Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Fanklub Etymotic Research


all999

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie wiem co bym sobie zrobił jakby się okazało, że custom tipsy są nie dla mnie. W zwykłych tipsach często nie mogę złapać seala, na pianki nie mam cierpliwości i wydają mi się strasznie niehigieniczne a ety mnie strasznie bolały. Custom tipsy to było rozwiązanie wszystkich moich problemów, świetna izolacja, prosta aplikacja i spokój, że słuchawki grają tak jak zostały zestrojone bez obawy, że seal jest niedostateczny i wpływa na odbiór dźwięku. Dziwię się, że jest to tak mało popularne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1 minutę temu, Palpatine napisał:

Pod względem synergii będzie idealnie, pytanie jak z zakresem głośności. Skoki mogą okazać się zbyt duże, a przy 7% może urywać głowę 😉

Prawda ale ten problem wystepuje raczej tylko przy podlaczeniu do laptopa . Poza tym ety maja 45 ohm . Ciekawa opcja raczej ten cobalt . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Royal napisał:

Prawda ale ten problem wystepuje raczej tylko przy podlaczeniu do laptopa . Poza tym ety maja 45 ohm . Ciekawa opcja raczej ten cobalt . 

Mojo, Sony ZX300 w sumie używane w podobnych pieniądzach... Nie wiem, które lepiej pasują do Etów 😕, Mojo wydaje się bardziej uniwersalny.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

słuchajcie czy ktoś z was testował oryginalne dual flangi? Jak wypadają one w porównaniu do standardowych choinek/3-flangów? czy jakieś pianki albo tipsy wygodniejsze od choinek dają akustykę i akuratność dźwięku porównywalną do 3-flangów?

(testowałem np. z piankami westone i jest jakoś inaczej, dźwięk jest jaśniejszy, ma ubytki masy, bas też lżejszy, scena bez głębi i stereofonii 3-flangów)

 

er201102_01_1_1.jpg

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blueme

Pianki dołączone do każdych etów powinny oferować, taki sam dźwięk a możliwe, że nawet lepszy przez mocniejszą izolację i lepsze dopasowanie.

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pawelekdabekMam trochę inne odczucia co do pianek tj. izolacja jest jednak troszkę gorsza od tri-flange i zabierają troszkę subbasu. Jednak wybaczam im to ponieważ są duuużo wygodniejsze :). Moje pianki zakończyły właśnie żywot po miesiącu mało intensywnego używania :(. Etymotic zaleca wymianę po 3 miesiącach... ciekawe

Edytowane przez soulreaver
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, soulreaver napisał:

@pawelekdabekMam trochę inne odczucia co do pianek tj. izolacja jest jednak troszkę gorsza od tri-flange(...)

Ja nie wiem bo nie używałem. To dane z instrukcji Etymotic. Jest tam napisane, że ich słuchawki oferują od 35db redukcji w przypadku tipsów tri-flange do 42 w przypadku pianek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak ale pasywna redukcja hałasu nijak ma się do dźwięku i akustyki jaką ma się na piankach vs tri-flangach. Ja mam znam i używam Etymoticki i wiem jak brzmią z tym i z tym. Odbieram dźwięk na piankach jako znacznie gorszy, dlatego pytam osoby znające się w praktyce na rzeczy, czy znają inne równie dobre rozwiązania co tri-flangi (no i nie tak kosztowne jak custom tipsy). konkretnie czy ktoś słuchał na oryginalnych bi-flangach

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@soulreaver fajnie. ja z kolei robiłem research w sprawie lepszych zbalansowanych kabli, bo umówmy się ten stokowy to jest jakaś żyłka w żelowej otulinie, z pewnością daje gorszy dźwięk i nie wydobywa pełnych możliwości Etów. niestety kabel balans 2.5mm Etymoticka jest niewiele lepszy a całkiem drogi, więc padło na ten kabel z Ali, który wygląda raczej solidnie i raczej jest to miedź natomiast co do posrebrzanego rdzenia mam nadzieję, że faktycznie jest posrebrzany a jak nie to przynajmniej da coś dobrego w dźwięku w rejonie wysokich tonów

https://www.aliexpress.com/item/1005001499982752.html

oczywiście zrobię porównanie 1:1 do stokowego kabla i dam znać :)

 

Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
3 godziny temu, ForeseenQuasar napisał:

Ta tulejka wygląda, jakby służyła do drapania się po błonie bębenkowej...

Cały urok Etów... i jedyny powód dlaczego nie są moimi głównymi. Na dłuższą metę potrafiło mi to przeszkadzać mimo, że same IEMy to był absolutny numero uno.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Royal napisał:

@crysis94 Ty jeśli dobrze pamietam Jesteś bojówkarzem er4xr na brązowych filtrach . Masz je jeszcze ? 

Nie, ale to były rewelacyjne IEMy ^^

Edytowane przez crysis94
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Royal napisał:

Pamiętasz jeszcze ,czy one są wyraźnie lepsze od starszych PT ? Jeśli tak to w jakich aspektach ?

Na forum jest mnóstwo moich porównań Etów sprzed kilku lat. Imo lepsze w każdym aspekcie.
https://forum.mp3store.pl/topic/140124-etyomotic-er4xr-porównanie-z-er4sr-er4s-i-flc8s-filtry-i-kable-up2/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 XTZ-HktjYmnycocm33yqBWA-zYNkrQGflug6Mz8z

To są filtry do ER, które sprzedaje obecnie Custom Art, filtry Knowles. Dziś je dostałem, od żółtego do czerwonego. I jestem trochę zdziwiony, bo one są inne od oryginalnych w Etymoticach, tj. są jakieś wg mnie za grube i nie wchodzą w tulejką, dało się je tylko wsadzić do połowy, ale odwrotną stroną niż uważam za prawidłową, bo kolorową siatką na zewnątrz zamiast odwrotnie żeby móc je wykręcać 'śrubokrętem' od Etymotic. Zresztą one nawet nie mają gwintu w środku. Trochę dziwna sprawa. Napiszę do nich oczywiście, ale chciałem najpierw tu zapytać czy ktoś miał do czynienia z tymi filtrami, czy próbować je wepchać drugą stroną i do końca? Ale czym wówczas je wyciągnę, teraz chociaż mogę zębami :D 

Edit. A niee, dobra mają gwint, a siatka jest gdzieś po środku, optycznie mnie zmyliło, że jest jakoś blisko ujścia filtra. Natomiast są ciasne i za cholerę nie mogę ich wepchać dalej niż na 2/3 długości. 

Edytowane przez PeepingTom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności