z Etek wychodzi też odchudzenie i nieco zbyt podbita wyższa średnica, ale potrzeba kontrastu żeby to wychwycić. 

Edytowane przez requal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak sobie słucham MC5 czyli pierwszej próby Etymotic z przetwornikiem dynamicznym i się dziwię, że te słuchawki były takie nielubiane. Wiadomo, że jakimś hitem sprzedażowym nie miały szansy się stać, bo nie mają podbitego, podkręconego basu, ale jakość dźwięku jest bardzo wysoka, lubię je prawie równie mocno, jak EX3XR, które uwielbiam :) 

 

MC5 nie wyciągają aż tak bardzo szczegółów, dźwięk nie ma aż tak wyraźnej faktury, jak w armaturowych Etymotic, ale przy gorzej zrealizowanych nagraniach ten ich nieco gładszy dźwięk bywa zaletą. A trudno powiedzieć, że MC5 są mało szczegółowe - to poziom słuchawek nausznych za tysiąc zł, czyli przyzwoity i dla większości ludzi satysfakcjonujący.

Nie kreślą też dźwięków tak cienką kreską, jak ER3XR - ja akurat lubię ten misterny sposób kreślenia dźwięku, ale jak już padło wyżej, ER3XR mogą się wydawać zbyt szkicowe. MC5 grają po prostu bardziej jak normalne słuchawki dynamiczne.

 

Strojenie jest podobne, choć ER3XR mają troszkę więcej ciepła, co uważam za zaletę, góra też trochę się różni, w ER3XR jest bardziej błyszcząca, dźwięk MC5 jest bardziej matowy, wyższej średnicy dla mnie jest troszkę za dużo, dlatego włożyłem zielone filtry, ale nawet z białymi da się słuchać (to nie MK5 które przychodzą w ogóle bez filtrów i w takim stanie są dla mnie niesłuchalne).

 

Ogólnie bardzo fajne, tanie słuchawki. ER2XR i SE nie słyszałem, choć bardzo bym chciał, ciekawi mnie jak grają te ich najnowsze dynamiki, może kiedyś mi się uda posłuchać ;)

 

et2.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Kuba_622 napisał:

Tak sobie słucham MC5 czyli pierwszej próby Etymotic z przetwornikiem dynamicznym i się dziwię, że te słuchawki były takie nielubiane. Wiadomo, że jakimś hitem sprzedażowym nie miały szansy się stać, bo nie mają podbitego, podkręconego basu, ale jakość dźwięku jest bardzo wysoka, lubię je prawie równie mocno, jak EX3XR, które uwielbiam :) 

 

MC5 nie wyciągają aż tak bardzo szczegółów, dźwięk nie ma aż tak wyraźnej faktury, jak w armaturowych Etymotic, ale przy gorzej zrealizowanych nagraniach ten ich nieco gładszy dźwięk bywa zaletą. A trudno powiedzieć, że MC5 są mało szczegółowe - to poziom słuchawek nausznych za tysiąc zł, czyli przyzwoity i dla większości ludzi satysfakcjonujący.

Nie kreślą też dźwięków tak cienką kreską, jak ER3XR - ja akurat lubię ten misterny sposób kreślenia dźwięku, ale jak już padło wyżej, ER3XR mogą się wydawać zbyt szkicowe. MC5 grają po prostu bardziej jak normalne słuchawki dynamiczne.

 

Strojenie jest podobne, choć ER3XR mają troszkę więcej ciepła, co uważam za zaletę, góra też trochę się różni, w ER3XR jest bardziej błyszcząca, dźwięk MC5 jest bardziej matowy, wyższej średnicy dla mnie jest troszkę za dużo, dlatego włożyłem zielone filtry, ale nawet z białymi da się słuchać (to nie MK5 które przychodzą w ogóle bez filtrów i w takim stanie są dla mnie niesłuchalne).

 

Ogólnie bardzo fajne, tanie słuchawki. ER2XR i SE nie słyszałem, choć bardzo bym chciał, ciekawi mnie jak grają te ich najnowsze dynamiki, może kiedyś mi się uda posłuchać ;)

Obie pary bdb, ale król jest tylko jeden i są nim ER4XR na brązowych filtrach ^^

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, crysis94 napisał:

Obie pary bdb, ale król jest tylko jeden i są nim ER4XR na brązowych filtrach ^^

 

Miałem kiedyś też ER4XR i są świetne, ale trójki są po prostu nieco cieplejsze i łagodniejsze, przez to dla mnie trochę przyjemniejsze w odbiorze. Nawet bym je jeszcze złagodził czerwonymi filtrami, choć z zielonymi też jest dobrze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności